Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

Studentkinje radile na nekom fancy štandu privatnih hrvackih vinarija, pa zvale asistenta na degustaciju flaša od po 150 evara. Zapravo, ovo je za Love Topic..

Edited by Buck Naked
Link to comment

jas izvinjavam, a koja su to hrvatska vina koja toliko kostaju?! pa, to ni vinskom izmaglicom obeznanjeni butkovic nije spomenuo u svojim tlapnjama o posetama fensi restoranima i skupim domatjim vinima, a da je meni poznato :lol: pozivam zemljake da uzvrate istom merom: ne moz rvat da ima skuplje vino od nas! :s_c: ja sam, inace, skroz zatajila. u poslednjih nedelju dana popila celih 2 dl grasevine :unsure:

Link to comment
Sinoc pio Rose (inace pijem samo belo) Luccia iz... e, jebem li ga... zaboravio sam (Gligorijevic? Gligorovic?) pa me zanima jel zna neko gde ima jos da se nabavi?Jako lepo!!!!
iz Begeča. imaš iza ćoška.
Link to comment
neke privatne kolekcije mikro vinarija koje se služe valjda Sanaderu lično.. i da, te flajke nisu ni bile na prodaju.
meni to lici na dranje drzavnog proracuna, ako je zaista istina :lol:
Link to comment
Je li bio neko na Interfestu?Probah chardonnay Banonia i ne bi los uopste.Ustvari legao mi je bas lepo,nije previse bananiziran i agrumiran,osvezio sumorno vece.
Bononia, Banoštor, Milan Šijački. Više puta smo ga pominjali, pili i hvalili. Edited by C žeton
Link to comment

U poslednje vreme sam uglavnom pio crna vina i rekoh sebi ajde da malo promenim pa kupim u vinoteci "vino i grad" na vracaru, belo vino Vencac vinarije vrbica(znam da sam malo preterao sa favorizovanjem ove vinarije ali sta mogu).Vino je od sorte rizling,i aromaticnost mu je ekstra.Puno belog cveca,mineralni mirisi,bagrem,med.Na nosu perfektno.Ukus fin,zaobljen,sa dobrim kiselinama i ukusom voca.Zavrsnica topla i sa blagom gorcinom i dosta traje. :)

Link to comment
Sinoc pio Rose (inace pijem samo belo) Luccia iz... e, jebem li ga... zaboravio sam (Gligorijevic? Gligorovic?) pa me zanima jel zna neko gde ima jos da se nabavi?Jako lepo!!!!
probaj Villa vinum rose,fenomenalan je(napravljen je od caberneta)
Link to comment

Kod meni dobrih Rosea svidja mi se to sto vise vuku na bela, poluslatka-polusuva vina... recimo. A ne na crna... ali, otvorenog cu uma pristiupiti potrazi tog sto predlazes.

Link to comment
Kod meni dobrih Rosea svidja mi se to sto vise vuku na bela, poluslatka-polusuva vina... recimo. A ne na crna... ali, otvorenog cu uma pristiupiti potrazi tog sto predlazes.
Izdao si punk.
Link to comment
Osjecam ton neodusevljenog poznavaoca...?Ima li ga kotebe, da uzem?
ima. sto se tona tice, ocigledno imas dobra sluh :) edit: ... Edited by banatjanin
Link to comment

vinoteka radi, pre neko vece sam prosao i bilo je ljudi unutra.za ovo orahovacko vino konkretno ne znam ali je to tamo tuga bozija, kakva su vina fenomenalnog potencijala a totalno nekultivisana dolazila odozdo. mislim da sam pisao o vinu koje je stizalo u kanisterima od po 50 litara, potpuno nefilitrirano - na dnu flase od 2l budu 2 prsta taloga, ali ukus......:), visegodisnji rinfuzni favorit jeftinog plezira, kome jezik i nepce nisu iskvarili barici i govna.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...