Jump to content
IGNORED

Game of Thrones


Ryan Franco

Recommended Posts

Ama kako sad King's Landing odjednom? Ja sam bio ubeđen da je Dragonstone u pitanju, a one slike lomača na plaži koje je neko kačio su to samo potvrđivale.Takođe Qarth sa očigledno evropski kamenitim Dubrovnikom je žestoka glupost. Mogu misliti na šta će onda statisti da liče, Hrvati treba da izigravaju neke Indijce...

Link to comment

U jbt koliko nervoze oko toga da li će imaginarni stanovnici izmišljene zemlje biti do kraja analogni kombinaciji stanovnika i okruženja u našem svetu...Možda su trebali da snimaju u Košutnjaku u filmskom gradu, po uzoru na tolike holivudske hitove...

Link to comment

Znaš kako, razumem ja da tebi ne smeta Beneton pristup castingu u seriji koja te ne zanima... ali isto tako ni mene ne pogađa poraz Partizana od Slobode iz Užica ili koga već, pa ipak ne zalazim po dežurnim temama da se osvrnem na besmislenost nervoze oko gomile poluamatera koji ne šutiraju loptu na zadovoljavajući način.Ako u Game of Thrones HBO sipa ne znam kolike milione dolara, mislim da nije previše očekivati da serija u svim segmentima izgleda bar polupristojno. Oni šareni multikulti Dothraki iz prošle sezone nisu ispunili ta skromna očekivanja.

Link to comment

Pa nije tačno da me serija ne zanima. Stoga dalja analogija koju izvodiš ne zadovoljava™. Dakle, ja sam na topiku koji me interesuje. Što ne znači da mora da me interesuje svaki detalj kastinga ili uklapanje sa detaljima iz knjige koje sam jedva zapazio, ili ih se ne sećam, ili mi jednostavno nisu ni bitni.Kapiram ja da želiš da se sve verno i verodostojno sa knjige prenese na tv ekran, ali to ne ide baš tako lako. Niti znači toliko čak ni fanovima serije, a kamoli običnim gledaocima. Shvatam kada je reč o nekom detalju koji se reflektuje na svet, njegovu verodostojnost, neku internu logiku kojom funkcioniše, ali sada zamerati da mediteran i persijolika™ kultura ne idu zajedno, malo je preterano.Šta znam, možda imam relaksiran pristup tome, ali to je moje viđenje. Razumem da se nešto nekome ne dopadne u smislu istorijske verodostojnosti (recimo, kada u američkom filmu o starom Rimu među senatorima ima 15% crnaca i 10% azijata), ali ovo gledam nekim potpuno drugim očima.

Link to comment

Pa eto, IMO nema neke razlike kad su rimski senatori crnci, i kad su fantasy-mongoli svih mogućih rasa, boja, oblika, i veličina.Ovo da je Dubrovnik=Qarth isto tako nema smisla. Qarth je opisan kao neko ekstremno egzotično mesto koje je mene asociralo na pre-kolonijalnu Indiju, ali može i nekakav Bagdad-Damask-Vavilon kao što Petović predlaže. Dakle kamile, pagode, šareno perje, and all that jazz. To nema nikakve veze sa mediteranskim srednjevekovnim gradovima, baš nikakve. Ako si već gradili preskupe setove za Eyrie, King's Landing, itd. - morali bi i za ovo.Zato mi je i palo na pamet ranije kad su najavili Dubrovnik da bi mogao da bude Dragonstone. (To ili Storm's End, ali više radnje je u Dragonstoneu.) Za to je savršen setting, IMO.

Link to comment

Šta je to Qarth? Jel se to spominjalo u prvoj sezoni? King s Landing je, koliko se sećam na jugu, a Dubrovnik je milion puta lepši od Malte, tako da će to biti baš lepa promena, mada, možda nepotrebna.

Link to comment

Treba mi pomoc oko snalazenja na karti.Gde se na karti nalaze: sweetport sound - milolucki zaliv, driftmark - plavikraj, greenpool - zelenvir i blue fork - plavi krak???

Link to comment

WTF? Trebalo je da skreneš levo kod Lajkovca. :unsure:Nikad čuo za to što nabrajaš, jedino Blue Fork zvuči poznato - to je jedan od tri kraka Tridenta, tri reke koja se spajaju u jednu. Green Fork je ona na kojoj se nalaze Twins (sedište porodice Frey, viđeno u seriji), Blue je sigurno tu negde.Ovo ostalo, ako neko zna - ponizno priznajem da sam outgeekovan :(

Link to comment

Jest reke su. Crveni ide kroz Brzorecje, Plavi skoro do Vodogleda i Zeleni kroz Blizance i Sivoticku Motrilju.Plavikraj bi trebalo da je mesto gde se praziluk nasuko, onaj rt-koplje boga mora ili kako ga vec zovu. Ostalo ne znam.

Link to comment

Uzeo sam da gledam the Wire. Stigao sam do 3. sezone i... konacno saznao ko je Karketi, toliko puta pominjan na ovom threadu. :Hail: :Hail: :Hail: Maloprstic modernog doba, nema greske.

Edited by Fins fleet
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...