Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

Posto sad sigurno spava ja gledao na sajtu gde je promocija i pise ovo:Montura obiectiv:Montura Nikon F (cu contacte AF)Obiective compatibile:AF-S sau AF-I NIKKOR Sad ne razumem bas rumunski al mi vi recite jel to to?Uostalom evo linka pa mi recite Nikon 3100

Edited by Moća
Link to comment

Pa...na papiru deluje dobro, ima ok sočivo, može da radi panorame....Što baš taj?pogledajhttp://www.tehnomanija.rs/fotoaparati/fujifilm-digitalni-fotoaparat-finepix-f-550exr-bk.htmlhttp://www.tehnomanija.rs/fotoaparati/canon-digitalni-fotoaparat-sx-220hs-grey.htmlhttp://www.tehnomanija.rs/fotoaparati/nikon-digitalni-fotoaparat-s-9100-srebrni.htmlhttp://www.tehnomanija.rs/fotoaparati/samsung-digitalni-fotoaparat-ec-wb1000bpse_43229.htmlhttp://www.tehnomanija.rs/fotoaparati/canon-digitalni-fotoaparat-powershot-sx-150is-silver.html

Link to comment

Od juce ponosni vlasnik Nikona D3100 sa 18-55vr objektivom. Narucio u petak u PC Practic-u (rekli da ce stici u ponedeljak, tj. juce), po ceni od RSD52,000 (oko €440), u svim drugim radnjama cije sam online cene pregledao komplet je kostao oko 57,000. Tokom vikenda sasvim slucajno primetih da su digli cenu tog kompleta na sajtu za 5 tisuca, na pomenutih 57. Vec sam isprojektovao situaciju gde dobijam nervni slom nakon sto mi "objasnjavaju" kako je to sada cena u sistemu i oni ne mogu nista da ucine... Medjutim, ispali su potpuno korektni i naplatili po "staroj" ceni bez ikakve frke. To je, naravno, jedini logican epilog, s obzirom na cinjenicu da sam po toj ceni i narucio aparat, ali me je iskustvo naucilo da je mnogo sta daleko od logicnog u miloj nam drzavi, pa sam se vec pripremio na verbalni obracun. Dakle, sve pohvale za korektnost i ljubaznost ekipi iz PC Practic-a, pogotovo slatkoj plavoj djevojcici :wub:Vreme je za recept "puno edukacije, jos vise skljocanja, i najvise uzivanja" :PHvala puno svima jos jednom na savetima prilikom kupovine!

Link to comment

Meni se trenutno cini da je eksterni blic sledeci na listi, sa dodatnim objektivima ne bih zurio. Mjerkam SB-400 blic. Citao sam review na Rokvelovom sajtu, nahvalio ga je. Najbitinija mi se cini mogucnost rotiranja i odbijanja svetla blica o plafon kako bi se dobilo rasprseno svetlo i izbegle senke, a Rokvel je par puta pomenuo da se ovaj model dovoljno dobro pokazao u tome. Postavio je i par slika koje pokazuju drasticnu razliku u odnosu na interni blic koji baca direktno svetlo.Sto se objektiva tice, ja sam mislio da ce 55-200 ili nesto slicno biti prvi logicni dodatak. Ali to je laicka procena. Zato i kazem da bih prvo izgustirao 18-55, pa cu videti.

Link to comment

Imam neki matori SB-26, jako sam zadovoljan...ali realno ga vise koristim napolju, za doblicavanje pri jakom svetlu, nego unutra. Unutra radije nagarim ISO, otvorim blendu i pouzdam se u mirnu ruku. (Kada sam se kao klinac bavio fotkanjem, Zenit je sinhronizovao blic na 1/30, pa ti je mirna ruka bila u svakom slucaju neophodna :lolol:)Nije lako nauciti rad sa blicom, tek sam na pocetku (u prevodu mogu da ponekad napravim koliko-toliko pristojnu sliku na kojoj ce senke biti rasvetljene, a pozadina imati smisla).Sad sam nabavio makro prstenove, pa cu koliko danas videti kako se slazusa staaaarim NIkkorom 50 1.4 :) Vec me je sramota koliko mi je foto torba teska i puna objektivske sirocadi.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Mislim da će ti 18-55 raditi posao u 89% situacija. Ako ti baš treba zoom objektiv, šparaj lagano kintu pa jednog dana pazari prezajebani Nikkor 18-200VR. Meni je lično maltret da menjam objektive, posebno negde na ulici, zato volem allroundere (znam, znam, vinjetiraju, pincushion i ostalo, al softver to danas pegla za sekund). Do duše, razmišljam o ovom objektivu koji je Vasa spominjao al nije mi nikakva žurba. Toplo bih ti preporučio Gorillapod stativče (posebno kad kreneš da gubiš svetlost toliko da i VR ne pomaže), odlična stvar a ne moraš da tegliš full size objektiv sa sobom, uzeo ga pre neki dan i ne mogu ga dovoljno nahvaliti. Videh a u Bgd na par mesta, cena oko 5400rsd ako me pamćenje ne vara (do duše, bez kugle, ali nije ona toliko neophodna). +1

Link to comment
a sad ozbiljno, S90 pokazuje znake starenja i vreme je za novu spravu. igrajuci se sa nekim DSLR-om shvatio sam na sta se misli kada se pise o tome da je i dalje na delu ozbiljna razlika izmedju kompakata i ovih, ali sa druge strane mene ne zanima dosta opcija koje sa njima dolaze, pre svega izmena objektiva posto se ne bavim umetnickom ili profesionalnom fotografijom, nisam spreman za neka ulaganja i nemam zahteve za rezultatima koji ovi domeni nose.zapravo, posto volim da slikam ulicne situacije i ne retko slikam ljude koje ne poznajem bez pitanja, onda bi mi verovatno DSLR zbog svoje velicine bio ozbiljan no-go, cak i ako apstrahujem ideju da nosim onoliko sokocalo preko ramena. dakle, pitanje za upucene glasi, sta se desava sa visim kompakt esalonima, da li se i koliko priblizilo DSLR kvalitetu i da li treba jos cekati. konkretne preporuke dobrodosle. ono sto me posebno ne zanima su razne quirky opcije tipa aparat bez blica ili neki ludacki meniji i slicno, rekoh treba mi sprava koja ide u dzep tj torbu i po prirodi je point and shoot opsteg tipa ali sa jakim manuelnim opcijama posto pucam i jedno i drugo. voleo bih da konacno imam aparat koji se dobro ponasa u mraku, canoni su bzvz (ili je prosto to pravilo za celu klasu, ne znam). S95 sam probao, bolji je od S90 ali nisam siguran da je sustinski znacajan korak napred (a vidim da se isto pise i za S100). imao sam nekada G9, digao sam ruke od G serije zbog velicine (manje) i prilicne osetljivosti na kvarove (nekoliko skupih boravaka u servisu) ali sam spreman da se vratim tamo. nekada, pre nego sto sam presao na canon, voleo sam olympus jako. fuji ne znam. recimo da je gornji limit za neku super spravu nekih 500-600e po US cenama.rekoh, ako se ceka nesto epohalno tipa prelazak na full format u ovom rangu ili slicno, mogu da cekam, recimo do sledeceg leta ili nesto slicno tome. sem ako me S90 ne proda pre toga, a mnogo nesto tandrce u poslednje vreme, narocito kada fokusira.
vidim da ti se DEBELOOO ne uklapa u budzet ali posto si vec imao g seriju pretpostavljam da znas da cenis kvalitet. ako mozes sebe da obradujes sa fuji-jem x100 nece ti biti zao ni jednog centa koji si dao za njega.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...