Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

ženin neki rođak se udao u australiju i živi ko bubreg u loju

 

ako je on, koji je poluidiot, uspeo, nemam zašto da gledam opskurne video uratke

Edited by Braća Strugacki
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Braća Strugacki said:

ženin neki rođak se udao u australiju i živi ko bubreg u loju

 

ako je on, koji je poluidiot, uspeo, nemam zašto da gledam opskurne video uratke

 

Pa mora da je uz miraz upala i kuca. I onda mu je lepo. 

Bilo bi lepo da neko pomene bilo sta sto u ovim "opskurnim" videima nije tacno.

Edited by noskich
  • Haha 1
Link to comment
20 minutes ago, Braća Strugacki said:

nije, ovi nisu nešto bogati, zaposlio se u nekoj banci i njemu fino

Potpuno je neuporediva situacija danas sa situacijom pre 10 godina, a kamoli pre 20 godina. 

Link to comment

Svuda se situacija stalno menja, a za imigrante je daleko bitnije poređenje zemlje iz koje dolaze sa zemljom u koju idu, nego poređenje sitaucije u zemlji u koju idu nekad i sad.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Braća Strugacki said:

Svuda se situacija stalno menja, a za imigrante je daleko bitnije poređenje zemlje iz koje dolaze sa zemljom u koju idu, nego poređenje sitaucije u zemlji u koju idu nekad i sad.

Pa da, mozda ni zemlja iz koje dolaze nije bila lose pre 20 godina :unsure:

Link to comment
7 hours ago, jms_uk said:

Pa da, mozda ni zemlja iz koje dolaze nije bila lose pre 20 godina :unsure:

Meni je neprihvatljivo što @dragance preporučuje bezrezervno Australiju i Kanadu imigrantima bez ikakve zadrške kao da je reč o rajevima na zemlji. Baš zbog toga sto neko može to da pročita, poveruje i za..be se. 

Jako je važno objektivno posmatrati stvari jer cena greške može biti prevelika.

  • Wub 1
Link to comment
10 hours ago, Indy said:

Pa da počnemo od tebe, pošto si već uočio "problem".

 

Daning kriger je jak u tebe...

Kada neko podeli nekakav sadržaj recimo video snimak ili tekst, to ne mora nužno da znači da se on slaže sa tim sadržajem niti da mu se on lično dopada. 

 

Ljudi koji ti se gade mogu da izjave informacije koje su tačne i veoma korisne. Izvor ne umanjuje istinitost ni korisnost tih informacija. 

 

Imaš problem da razlikujes izvor i sadržaj. Ako ti se ne dopada izbor automatski otpisujes ceo sadržaj što je greška po meni.

Edited by noskich
Link to comment
On 29. 8. 2023. at 17:37, Indy said:

Nemoj da diraš G&S, on je uvek bio cool lik. Inače sam upravo sad imao silnu raspravu na Threads (haha, i to postoji) sa nekima koji još srčanije brane Albanezea. Njihova glavna teza je da je normalno, po OH&S, da mora da se nosi ta majca na teritoriji rudnika. Što bi bilo ubedljivije da pored Alboa ne stoji neka žena u običnoj odeći. OH&S jeste važan da se ispoštuje, ali je isto važno da se demonstrira da te kompanija ne poseduje. Ja ne znam kako to da objasnim ljudima, štaviše sam u bunilu da to uopšte mora da se objašnjava.

Realno je mogao i trebao Albo da izbegne ovo. Na gradilištima je obavezna zaštitna oprema ali naravno nije bitno koja firma je na logou. Možda nije imao svoju opremu pa mu dali šta su imali (sasvim slučajno, naravno) 😃

  • +1 1
Link to comment
On 30. 8. 2023. at 23:11, dragance said:

Vankuver je fantastican grad. Nekretnine jesu skupe, ali opet imas gde da zivis malo dalje, a i remote je prilicno dobro rasiren nakon kovida.

To sto ti hoces da zivis u samom centru grada, na najboljoj lokaciji, 50 metara hoda od posla i da ne platis nista je samo do tebe i tvog osecaja da ti svi nesto duguju.

Laž. Nikada nisam pričao o životu u centru već u kraju sa dobrom javnom školom i bolnicom, sa niskom stopom kriminala i na 30 minuta vozom od centra. 3 miliona. 

Link to comment
39 minutes ago, dragance said:

Napisao si da možeš da hodaš do posla.

Nisam, već je kontekst jedne od diskusija bila renta u kraju u kojem sam tada radio, a taj kraj je pola sata vozom od centra. I u toj diskusiji se pričalo o tome kako je renta skupa. Pa je @Time Crisis našao neku jeftiniju rentu koja je bila pola sata hoda do posla na drugom kraju tog predgrađa. Pa sam mu ja napisao da u tom slučaju ne bi imalo nikakvog smisla za mene da živim u predgradju u kojem radim a da moram da hodam pola sata do posla.

Inače mi to nikada nije bio kriterijum, a tada kada je ta diskusija bila vodjena mi je trebalo sat i po vozom do posla plus hod od stanice i onda od stanice do posla, plus cekanje voza, ukupno oko sat i 45 minuta do dva sata u jednom pravcu.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...