Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

indy, ne razumem o cemu pricas. pre dve strane si pisao o tome da pod okriljem noci grozdje putuje preko bordoa, a dva posta iznad da moze da dodje i sa marsa....
Sorry, ne razumemo se... odakle ja gledam, Makedonija i Crna Gora su dva susedna sela izmedju kojih se mozes baciti kamenom, a ni Nemacka nije mnogo dalje od Francuske. Uostalom, filozofija koju ti zastupas je normalna za Evropu (posebno Francusku) gde i dalje peovladjuje taj product-driven pristup vinu (i mnogo cemu drugome), no poceli su da se update-iraju sa consumer-driven pristupom, polako. Mozda to tebi lici sve da nema veze sa Srbijom, ali ne vidim zasto ne bi (inace mi je pun kufer price o tome kako nesto "vazi svukuda, samo ne u Srbiji"). Kad bih imao vremena i zivaca, mozda bi od toga mogla i zanimljiva tema da nastane.
Link to comment
peace brotherU svetu vina nema srdnji,ljutnji,moralisanja itd.To je samo forum na kojem ljudi kazu sta misle o pojedinim vinima.Ti si upalio vatru sa onim crnogorskim Merlotom i sa njegovim vrhunskim karakteristikama.Ja odgovorno tvrdim da takvim vinima zaista nije mesto na ovom forumu.Ono sto kazes za Dajica,Jovica smatram kao tvoje subjektivno misljenje sa kojim se neslazem.To nisu sigurno vina grand cru,ali nisu ni predstavljena u takvom svetlu.Ja sam se inace vrlo pozitivno iznenadio kada sam prvi put probao Dajica barik(ovo misljenje deli mnogo ljudi,stranaca sto su pili svakojaka vina).Moje stavove nisam gradio na samo na mom misljenju nego u prici sa mnogo,kad ovo kazem mislim zaista mnogo ljudi,konzumenata vina)Ja cenim vinare koji znaju napraviti dobra vina bez obzira na poreklo grozdja,ali ne treba mesati to sa "etiketama".Jer ono sto zelim da kazem da ako je "to" zaista vrhunsko onda je to JAD.Isto kao da je Yugo stavio oznake S klase i sl.Iako sam nepusac,odnosno ex pusac,vina mozemo uporediti sa cigaretama.Kao predstavnici jeftinih,slabijeg kvaliteta,cigareta je npr Vek,srednje neke klase Klasik,Ronhil... i kao neke finije,kvalitetnije Marlboro,Davidoff...Zalosno bi bilo napisati na Vek -vrhunske cigarete.Eto...Sa tim stvarima vredjaju moju inteligenciju(lako im budalu zaje..vati,nek'probaju nekog pametnog)
Naravno da se ne ljutim niti srdim.Ne mogu da verujem da je potrebno da ovde neko posalje jedan post pa da izazove svadju.Etikete kod nasih vinarija su manje vise stvar subjektivnog stava vinara i ne pridajem im puno vaznosti.Naravno da ne smatram da je merlo iz 13 jula vrhunski,ali ako se secas ova tema je i pocela sa nekim industrijskim vinom,mislim da je bila frankovka iz vrsca.Niko nije posle tog posta pljuvao to vino,jer tad jos nije bila ova prica oko porekla grozdja.To sto sam ja neko vino subjektivno ocenio kao ok ne znaci da mora da se dopadne bilo kome.Mislim da sam mozda neke ljude iziritirao sa opisom tog merloa,ali boze moj nemamo svi isti ukus niti isto detektujemo arome u vinu.Recimo probao sam skoro merlo podruma miletic za koji smatram da je obicna vodica bez obzira sto grozdje mozda i jeste njihovo,to mi ne bi promenilo misljenje o tom vinu.Ono sto mislim da je veci problem kod nasih vinara je sto prave prazna,jednolicna i dosadna vina(naravno cast izuzecima),a to je zbog selekcije losih klonova grozdja,koja daju prevelike prinose i prazna vina.Tek kada se bude ozbiljnije uredilo trziste vina u srbiji,moze se pricati o zasticenom geografskom poreklu pojedinih vina, a do tada sve je stvar pretpostavki.I dajte bre neku preporuku za neko vino,sunce mu kalajsano.
Link to comment
I dajte bre neku preporuku za neko vino,sunce mu kalajsano.
od domacih za leto mogu samo da se ponovim sauvignon blanc villa vinum sutra ti stize u sun trade u zemunu zovi ih i vide gde prodaju, moze i kod njih direktno - meni obezbedjena 2 kartonaod stranih idi u vojvode stepe 18 lokal 6 na spratu ars vini, cujem da imaju par zanimljivih stvari na snizenju, jedan aromaticni traminac iz juznog tirola (nisam siguran da je iz juznog tirola al mi se tako cini) je opasan mamojebac
Link to comment
Gore pomenuti jovic
I dajte bre neku preporuku za neko vino,sunce mu kalajsano.
visnjica.gifcist eliksir.mislim da je oko 500 kinti, mada bi mogao da bude i skuplji, u poredjenju s mnogim drugim.
Link to comment

veoma zanimljiva gornja prepiska, pritom imam razumevanja za vecinu, cak i supretstavljenih postova. ali da se ne produkujem sad sa svojim The Mishljenjem, nemam vremena.glede Vishnjice, zaista odlicno, i stvarno dzaba za taj kvalitet. ali je vochno vino. pisao sam ovde o tome pre dosta meseci, pa mi se nakacio neki pachenik tipa Slepa Koka ili neki njegov drugar, da objashnjava kako to od vishnje ne moze biti. a ja bio kod brache Jovich i gledao kako je prave. neshto su oni pokupili i neke nagrade u Briselu za patent Vishnjice, poshto ne dodaju secher a dobijaju 13 - 14 alkohola u tom vinu.

Link to comment

Nisam probao sauvignon villa vinum ali nameravam.Medjutim kupio sam danas cabernet sauvignon barriqe vinarije vrbica,berba 2007.Vino je vrlo lepo,za mene barem.Lepo izbalansirano,tanini ne previse ostri,mozda malkice vise kiseline.Uglavnom miris sitno crveno voce,vuce na dzemasto i nesto od zacina sto ne mogu da provalim a ukus vrlo zivahan vocni(visnja).Ukus dosta postojan.Cena oko 700 kinti,Jel probao jos neko?

Link to comment

brlj...mrzi me da editujem, izvinte :lol:--------------------------------------elem, vrbicino nista nisam probala kad sam imala priliku (iz neobjasnjivog razloga), ali kad smo kod kaberne sovinjona, vrlo me je zadovoljio villa vinumov, sto se ne bi moglo reci i za Tetrebov fejvorit sovinjon istog proizvodjaca. mozda zato jer sam ga probala posle vise zaista dobrih belih, raznih, pa preostaje da ga eventualno kusham izolovano. kuriozitet za mene je da mi se bas svideo sovinjon akacija mackovog podruma, al cu za svaki slucaj to bar jos 1 da proverim u trezvenijem stanju ^_^ ovom prilikom umoljavam svog 1nog Tetreba, da me obavesto o Milosavljevicevom shirazu, cim nesto dozna, jer ocu da crknem sto ga nisam probala :cry:

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

Je li bio neko na Interfestu?Probah chardonnay Banonia i ne bi los uopste.Ustvari legao mi je bas lepo,nije previse bananiziran i agrumiran,osvezio sumorno vece.

Link to comment
brlj...mrzi me da editujem, izvinte :lol:--------------------------------------elem, vrbicino nista nisam probala kad sam imala priliku (iz neobjasnjivog razloga), ali kad smo kod kaberne sovinjona, vrlo me je zadovoljio villa vinumov, sto se ne bi moglo reci i za Tetrebov fejvorit sovinjon istog proizvodjaca. mozda zato jer sam ga probala posle vise zaista dobrih belih, raznih, pa preostaje da ga eventualno kusham izolovano. kuriozitet za mene je da mi se bas svideo sovinjon akacija mackovog podruma, al cu za svaki slucaj to bar jos 1 da proverim u trezvenijem stanju ^_^ ovom prilikom umoljavam svog 1nog Tetreba, da me obavesto o Milosavljevicevom shirazu, cim nesto dozna, jer ocu da crknem sto ga nisam probala :cry:
sta kazes Cruella za Jankov Zavet
Link to comment

volim zavet, jos kako. nazalost, nemaju ga tamo gde se inace snabdevam, a mrzi me da teglim, pa ga ne pijem toliko cesto.

Link to comment

Sinoc pio Rose (inace pijem samo belo) Luccia iz... e, jebem li ga... zaboravio sam (Gligorijevic? Gligorovic?) pa me zanima jel zna neko gde ima jos da se nabavi?Jako lepo!!!!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...