Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

a moze li da bude nuspojava nekog lijeka?

meni je npr koza na mjestima gdje je tanka (vrat, prevoji ruku) postala isusena dok sam bila bolesna, pretpostavljam zbog terapije jer sama bolest nije imala veze sa kozom. starenje je ok objasnjenje nacelno ali ne i za brzinu procesa, nesto ga je intenziviralo.

 

sori ako lupam, samo pravim paralelu sa sopstvenom situacijom.

 

u svakom slucaju, kosu sam oporavljala od stvarno splavarskog kvaliteta na sasvim ok, znam da je moguce, tim prije sto tvoja kosa nije zalivana blansem.

Edited by morgana
Link to comment

hm, ne znam kada se ispoljavaju nuspojave u odnosu na početak uzimanja leka...

jedini lek koji redovno pijem je glukofaž, ali to je počelo aprila 2023. i kosa je sve vreme bila stvarno lepa, do avgusta. ako je od toga, valjda bi se ispoljilo ranije.

povremeno pijem trecar za migrene, od suplemenata citratni Mg i C vitamin godinama. ništa spec.

Link to comment
4 minutes ago, pt 2.0 said:

hm, ne znam kada se ispoljavaju nuspojave u odnosu na početak uzimanja leka...

jedini lek koji redovno pijem je glukofaž, ali to je počelo aprila 2023. i kosa je sve vreme bila stvarno lepa, do avgusta. ako je od toga, valjda bi se ispoljilo ranije.

povremeno pijem trecar za migrene, od suplemenata citratni Mg i C vitamin godinama. ništa spec.

 

Jesenje linjanje, moze da bude i hormonska stvar, a ja bih prvo neke multivitamine uzela.

Link to comment
4 minutes ago, pt 2.0 said:

hm, ne znam kada se ispoljavaju nuspojave u odnosu na početak uzimanja leka...

jedini lek koji redovno pijem je glukofaž, ali to je počelo aprila 2023. i kosa je sve vreme bila stvarno lepa, do avgusta. ako je od toga, valjda bi se ispoljilo ranije.

povremeno pijem trecar za migrene, od suplemenata citratni Mg i C vitamin godinama. ništa spec.

ne znam da li si primetila to ranije, bilo koji zdravstveni upitnik, od donacije krvi do bilo kog pregleda zbog neke smetnje, počinje sa par automatskih pitanja, da li ste imali operaciju, da li ste ovo da li ste ono i da li ste u poslednje vreme drastično promenili telesnu težinu

mislim da se organizam žešče išokira kad se izgubi 10, 15 kila

 

  • +1 1
Link to comment

nisam bila u situaciji da ga popunjavam skoro... ali da, i ja mislim da ima veze sa ishranom, zato sam to i navela u onom prvom postu.

 

@Mel počelo je mnogo pre jeseni, a količinski je mnogo izraženije nego bilo koje (barem moje) jesenje linjanje... 

 

idem sad u sredu na kontrolu kod nutricioniste, pitaću ga za evt povezanost sa dijetom koju sprovodim do januara i tražiću da mi preporući izlaz.

 

@Boksi moguće, mada recimo nisam umorna (naprotiv, osećam se 30 godina mlađom). videću da se isproveravam ako ovo eskalira.

Edited by pt 2.0
  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, pt 2.0 said:

da li to znači da nisi primorana da je ošišaš tj. značajno skratiš, nego samo primeniš nešto na kosi i ona se povrati?

 

Pa uspeva u značajnoj meri da je povrati. U većini slučajeva ne moram, tj. mogu da odložim šišanje. Ako je baš peeviše otišla kosa, nije se desilo nijednom da se nikakva promena ne vidi kad to stavim. To je dakle ono posle pranja, što se ne ispira.

  • Hvala 1
Link to comment
53 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa uspeva u značajnoj meri da je povrati. U većini slučajeva ne moram, tj. mogu da odložim šišanje. Ako je baš peeviše otišla kosa, nije se desilo nijednom da se nikakva promena ne vidi kad to stavim. To je dakle ono posle pranja, što se ne ispira.

 

Sta ti je to, neko pakovanje?

Link to comment
8 minutes ago, Mel said:

 

Sta ti je to, neko pakovanje?

 

dry-and-damaged-01.jpg.4fe98b662a2846bdba213a768fd01e60.jpg

 

500 din u lillyju. Ili bilo koje na ovu foru, ne mora ovo. Mnogo puta sam uspevala da je sačuvam od šišanja, a meni kad se kosa uništi, kao metla je, debela a osušena i izlomljena dlaka, pa ovo u bar pola puta uspe da je oporavi.

  • Hvala 2
Link to comment

@pt 2.0

 

Probaj ovaj mozda pomogne,

 

https://www.dm.rs/balea-professional-keratin-repair-sampon-p4066447240900.html

 

Meni je pomogao prosle godine, mada je boja ove tube bila malo drugacija. Bio je i neki njihov regenerator.
Jedino sto sam morala da povremeno da napravim pauzu jer kosa postane teska. Opada kosa u periodima, ali se obnavlja i bas je gusta do toga da mi u frizeraju uredno spomenu i dupli utrosak farbe spram duzine u odnosu na prosecnu klijentelu.

 

 

Edited by Moonwalker
  • Hvala 1
Link to comment

Pocela prosle godine da se farbam i tada me je ofarbao frizer, celu kosu, od tada sestra izrastak na 2-3 meseca. Prvi put kad mi je farbala izrastak stavila meru prema sebi i nije stigla ni do pola - kosa upija kao luda. Tako da bih upala u tu kategoriju sto vise naplacuju da idem u salon.

Posto su mi sede pocele od skora, a niti ih ima mnogo, niti su ravnomerne, onda odlucih da se farbam u svoju boju. Kad ih bude bilo znacajno vise (za jedno 15 godina racunam :D) ima da furam te prosarane sede sa nekim kracim frizom, to zna da bude kul. Naravno, ukoliko mi bude lepo stajalo. Ali vidjam zene i zna da mi se svidi na nekima.

 

Link to comment
2 hours ago, Mel said:

Zanimljivo da meni ne spuste cenu iako mi je kosa vanredno retka (uvek bila, ista je sad kao sa 15 godina)

Ti onda treba da se sisas kratko, max do ramena i stepenasto, mozda asimetricno.

Tako moje drugarice sa slabom kosom minus pretvore u plus

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Sara said:

Ti onda treba da se sisas kratko, max do ramena i stepenasto, mozda asimetricno.

Tako moje drugarice sa slabom kosom minus pretvore u plus

 

To i jedino moze sa njom. Mislim ne zalim se, volim svoju kosu, ali ne moze se bas lako sa njom ako se zeli neka dobra frizura. Ne fenira se lako, a gori lako, zahteva vreme da bi prihvatljivo izgledala...

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...