Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Pio neki makedonski valandovski Terzeli vranac 2008, jeftinoca u Idei za oko 350 dinara. Ne razumem se mnogo u vina, ali ih rado pijem i ovo me je odusevilo: snazno, puno, kiselo taman koliko mi prija, jedno od onih vina koje se piju iz vodene case uz neku sunku i sir za drvenim astalom. Posle guglao, vidim da je vince dobilo i neku nagradicu na nekom ocenjivanju u Zagrebu.Izvin'te na pacerskom uletanju, ali meni prijalo i zelleo sam da podelim.

Link to comment

Dicabernet vinarije dibonis, berba 2007. Vrlo ozbiljno vince.Puno,socno i ekstraktivno.Vino je za svaku pohvalu i aftertaste je prilicno dugacak.Arome crnih bobica,pre svega ribizle i borovnice,zacinske arome i slatkaste arome od barika.Na nosu visnja i zacini.Cena oko 900 kinti,malo me podseca na villa vinum cabernet ali dosta jace vince sa dosta tanina.Opusteno bi moglo da se ostavi par godinica da odlezi.Cak ima i neke mineralne naznake,pa s obzirom na to,stvarno je za preporuku. :)

Link to comment

Kolega doneo jutros na posao, baš DiBonis kaberne. Lepo lego i sjebo "radnu" atmosferu. Neznam koja mu je cena. Stvarno s početka podseti na Milosavljevićev VV. Dosta masivnije i teže.Kaberne Kremen, vinarija Matalj, jel probao ko?

Edited by C žeton
Link to comment

Villa vinum shiraz 2008 ima u kajmakcalanskoj(crveni krst),enoteka vino i grad ,cena je 1070 dinara, po procentima alkohola (13,5%) i vino bi trebalo da je punije i bolje nego lane.Taj kremen nisam probao i nisam ga nigde video,mada su do tancina iskopirali dizajn etikete jedne australijske ili novozelandske vinarije(sto po meni nije lose jel su vinari poceli da gledaju i dizajn,naravno na prvom mestu kvalitet).Dibonis cabernet mi je za sada najjaci kandidat za najbolji domaci cabernet.Villa vinum shiraz cu da probam veceras,pa cemo videti.

Link to comment

Probao sam shiraz 2008 od villa vina(tako mu sad pise na etiketi) i mislim da je ovog puta gospodin milomir podbacio.Vina je po meni tanko,ima nekih prijatnih aroma i zacinskih ukusa ali je to daleko od 1000 dinara,za te pare se mogu naci mnogo bolja vina.Kiseline su prosto nadjacale sve ostalo,a o naknadnom ukusu da ne pricam,ukratko brzo nestaje i ostaje jedino kiselina i tanini.Mozda vinu treba vremena da sve dodje na svoje mesto ali vrlo vrlo neizbalansirano vino.Izbacio je i cabernet barrique i on je oko 1000 dinara.Mislim da se malo zaleteo sa cenom shiraza.1000 dindzi to vino ne zavredjuje.

Link to comment
Probao sam shiraz 2008 od villa vina(tako mu sad pise na etiketi) i mislim da je ovog puta gospodin milomir podbacio.Vina je po meni tanko,ima nekih prijatnih aroma i zacinskih ukusa ali je to daleko od 1000 dinara,za te pare se mogu naci mnogo bolja vina.Kiseline su prosto nadjacale sve ostalo,a o naknadnom ukusu da ne pricam,ukratko brzo nestaje i ostaje jedino kiselina i tanini.Mozda vinu treba vremena da sve dodje na svoje mesto ali vrlo vrlo neizbalansirano vino.Izbacio je i cabernet barrique i on je oko 1000 dinara.Mislim da se malo zaleteo sa cenom shiraza.1000 dindzi to vino ne zavredjuje.
Cena me je pecnula u startu, al reko ajde... Za novaka je ovo vino prošlo potpuno nezapaženo, tačnije nije se nikom ni svidelo! Ostala je maltene puna boca. Tek sam sutradan, u misiji dovršavanja nepopijenog (i nepojedenog) osetio da ima i nečeg prijatnog u ukusu. Neznam, možda je prerano bacio u prodaju.
Link to comment

moguce, ko ce ga znati. on mi rece na sajmu da misli da je i dalje mlado, kao i taj novi cabernet. ali ga pritiskaju da ga pusti u prodaju, u krajnjoj liniji mora da zivi od necega. probao sam ga na sajmu ali stvarno nemam neke utiske kojih se secam - vise sam upamtio po neobicnosti taj cab.

Link to comment

u Novom Sadu taj shiraz 1030 dinara i 10% dole za karton cool.gif elem, vino je sirovo do bola, nekoiko puta sam ga pio poslednjih dana, zatvoreno i reduktivno. voleo bih da ga vidim za godinu dana, mislim da ima lepu buducnost. ali posto milomir ima samo jos oko 100 flasa ove berbe, tesko da ce ista ostati.probajte ozbiljno da ga izdekantirate, celo popodne bez problema. onda se otvori, ali jos uvek je premlad.

Link to comment

pa ja sam tako pio i onu prethodnu berbu, imao sam par kartona, na kraju sam ga otvarao vece ranije. na kraju ostavio 3 flase, mozemo da ga probamo na prolece da vidimo da li radi bolje.

Link to comment

Taj shiraz ima tanina da opstane jos koju godinu,ali mu je tanka baza,to je po meni problem kod tog vina,sto nije slucaj sa njegovim caberneom koji ima mnogo vise aroma i mekse tanine.Mozda je u pitanju to sto je rano pusten,a mozda i sama sirovinska baza,jer za shiraz je potrebna toplija klima,a bem li ga mozda i neko posebno zemljiste.Ja sam ustanovio da bi taj shiraz mogao da pijem jedino uz neko jelo,kiseline ubijaju.Ipak ima nesto sto mi se kod njega svidja a to je aroma caja i zemlje.Elem za novaka sam pio i jankov merlot 2007 i totalno razocarenje.Selecta je izbacila pinot noir,to nameravam da probam ali mu je cena nimalo naivna oko 700 kinti.

Link to comment

i tako idimidodjimi dodjemo do problema domaceg vina, a to je cena. da izvini gospodin boza aleksandrovic cije sam tuzno izlaganje o tome kako samo 10% crvenog vina u prodaji cini domaci proizvod, to ce bojim se ostati jos dugo tako, sve dok vina poput fince antigue, quinte da garride, koglove mea culpe i slicnih kostaju 9-11 evra u maloprodaji a nasuprot njih domaci "favoriti". njihov standard je nazalost nedostizan za domaca vina te cene, i tu ne pomaze nijedan patriotizam, vinski i svakojaki. kada dodje to onoga sto se sipa u telo i ide u krv, kompromisa nema. pomoci mozemo i hocemo, ali domaci vinari prvo treba sami sebi da pomognu.

Link to comment

Pio sam za badnje vece Selectin Beli burgundac berba 2006 i mogu reci da je vino za te pare(500 kinti) stvarno dobro.Lepo,glatko prolazi kroz grlo ali ima i finih kiselina,vocno i na nosu i na nepcu,aftertaste pristojne duzine za tu cenovnu kategoriju.Ali definitivno smo kao narod u svim stvarima stihijski pa i u vinu.Za badnje vece ja mislim da je 90 posto ljudi pilo kovacevicev sardone jer u par enoteka u kojima sam bio svi su trazili kovacevic sardone,ko da nema nista drugo.Ja bas namerno nisam hteo da uzmem taj sardone i eto ispostavilo se da sam ubo fino vince za ekstra pristojnu kintu.Stvarno su retki vinari koji imaju pristojne cene kod nas i koje odgovaraju kvalitetu.Zato takve uvek treba pohvaliti.

Link to comment

Pa taj Selectin beli burgundac je otkada se pojavio pre 3-4 godine jedna od najsigurnijih kupovina a cinjenica da dolazi iz vinarski zapostavljenog kraja Srbije (u marketinskom smislu, ne smislu kvaliteta) je samo pomogla da ljudi ostanu na zemlji i ne nasviraju cenu poput drugih.Jel taj Kovacevic sardone uopste srpsko vino ili ne?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...