Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

amelija, delujes nesigurno.
pa i jesamlogično mi je da nešto protiv nečega koristiš kad imaš to neštoali opet, čula sam i ja tako neke priče "da bih već trebalo da počnem", itd, itdinače nisam počela :Djednom su mi poklonili jedno pakovanje i njega jesam uredno utrošila, (a ni to ne bih da nije pisao odgovarajući opseg godina ;-), i to je bilo sve
Link to comment
razmisljam da pocnem sa necim, sto "sprecava nastajanje" bora, narocito sto primecujem da mi je koza suvlja nego ranije, kada sam realno mogla i skroz bez kreme. ne bih jos bas nesto hevi (a taj antirid zvuci hevi). ako neko ima konkretnu preporuku, slusam!
pa treba ti verovatno dobra hranljiva krema, nista vise od toga. plus zastita od sunca. konkretan savet ne moze iz dva razloga: 1) treba videti kožu o kojoj je reč, 2) treba okvirno da odredis koliko para si spremna da daš, i to ne jednom, nego na dugi rok ...
Link to comment
  • 1 month later...

advanced night repair nije nesto ucinio za mene, al to sam samo ja. trazi prvo tester. a nije jeftino, 30ml $60.jedino sto stvarno pravi razliku je sunblock kao preventiva, i retinoidi koji mogu da uklone sitnije bore i idu na recept od doktora. ostale kreme uglavnom samo nabubre kozu pa se bore privremeno manje vide.

Link to comment
opet imam tubicu testera i ziva je istina da se za tri dana lice prolepsa dramaticno. svakom preporucujem!
ja sam imala to i nisam primetila nikakav efekat, a brzo se trosi i neudobno je za upotrebu (sa tom pipetom, bljak). na kraju mi se trecina flasice vukla okolo dok nije promenilo miris ...
Link to comment
kremovi za sunčanje za lice koje ima rozaceu, help.(od krema na lice mažem samo clinique redness solutions daily relief cream, i kad sranja nabujaju apotekarsku kremu. od svih ostalih samo imam problema.)
pa nema razloga da batalis taj clinique.mozda da probas, dakle, da mazes tu svoju kremu koja ti prija, a da preko nje nanosis ovo ili nesto tome slicno.to je kao neki shield, ne reaguje sa kremom ispod, samo stavis tanji sloj svoje kreme i super tanak sloj ovog sun block-a.ja ga stavljam godinama preko svoje regularne kreme, a posto je razmaziv i samo za lice i vrat, traje mi dosta dugo.
Link to comment

meni advanced repair baš dobar. ne znam kako kod drugih ne radi radnju.inače, isto sam imala tester od guerlain-ovog abeille royale seruma, koji je potpuno fantastičan. međutim, on je baš za postariju kožu i ja ne bih sada da privikavam ćelije na tu vrstu prihrane pa da one same prestanu da luče to što treba. mislim, i am not being scientific ovde, ali mislim da tako receptori reaguju...meni je zakon bio by terry serum od bisera navodno i tad sam najlepše sijala, ali ga više ne proizvode. otprilike 6 meseci nakon što sam ga ja otkrila oni ga poslali u penziju. :(

Link to comment

pa valjda nekako ti ukloni ta mikrooštećenja na licu, pa ti se onda svetlost lepše odbija o tako uglačano lice. trebalo bi i da hidrira pored toga, ali nije namenjeno ishrani kože. za to mora posebno krema, već prema potrebi..inače, ja imam problem s kožom na telu po rukama i listovima. kad se ne bavim time pojavi mi se guščija koža jebena i davno još sam koristila neku američku kremu koja je baš namenjena tome, a koja je zapravo jako jako hidratantna i puna uree. sad je dovoljno da se mažem običnim losionom koji ima veliki procenat uree, a dm na primer proizvodi takav jedan. problem sa keratosis pilaris je u tome što koža ne ume sama da odbaci mrtve ćelije u kožnom tkivu pa se onda to tako pravi i urea tu radi neki posao. na sličan način, kad na licu koža ne ume sama da se reši svojih nepravilnosti ovi serumi idu da uglačaju to što treba.

Link to comment

ja ne koristim serume uopste, moguce je da je night repair dobar, ali da nisam uspela da ga uklopim u svoju rutinu.vec sam pisala o tome pa ne bih opsirno da davim, ali meni se najvise svidja ona kanebova filozofija - temeljno ciscenje + odvojiti hidrataciju (losion) od prehrane (emulzije). preko svega toga i nezavisno od toga sun block. u antirid ne verujem, fillere ne koristim, a za serum mislim da je dekorativa a ne nega.e da. i jos sam na prvoj liniji kaneba (sensai silk), koja je kao za zene u dvadesetim, a imam 35 godina. svidja mi se to sto mau kaze - necu da navikavam kozu na hevi negu, kada mi realno ne treba.

Edited by gagorder
Link to comment
pa nema razloga da batalis taj clinique.mozda da probas, dakle, da mazes tu svoju kremu koja ti prija, a da preko nje nanosis ovo ili nesto tome slicno.to je kao neki shield, ne reaguje sa kremom ispod, samo stavis tanji sloj svoje kreme i super tanak sloj ovog sun block-a.ja ga stavljam godinama preko svoje regularne kreme, a posto je razmaziv i samo za lice i vrat, traje mi dosta dugo.
kul, hvala ti :). probaću tako, dvoslojno.neću bataliti ovu moju kremu sigurno, ali pitam zbog mora i sunca uopšte (pegice mi se pojavile tu i tamo :)). šta god drugo da stavim lice se razludi...gledam da ovaj tvoj preparat goes well with Hydramax + active serum, sto sam svojevremeno imala i opet mi nije prijalo, iako divno mirise i jos se divnije nanosi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...