Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

Au, već te prošao SX200IS a sećam se kada si ga uzimao. Doduše i ja sve manje sa mojim samsungom, spor mi je i sve to, lomim se između SX11 kome pada cena i divan je, ali spor fokus, doduše dobra cena, da mi donesu iz dojčland 370e i nikona D3000/3100, koristio sam D3000, i udoban je, ne treba mi skoro ništa više za svaki dan.Jako volim aparate koji kažu klik.
Ma nije me prosao i dalje ga nosim svaki dan sa sobom ali sam pozeleo nesto malo ozbiljnije i sx40 je ispunio ocekivanja. Bolji procesor, bolji objektiv, fokus... i opticki zoom 35X :) Volim da slikam detanje na zgradama... Edited by LukaLaban
Link to comment

A ja sam razmišljao o dslr ili EVIL aparatu pošto bih stvarno jako voleo jednog dana da kupim neki osrednji teleskop, pa lepo uzmem adapter pa navrnem aparat i stavim na neku goto EQ montažu i dobri bob da me vidi, ili ja njega :)Da, kome treba veliki zum treba da uzme veliki aparat ili objektiv, i sve to je ok, ali za svaki dan mora da bude manji.Uglavno, ako imaš koju zanimljivu baci makar na druga liga zapad gde su smrtnici :)

Link to comment

Teglim Canon PowerShot SX10IS sa sobom vec dosta godina, lepe slicice i snimke pravi (za moje potrebe je to odlicno) no mozda cu morati da ga vratim prvom vlasniku pa razmisljam sta bi moglo da ga odmeni, a van toka sam i ne znam mnogo o materiji. Pretpostavljam da bi neko od znalaca imao ideju u kom smeru da gledam. Mozda se ovaj jms_ukov odgovor

LX5?
uklapa u moju sliku..Prijatelj ima Panasonic Lumix DMC-TZ7, gledala sam kakve fotke pravi, svidja mi se sto je wide i sto je znacajno laksi, za ista vise nisam imala dovoljno vremena da isprobam
Link to comment

Bilo šta što ima čip manji od 1/1.7" ...nije...dovoljno.Minimum mikro 3/4 ako ne i CX.@LukaLaban: videh fotke, skroz su ok. I znaš šta, po dan i ja sam ovim WB500 pravim relativno ok slike, samo ako sve podesim kako valja.Ali kada jednom probaš dslr i kada vidiš koliko su i najosnovniji, zastareli modeli moćni, brzi, kakve su boje, koliko brz fokus. Ne mili ti se vraćanje na bilo šta manje. Naravno, nije fora da tegliš aparat sa dva objektiva i ko zna šta, zato su mi se i svideli (a i sada su jeftini) olimpusovi e-pl1 i pl2, ali hebiga, ukinuše blic na tim jeftinijim modelima i deru za eksterni modul. Tako da ostaje skupi soni sa nex 3c i 5 da vadi stvar. Samo me interesuje kako leže fuji x10 i x100 aparati, skupi su prilično ali deluju cool.Panasonik jako volim, pre par godina su rasturali sa stabilizacijom slike i odličnm kvalitetom naspram uloženog. To vreme je još malo pa prošlo.Na kraju, najbitnije je videti fotke iz tog aparata. Shvatiti na početku njegove mane i izvući maksimum iz njegovih prednosti. Uz sve to, fotkati kada god možete.

Link to comment

S novim, canon sx40, jos nemam nekih fotki s kojima sam bas zadovoljan, tj. kadrova a one sam cisto okacio kao primer... Postavicu i par sa starog, canon sx200, posto sam sa njim vec dosao do nekih 9000+ fotki i ima nekih koje mislim da mogu biti zanimljive.Sto se tice dslr on ce sigurno biti sledeci koji cu uzeti samo se plasim da se onda necu odvajati od njega i da cu ga svuda vukljati sa sobom. Trebalo bi da ovih meseci malo vise putujem po Srbiji pa ce biti i nekih zanimljivijih fotki.Sto se tice marki proizvodjaca ja sam navikao na canon a to uopste ne znaci da panasonic/lumix, fuji, nikon nemaju bolje modele... koliko sam ja pratio uporedne testove u vreme kada sam uzimao ove moje aparate razlike su bile minimalne u korist canona ili panasonica u zavisnosti od dela testa tako da treba videti sta je kome vaznije pri fotografisanju. Ja npr. skoro da ni ne koristim video snimanje i ako imam full HD na sx40...

Edited by LukaLaban
Link to comment
zato su mi se i svideli (a i sada su jeftini) olimpusovi e-pl1 i pl2, ali hebiga, ukinuše blic na tim jeftinijim modelima i deru za eksterni modul. Tako da ostaje skupi soni sa nex 3c i 5 da vadi stvar.
e-pl2 sigurno ima integrisani blice-pl1 nije za preporuciti jer je veoma spor + losija je izrada nego e-pl2 (+mozda nema blic)e-pl3 su napravili da bude ultratanak tako da katastrofalno lezi u ruci (tj. hoce iz nje)prednost micro4/3 u odnosu na nex je niza cena (bar kad sam ja uzimao) i sto objektive prave i panasonik i oly+ kad sam gledao, i ako se dobro secam, nex.ovi nisu imali blic :)
Link to comment
e-pl2 sigurno ima integrisani blice-pl1 nije za preporuciti jer je veoma spor + losija je izrada nego e-pl2 (+mozda nema blic)e-pl3 su napravili da bude ultratanak tako da katastrofalno lezi u ruci (tj. hoce iz nje)prednost micro4/3 u odnosu na nex je niza cena (bar kad sam ja uzimao) i sto objektive prave i panasonik i oly+ kad sam gledao, i ako se dobro secam, nex.ovi nisu imali blic :)
pl1 ima blic ali je spor, pl2 ima blic i odličan je ali ga nisam ni video ovde a već došao pl3 koji nema blic.Ukapirali su da tu mogu da uzmu dobru kintu.Sve ostalo tačno, nex doduše ima i veći senzor pa to diže cenu.
Link to comment

Imate li neki savet za aparat do 300 eura ? Znam da ima mnogo nekih "saveta" na es forumu, ali tamo su ljudi profesionalci i samo što ne napišu - ako nemaš para, ni ne kupuj aparat. Aparat mi treba za manje više klasične porodično prijateljske fotke.

Link to comment

Hm... Sony Cyber-shot DSC-HX9V ili za 60e više Nikon D3000 sa osnovnom optikom. Probaj i jedan i drugi u radnji ako možeš.Soni se hvali, i drugi ga hvale, brzim fokusom, dobrim ekranom i finim kvalitetom slike, s' obzirom na mali senzor, a D3000 jeste možda stariji, nema video i osnovna optika je...osnovna, ali za porodične fotke je nekada, prosto, bolji, mislim ja. Tj. ne mogu da se mere travel zumovi sa osnovinim dslr aparatima pa to ti je. A za ono za šta tebi treba je možda ipak bolje rešenje i osnovni dslr...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...