Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Nije primetio Ned Stark nego Džon Arin zbog čega je i ubijen. A poslednje reči su mu bile the seed is strong

Mrzi me da tražim citate u knjigama, wiki kaže da je Stanis prvi posumnjao, poverio to Erinu, pa su zajedno "istraživali".

Link to comment

Edit: Tu je najšupljije Stannisovo ponašanje. On se navodno, kad je video da je neko otrovao Arryna, uplašio i pobegao kući na Dragonstone. Umesto da lepo ode kod brata i na licu mesta mu kaže, takva i takva stvar, izvoli reši je dok još nisu ubili i tebe i mene. Praktično je zapleta radi morao da se izmakne, i da se pojavi u priči tek u drugoj knjizi/sezoni kad ga Melisandre naloži da je Chosen One.

Robert njega nije slušao ni za manje stvari, sva je verovatnoća da ne bi ni za ovo. A ostao bi izolovan u KL, pitanje je dana kada bi i njega rešili na neki način.

Link to comment

Pa ne bi morao da ga ubeđuje, dovoljno bi bilo da ponudi "dokaz" i u ovom bi se probudio crv sumnje. Pijan ili trezan, ne bi mu bilo teško da poveruje da ga godinama prave na budalu.

 

Dok povlačenje na Dragonstone apsollutno ništa ne rešava, što smo kasnije i videli. Nimalo mi ne liči to ponašanje na Stannisa, mada ko zna, možda je postao bitno drugačiji od kako je upoznao Melisandru... do tada bio neki metiljavi mrsomud.

Link to comment

Tacno zamisljam Regarov Westeros kao Jugu 1989. Jeste(su) ludak(ci) na vlasti, ali smo imali mir i neki sistem 50 godina, pa niko ne pomislja da moze doci do nekog veceg sranja. I onda isto to 13 godina kasnije  sa Robertom.

Link to comment

10 € da će bit ultraextra epizoda :fantom:

 

+1 :fantom:

 

btw od primedbi imam to da zmaj ladno nema dupe vidi se lepo na kraju i to što tajmlajn ne štima u priči o vatrostalnoj zmajci koja će s vaskrslim likom da izroka zle snjeguljce

 

eto to mi malo neverovatno a sve ostalo ok

Edited by Hella
Link to comment

S obbzirom da u seriji sitne kuće ne postoje (a istrebljeni su Baratheons, Starks, Martells, sad i Tyrells i Lannisters) - pohrliće.

 

Apsolutno nema šanse da će se serija baviti Cerseinim problemima na domaćem planu u trenutku dok Dany plovi na Westeros, i to na brodovima sa Martell i Tyrell jedrima iz nekog razloga. Možda joj samo Jaime najzad bude otkazao poslušnost, niko drugi. 

То само може у свету Трговаца мушким полним органом, јер ако Серси има такву снагу како то да четири змије и баба Ружа кују заверу да јој се крви напију. За друго што си написао:

 

Vini, ipak si ti optimista u dusi.

 

 

U intervjuu za Deadline, David Benioff i D.B Weiss su izjavili kako će fokus sljedeće sezone biti - Cersei. Cersei je u fantastičnom finalu šeste sezone ostala bez svojeg posljednjeg djeteta te Weiss tvrdi da će to dubinski promijeniti njezin karakter.

 

:s_c:

Ne iskljucujem da mu je Lijena uzvratila simpatije, da su imali aferu, ali mi je nezamislivo da je prihvatila bilo kakvu "hajdemo u planine, jer tamo nema zime" ideju, za koju svako sa gramom mozga zna da vodi u gradjanski rat, a njenu celu porodicu u moguce fizicko unistenje(ako vec njega nije briga). Sto umalo i da se desi, njen otac i brat su ubrzo stradali.

 

Nije Regar bio sasvim cist- preterano melanhonican, opterecen prorocanstvima i umrecu-mlad razmisljanjima. Tako da me ne bi zapravo cudilo da se desilo ono sto se i misli da se desilo- da ju je oteo i silovao.

 

 

Zasto? potpuno je logicno njeno razmisljanje. bilo voljno ili nevoljno, jasno joj je sta ce se desiti sa svim Targovima koju Robertu dodju nadohvat topuza. Na njegovu milost ne moze racunati. 

Њих двоје су се волели,  та њихова љубав донела је онолико несреће земљи, а можда и спасење током дуге зиме. Та епизода о Лажном пролећу описана кроз сећања, назнаке је једна најлиричнијих у фантазију оном после Толкина.  Дебели је ту показао да је мајстор.

Link to comment

Sad mi pade nesto na pamet... Kako to da od Targarijena ima samo jedna uza porodica? Oni nemaju neke svoje ljude, sa kojima su dosli iz Valirije?

Link to comment

Baratheoni su ogranak njihove familije, čini mi se.

Lose ti se cini. tj mozda su dosli sa njima iz Valirije, ali sigurno nisu rod. Secam se iz knjiga nekog manjeg vlastelina - njihovog rodjaka koga je valjda Sersei tutnula u vrhovni savet i koji ima ljubicaste oci... Ili kosu, tako nesto. Barateoni sa njihovim strong seed sanse nema da imaju veze sa Targarijenima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...