Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

treba mi dobra krema za jako suvu kozu ruku, neutrogena ne radi posao. forume?
Kupi pamucne rukavice, uvece pred spavanje namazi ruke (vazelin je sjajan). Svako vece u pocetku a kad se ruke oporave mozes da predjes na jednom nedeljno. Ako peres sudove rucno svako vece se preporucuje. Ulja takodje nisu losa.Mozes u kremu da stavis malo lavandinog etericnog ulja pa dobijes i mirisljave rukavice - aromaterapija za stresne dane...: :)
Link to comment

fala vam ka braci :)to sa rukavicama je odlicna stvar, s tim da vazelin ne bih da koristim, a ulje valjda moze jojobino, jel? tojest, ako u onom po apotekama uopste ima jojobe, po cijeni bih rekla da je u pitanju aromatizovani vital.ovu vojaijevu bodisop kremu dodajem na spisak za kupovinu.

Link to comment

mislis da moze u obicnu bebi kremu? pavlogal ili sl? ili da uzmem apotekarsku baznu? mada, necu mutirati ni od jednog ni od drugog, pa je valjda i svejedno :D

Edited by morgana
Link to comment

ma daa,a kupi i neku ampulicu C vit,smuti i eto propisna kremica iz domače radinostiedit:a šta tek radim pakovanjima za kosu... :naughty:

Edited by lena21
Link to comment
mislis da moze u obicnu bebi kremu? pavlogal ili sl? ili da uzmem apotekarsku baznu? mada, necu mutirati ni od jednog ni od drugog, pa je valjda i svejedno :D
Vazno ti je da krema ima masnocu koja nece lako skliznuti sa ruku tj da je ne upiju rukavice sasvim. Lagane kreme na vodenoj bazi su za mladjahne devojcice koje jos uvek imaju detinju kozicu :) . Dugo godina sam bacala gomile novca na najrazlicitije kreme dok na kraju nisam davala vise na kozmetiku nego na odecu. Rezultat je bio katastrofa. Do neke 27. godine sve moze a onda... kao da sam izasla iz malaricne kolonije. Nista nije delovalo. I tako sam zavrsila na Institutu za kozne bolesti u Avalskoj (Bgd). I doktorica lepo rece - kozu treba "staviti" tj treba uvek da bude malo masna, TREBA da se sjaji i na njoj (ako si vec presla 30.) mora uvek da bude kreme. Vec neko vreme ne zivim u Bgdu ali mi njihove kreme (koje su pri tom cca 200 din) redovno dostavlja rodbina i putnici namernici. I da ne zaboravim - dobitna kombinacija - blagi piling (ne onaj koji ima zrna kao vim za ciscenje) i krema koja ostaje na licu tj ne ispari a pri tom ne zapusava pore. Isto vazi i za ruke jer je sve to isti organ. :)
Link to comment
  • 2 weeks later...
Kakve su kremice iz Avalske?Pročitala sam dosta odličnih utisaka o njihovim dermatolozima.
moja sestra je isla u Avalsku na kozmeticke tretmane, koristila je kremice i losione za negu lica prepisane od strane dermatologa i sve je bilo o.k. tj. iskustvo joj je pozitivno.medjutim, ja imam jako negativno iskustvo odatle sa jednom dermatoloskinjom i njenim preporucenim kremicama i losionima (mada je to bilo davno -1999. god.). srecom, zavrsilo se uspesno, ali tek nakon promene doktora i institucije, odnosno mojim odlaskom kod dermatologa koji "zna znanje" u Dzordza Vasingtona (koji je sanirao posledice iz Avalske). Edited by mei
Link to comment

sta koristim za crtanje po licu? vise (skoro) nista. maskaru, sjaj za usne, puder u prahu/kamenu i ponekad rumenilo. kozmeticka kuca - estee lauder.za negu - sebamed baby sapun, eryskin nocnu kremu i neku dnevnu sto mi dermatolog pravi. imam rozaceu (crvenilo koze) i sve sto koristim koristim po preporuci dermatologa kod koga idem i za taj tip koze (antiredness kreme). za ono 20 dana godisnje sto se nasminkam - tu su neke senke (opet ista firma, i malo sanela) i ruzevi (dva neutralna i jedan tamnocrven)... mislim da je mene ideja sminkanja prosla pre jedno 5-6 godina...

Link to comment
  • 4 weeks later...

(ja bih volela da sam u zivotu izabrala da budem smišljač imena kozmetičkih proizvoda, sa specijalizacijom za nazive nijansi lzn)

Edited by kingmaker
Link to comment

videla sam editovano pitanje -_- dakle, ovako je bilo: ja sam trazila nesto protiv podocnjaka, a da ne pravi neku stetu (crvenilo ociju, alergije, suzne oci) i da ne smeta ako neko nosi sociva. i oni mi dali ovo.jest zanimljivo ime, cooling valjda znaci da postajes cool kad ga koristis. to kazu tek posle 3 nedelje (jos cekam).bez zezanja, odmara, osvezava kozu oko ociju i izgledam manje kao rakun otkad ga koristim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...