Jump to content
IGNORED

Južnoamerički fudbal & copa libertadores


Mark Rothko

Recommended Posts

Prosle sezone je bio jednokruzni sistem sa 30 ekipa u Argentini. Ovo sto si naveo vazi za Chile recimo, pri cemu kod njih imas posebne sampione Aperture i Clausure, bez igranja baraza za konacnog pobednika.

Link to comment

Да у праву си. Према Википедији, Аргентина је увела Апертуру и Клаузуру 1990/1991 и то је трајало до 2014. Не купујем Ружнал откад сам се вратио из престонице са студија. Аргентински и бразилски фудбал је био негдје око средине. Ту сам снимио систем.

Link to comment

Ono prosle godine u Argentini je bilo sasavo(format takmicenja), mada se ne moze reci da nije bilo zanimljivo.

Ja preferiram lige, gde se igra takticki manje odgovorno, Chile, Bolivia, Peru. Veceras je U. de Chile(tim za koji navijam kada je Chile u pitanju), dobio u derbiju kola O` Higgins sa 8-1. Visok tempo, gomila sansi, golova.

Edited by Miljenko
Link to comment

argentinci su prosle godine objedinili prvenstvo, koje se igralo od februara do novembra. 30 klubova, svako sa svakim po jednom + jedno kolo u kojem se ponavljaju derbiji.

 

za dve neselje pocinje novi format koji traje do juna. ponovo 30 klubova, ali ovog puta podeljenih u dve grupe. svako sa vakim u grupi po jednom + dva kola derbija (veciti rivali su u suprotnim grupama), dakle 16 kola.

 

nakon toga, u avgustu krece novo prvenstvo, koje se u skladu sa evropskim kalendarom igra do narednog leta. tako ce valjda da nastave i u buducnosti, s tim sto ce konstantno da ispada po 4 kluba a iz druge lige ulaze po 2; dok valjda ne svedu ligu na razuman broj klubova.

Link to comment
  • 2 weeks later...

u 11. ima na areni, ne znam dal funkcionise onaj youtube kanal. jel kod tebe ima na TVu?

 

aj, ako stignes, baci neku preseason analizu; bar za ovih par najbitnijih klubova...

Edited by Bright Billy
Link to comment

aj, ako stignes, baci neku preseason analizu; bar za ovih par najbitnijih klubova...

 

Sutra ću, makar delimično ovo što znam.

 

Probaću da pogledam večeras SL, makar drugo poluvreme.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...