Jump to content
IGNORED

Tableti


Recommended Posts

6 minutes ago, chandra said:

Zar ne moze VLC da se konektuje na NAS?

 

Ma moze ali ima samo liste sa tekstom. Nema onaj pregled od par sekundi. Moracu na kraju nekad namestiti i onaj Plex ali previse mi je cimanja...

 

Okaci slobodno screenshot.

Edited by bags
Link to comment

Ja razmišljao o nekoj jeftinijoj Android varijanti kojom bi zamenio iPad Air 2, ali ne vredi. Toliko volim taj uredjaj i iOS na njemu da ne mogu sa Android tabletom nikako... Ostajem pri kombinaciji jeftiniji Android telefon, plus skuplji tablet. Naručen novi Air, treba da stigne sledeće nedelje.

Link to comment
3 minutes ago, mraki said:

Ja razmišljao o nekoj jeftinijoj Android varijanti kojom bi zamenio iPad Air 2, ali ne vredi. Toliko volim taj uredjaj i iOS na njemu da ne mogu sa Android tabletom nikako... Ostajem pri kombinaciji jeftiniji Android telefon, plus skuplji tablet. Naručen novi Air, treba da stigne sledeće nedelje.

 

Sto? Sta ti ne fercera na Air 2?

Pitam, posto imam isti koji [bar meni] cini posao. Podrzava poslednji iPadOS, relativno brzo radi, baterija drzi ok.

 

Link to comment
3 hours ago, Zavrzan said:

Ima li neko preporuku za tablet koji bi mi pre svega koristio za hvatanje beleški u OneNote-u (trebalo bi da ima podršku za olovku),eventualno za rad u office-u i sa pdf fajlovima?Surface,neki od brojnih Ipad-ova ili Samsung tableta,nešto treće četvrto? Prvo sam mislio da nabavim telefon za tu svrhu pošto mi je istekao dvogodišnji ugovor sa Telenorom i trebalo bi da produžim ugovor,ali mi se Samsung Galaxy S21 Ultra ili S20 Note Ultra čine poprilično skupi,ali i mali za tako nešto :unsure:

 

Remarkable 2 ... Nemam ga jos, ali mi je visoko na listi zelja 

Link to comment

@jms_uk
Osnovna stvar je to što je baterija znatno oslabila, to je valjda najkorišćeniji uredjaj ikada u mom domu.
Ponekad se tako i ugasi, iako je baterija na 50%, a ja radim nešto bitno i to me izludjuje.

Pored toga, zna da bude spor kod nekih aplikacija, ali to je još podnošljivo.

Mislio sam da prodjem sa jeftinijom varijantom, osnovim modelom, ali on sem što ima novu generaciju procesora, nije toliko bolji od ovoga koji imam sad. Prednost bi bila što je nov sa dobrom baterijom, ali je zapravo znatno jeftniji samo u osnovnoj varijanti od 32 GB što mi je malo.
I ekran mu je lošiji, nije laminiran. Pro mi je preskup i nepotreban. Air je taman (doduše i dalje preskup).

Edited by mraki
Link to comment
7 minutes ago, mraki said:

@jms_uk
Osnovna stvar je to što je baterija znatno oslabila, to je valjda najkorišćeniji uredjaj ikada u mom domu.
Ponekad se tako i ugasi, iako je baterija na 50%, a ja radim nešto bitno i to me izludjuje.

 

Da, to je vec nezgodno. Moj se ugasi tek negde oko 2-5%, i to ako i dalje radi nesto.

Link to comment

Pa da, a dovoljno mi sasvim 64 GB na njemu. Prvi utisci su dosta povoljni, sve radi brzo i besprekorno. Ekran odličan, baterija isto.

Nedostaje mi home dugme, a i stari mi je nekako bolje ležao u rukama, ali to je samo stvar navike.

Moram priznati da ne razumem najbolje ovaj trend zaobljenih ivica ekrana na telefonima i tabletima, šta fali starom dobrom ćošku?

Ne bih se bunio ni da su zadržali prethodnu veličinu ekrana uz tanje ivice, 10 inča sasvim dovoljno.

I kamera koja štrči me nervira, ne možeš ga držati ravno na stolu bez neke futrole.

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...