Jump to content
IGNORED

Dinamo


Luc

Recommended Posts

Nikada neću razumeti Mamića oko jedne stvari, izbora trenera. Deceniju vlada Cro fudbalom, ima dobru omladinsku školu, dovodi solidne strance, kupuje najbolje iz hrvatske (što nije Hajduk), ali uvek dovede neku budalu da mu bude trener. Jasno mi je da želi da kontroliše ko će igrati, ali u sistemu koji je sam postavio, dovođenje dobrog trenera bi mogao biti samo plus. Nešto nisam ubeđen da bi neki odgovorni trener poslao nekog talentovanog klinca na tribine.

 

Ne vidim potrebu za tolikom kontrolom. Jasno mi je da je egomanijak, ali toliko veliki, baš mi nejasno. Jedan od bitnijih razloga zašto Dinamo nema nikakav zapaženiji rezultat u Evropi su treneri poltroni.

 

Sutra će Hrvatska da imenuje Čačića za selektora. Jedini veći Mamićev trener je Kruno Jurčić, ali je on zauzet u Sloveniji. Za Čačića je naš selektor Lippi. Vidim, čak i pominju povratak Šimunića :isuse:  da bi popravili atmosferu u svlačionici.

Link to comment

То је одлична идеја. Кад Џо уђе у свлачионицу, да му остатак екипе салутира високо подигнутом десницом. Тимски дух.

Што се тиче Мамиња, потрошио је све могуће тренере. На крају је спао на рођеног брата да води Динамо. Могао би још понекога да нађе, али нико ко држи до себе не жели да има посла с њим.

Чачић је пробијање дна. Мада је најјаднији био Штимац.

Link to comment

Tako nekako. Mamić ne voli strane trenere, što je dokazao u Dinamu, svi bolji "domaći" treneri su ga odbili ili su već pod ugovorom. Neki niti hoće da rade sa njime, niti bi napustili svoje klubove. Tako da je na kraju ostao Ante Čačić.

 

Elem, Dinamo je imao u poslednjih 10 godina samo jednog dobrog trenera i to je Vahid, ovo ostalo su sve bili poltroni. Čak je i Zoran Mamić bolji od svih ostalih, ali ga prati to što je Mamićev brat.

 

http://www.index.hr/sport/clanak/sprdacina-na-vrhuncu-hns-prepusta-hrvatsku-treneru-filijale/843137.aspx

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...