Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

ja samo moram da primetim da mi je potpuno neverovatno da neko smatra da je pismo koje je pod naslovom "otvoreno pismo brusa springstina..." objavljeno na satiricnom blogu i potpisano by autor bloga pisao springstin.

Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Естел, нисам стручњак ни за теретану, а ни за ову тему, али дотично питање је за мене "који је твој изговор што не изгледаш овако". То је, да будем најблажи, врло површно гледање на ствари. Потпуно ми је разумљиво да то неко види као провокацију. Да парафразирам Фрејжера, могао бих да узвратим противпитањем, "који је твој изговор што не знаш све оно што ја знам".
pa ne znam, ja to ne citam bas toliko bukvalno. za mene su te motivational gym memes vise u stilu koji je tvoj izgovor sto ne ulozes vise napora u [sta god je to cemu tezis]. postizanje nekih ciljeva u domenu izgleda/snage je mnogo, mnogo realnije od recimo izmisljanja fejsbuka. mislim, ako bi to bilo bas "који је твој изговор што не изгледаш овако", moj prosti odgovor bi bio "nemam trojke", odnosno, "moja i tvoja zivotna situacija/geni/zelje/sklonosti/mogucnosti/whatever su dve razlicite stvari".
Иначе, прилично сам неуверен у постојање везе између теретане (посебно дизања тегова) и здравља, али то сам само ја.
a u postojanje veze izmedju gojaznosti i kvaliteta zivota? :) nije ovde u pitanju teretana (bar sam ja razumela da se ne prica o tome).(btw. a sto si neuveren? moze i na pm)
Link to comment

Ма, није важно, не знам зашто се уопште мешам у оно што ме не занима (ваљда да бих се мање мешао у свој живот, који ми иде на ону ствар интензивно).

Link to comment
teznja je sasvim legitimna, samo ko to kaze sta je "bolje." realnije bi bilo reci da ti zelis da ti izgledas drugacije. mislim postoje ljudi koje nemaju visok pritisak i secer, imaju i pristojnu kondiciju ali bi po izgledu upali u kategoriju morz. sto se zdravlja tice bila je i nekakva studija da ljudi (mozda samo stariji) koji su blago obese imaju najbolje sanse za duzi zivot. ne mogu da nadjem to, al evo ovo iz who thunk it departmenta: Men of height 175.3 cm or less lived an average of 4.95 years longer than those of height over 175.3 cm, while men of height 170.2 cm or less lived 7.46 years longer than those of at least 182.9 cm. ...While short stature due to malnutrition or illness is undesirable, our study suggests that feeding children for maximum growth and physical development may not add to and may indeed be harmful to their long-term health and longevity.
Mislila sam 'bolje' po sopstvenim kriterijumima, nikako ne po nekim univerzalno važećim. Ali OK, nek bude 'drugačije'.
Link to comment

Meni je ovo "koji je tvoj izgovor?" bas onako Istok2 fazon. A ova tema je, koliko shvatam namenjena za pljuvanje ideja tipa: "nemas (dobar) posao? treba da se vise trudis i osnujes svoju firmu!", "nemas para? treba da se vise trudis i nadjes bolje placeni posao!", "ne izgledas kao ...? treba da se vise trudis i vezbas!".Zato mislim da ovo jeste na nivou kako kad bi se neki milijarder objavio fotku na kojoj je on ispred svoje pedesetometarske jahte sa naslovom "koji je tvoj izgovor?". To moze da bude odlicna motivaciona fotografija za nekog milionera, ali vecina ce samo reci "jebi se!"

Link to comment
Meni je ovo "koji je tvoj izgovor?" bas onako Istok2 fazon. A ova tema je, koliko shvatam namenjena za pljuvanje ideja tipa: "nemas (dobar) posao? treba da se vise trudis i osnujes svoju firmu!", "nemas para? treba da se vise trudis i nadjes bolje placeni posao!", "ne izgledas kao ...? treba da se vise trudis i vezbas!".Zato mislim da ovo jeste na nivou kako kad bi se neki milijarder objavio fotku na kojoj je on ispred svoje pedesetometarske jahte sa naslovom "koji je tvoj izgovor?". To moze da bude odlicna motivaciona fotografija za nekog milionera, ali vecina ce samo reci "jebi se!"
izvedba postera je glupa ali sama ideja nije. dovoljna je bila samo fotografija sa potpisima, pa kako ko protumaci.ubacivanje "izgovora" navodi ka tome da su posmatraci ljubomorni, pa je dobila ocekivanu reakciju "sta te briga i ko si ti da me pitas".a sustina je bila jednostavna: ja sam bivsa mis i ponosim se sto sam ovo uradila a ti vidi koliko mozes i sta si uradio/la. cak ne mora da bude vezano za izgled. ali bez pitanja bi poster bio manje primecen i slican milionima drugih motivacionih sranja za jednosekundni share/klik. Edited by Takeshi
Link to comment

nije sigurno cilj milione zena ubedaciti jer ne mogu da izgledaju kao bivsa miss, prosto jer bi to bilo kontra te stvari koja se reklamira, fitness program ili sta vec, koja treba da se proda a ne da se ogadi istim tim zenamai to funkcionise, prosto zato sto je taj in your face pristup daleko efikasniji da nekog pokrene nego pricati pricu tipa sve smo lepe takve kakve jesmo al ajd da se malo potrudimo i budemo jos bolje - pa pola njih ce reci ok sta onda uopste da se cimama pricati ko je tu izmanipulisan i uopste o moralnim aspektima marketinga, blah ispricana prica

Link to comment

sad procitah njeno "I'm sorry, but I'm not, fuck you!" 'izvinjenje' i moram da se zapitam da li je ona uopste zadovoljna tim zivotom koji vodi - kad bas mora ovako da se istresa na drugima... anyway, jedan od boljih komentara na temu:"On point. I give a giant eye roll to fitspo pictures in general, and not because I’m a jealous hater. You never see fitspo pictures of super heavy weight women lifting big weights or doing cool stuff, and I think that’s unfortunate."

Link to comment

За то "како зарадити милион долара" постоји врло једноставан рецепт. Кренеш са милијарду...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...