Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

upravo otkrivam ovaj fetish zvani "broj okidanja". recite vi meni jel se to meri samo na DSLR-ovima ili i prostiji aparati imaju opciju da se to vidi. recimo canon S90.... help?
Koliko znam, meri se na DSLR-ovima. Moj je trenutno na 59k i nesto. Rated je na 200k, ali nikad se ne zna, nekima strada i na 10k, a neki sljakaju i na 400k. [procitah svojevremeno za jedan 1Dmk2 kojem je otisao shutter posle 2m :o ali ne mogu sad da nadjem].
meni nije jasno da to ne moze da se resetuje. kad npr broj okidanja predje najveeci moguc broj na counteru :D
Resetuju ako promene shutter unit [bar Canon, ne znam za Nikon]Evo jedan sto je trokiraoshutter2-vi.jpg Edited by jms_uk
Link to comment
  • 4 weeks later...

da se malo pohvalim: kupio olimpus epl2 sa kit objektivom + lumix g 20 hvala jednoj predobroj forumasici koja mi je to dovukla iz daleke amerike :Hail: sad jos samo da naucim sta sve moze :)

Link to comment
  • 2 months later...
for LukaLaban glede SX200IS. I ja sada gledam aparate, lomim se izmedju panasonika DCM-TZ 28/38 i Canona SX10IS/20IS. (izlaze sutra-preksutra novi modeli, septembar je)Dvestotka mi malko nezgodna, ne leži mi, mada je solidno kućište i uopšte ne deluje jeftino kao mlađi bratić SX110IS. Optika je brza i sve radi k'o podmazano. Crveni je leeeep. BITNO : Blic je užasno nezgodan, stalno je "iskočen" kada se slika. Odustao najviše zbog toga.Za 30/40e više ide SX10IS koji jeste veći i moćniji ali ima taj jeftinoplastični momenat koji me nervira, i ostali koriste plastiku pa nije baš tako - ili sam naleteo baš na dva rasklimana komada. Panasonik TZ 28/38 je slučajno upao u priču, pohvalili su ga na par različitih strana, pogledao sam o čemu se radi i sviđa mi se ali se plašim, veliko je to meni ulaganje da bi se sad zezao.
Posle 2 godine, tri meseca i 9000+ okidanja SX200 IS je i dalje sjajan. Meni lepo lezi u ruci i odgovara mi nesto veca dimenzija, blic jeste malo nezgodan i nervira u pocetku ali zadovoljstvo finalnim proizvodom to nekako brzo zaseni. 12MP i 12X opticki zoom su i dalje sjajni i ako su za ovo vreme izasli noviji modeli. Ja ga prevashodno koristim za "turisticke" fotografije i nosim ga svakodnevno. Planiram da uzmem i nesto ozbiljnije na prolece pa ce mi znaciti vasi saveti ali ima vremena.Potrudicu se da malo smanjim dimenzije fotografiju pa cu i nakaciti par na odredjeni topik.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ako ga kojim slučajem još uvek imaju negde, vredi, i te kako.Ali sumnjam.Imam njegovog mlađeg brata WB-500, okinuo sam dosta fotki i zadovoljan sam bio sve dok nisam češće počeo fotkati sa D3000, sada mi se ne mili da igde i nosim samsuga, prosto, nije to više to.Ono što može da se pogleda još je :Canon A3100 ISSamsug ST-70 Samsug ST-500Uglavnom, u tom cenovnom rangu gledaj makar da ima mehaničku a ne digitalnu stabilizaciju...

Link to comment
  • 3 months later...

treba mi travel camera. da li su canon s100 i g12 toliko jači od svih pa da izvadim tih 500€ ili se može živeti i sa nekim nikon s9100 ili p300?

Link to comment

Ja sam u martu uzeo canon sx 40HS mada ni on nije bas jeftin ali za sada sam prezadovoljan. Malo je glomazniji pa i dalje koristim za svaki dan canon sx 200IS koji je i dalje sjajan ali se vise ne pravi pa mozes pogledati nekog njegovog naslednika.

Link to comment

ja uzela s95 (jbg, ima bolje kritike od s100), bicu zahvalna za sve tips&tricks.ovo mi je valjda prvi put u zivotu da se radujem fotografisanju!

Link to comment
ok gracias
No frks.Evo ovde ima sve lepo, pored svih tih tehničkih mambodžambo stvari, koje nekada jesu a nekada nisu bitne, ima galerija, tu vidiš šta fotkić može u dobrim rukama.http://www.dpreview.com/reviews/OlympusXZ1/12http://www.dpreview.com/reviews/q42010highendcompactgroup/18
Ja sam u martu uzeo canon sx 40HS mada ni on nije bas jeftin ali za sada sam prezadovoljan. Malo je glomazniji pa i dalje koristim za svaki dan canon sx 200IS koji je i dalje sjajan ali se vise ne pravi pa mozes pogledati nekog njegovog naslednika.
Au, već te prošao SX200IS a sećam se kada si ga uzimao. Doduše i ja sve manje sa mojim samsungom, spor mi je i sve to, lomim se između SX11 kome pada cena i divan je, ali spor fokus, doduše dobra cena, da mi donesu iz dojčland 370e i nikona D3000/3100, koristio sam D3000, i udoban je, ne treba mi skoro ništa više za svaki dan.Jako volim aparate koji kažu klik.
ja uzela s95 (jbg, ima bolje kritike od s100), bicu zahvalna za sve tips&tricks.ovo mi je valjda prvi put u zivotu da se radujem fotografisanju!
Seko, ehm, jesi li razmišljala o privatnim časovima :naughty: Nego, pročitaj malo na forumu topike o fotografiji ovde obitavaju magvi analogne i digitalne fotografije. Uzmi i pročitaj neki mali tutorijal o kompoziciji. I, na kraju, upoznaj svoj aparat, slikaj u svim modovima, klikći, obrći i nosi ga uvek sa sobom, nemoj da te je sramota da okineš kada vidiš nešto zanimljivo, ne jednom, deset puta, iz različitih uglova, visina, razna podešavanja, onda kada gledaš slike odvojiš ono što ti se sviđa a ostatak obrišeš. Ima ljudi koji ponekad sve obrišu zato što to nije onako kako su oni u glavi videli i bob. Radi, pitaj i bićeš sve bolja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...