Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Moj omiljeni expat pokazuje kako se živi kao grof sa 410 USD mesečno.

 

https://www.awolgeordie.com/2023/08/er248-year-in.html?m=1

 

Džordi razbio u Kampotu:

 

The data's in. A whole year for $4,925 USD. All in. Everything. Rent, food, visas, transport, entertainment. The lot. Averages to $410/month.

That's crazy. Did you live in misery? Poverty?

 

Not at all, on the contrary. I've had the most fulfilling year of my life. No stress, no drama and all the time in the world to indulge in hobbies, or, do nothing at all. Just be. Tracking the sun's arc across the sky each day from a hammock - perfectly situated in the building's Crow's Nest - is nothing but freedom, peace and contentment. Sabai sabai.

 

received_1505681633519506.jpeg

 

 

Edited by noskich
Link to comment
Quote

Thailand is one of the best places for Australians to retire overseas and you won’t be alone, there are already a massive number of Australian Expats living in Thailand.

Lost me at "massive numbers of expats...":D

  • Haha 2
Link to comment
27 minutes ago, Shan Jan said:

Za nas koji bi nesto blize i geografski i drustveno, Grcka ima jeftine nekretnine i normalne cene. Ne znam samo kakav je zivot stranaca kad nisi samo turista, to valjda @Eleniko moze da kaze.

Ne znam kako je sada, ja sam gledao 2018 starije stanove u centru Atine za oko 40k eura. Kupiš 3, živiš u jednom, Airbnb u dva i ništa ti više ne treba.

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Lost me at "massive numbers of expats...":D

Zna se gde su oaze faranga.

Ko hoće njih da izbegne moze bez problema. 90% Tajlanda može da se obidje da ih uopšte ne vidiš. Recimo bio sam poslednji put na jednoj planini, brzaci, hladnjikava voda, brana, jezerce, čist vazduh, jagode se gaje. Ne bi se reklo Tajland da neko vidi na slikama. Od faranga smo bili ja i još jedan lik koji ima Thai ženu. I to je to.

 

Izbaci BKK, Čiang Mai, Puket, Krabi, Pataju i popularna ostrva Pi Pi, Samui, Kopangan... I završio si posao.

 

Samo računaj da što si dalje od farang delova to se manje govori engleski i ima manje sadržaja za strance. Znači moraš da ideš full local, naučiš jezik, jedeš lokalnu hranu, računas na manje komfora itd.

Edited by noskich
Link to comment

@dragance

 

https://www.9news.com.au/national/glen-innes-australia-coldest-winter-night-2023/154368bd-d621-42fb-a64d-a3aecd887320?ocid=Social-ACA

 

Locals of this town shivered through a bone-chilling night of minus 10.8 degrees on July 20, yet the town is located much closer to Queensland than Mt Kosciuszko.

 

The coldest spot in Australia this winter was Glen Innes in northern New South Wales, just 111km south of the Queensland border.

Link to comment
Quote

NOTCanada i gotovo sve primenjivo i na Australiju. Potencijalni imigranti - obavezno stivo. Buyer beware!!

 

 

^Sa istog YT kanala... you sure can pick'em ...omg:isuse:

 

 

 

immigrants.png

Edited by Indy
Link to comment
Just now, noskich said:

Pa dva brata rodjena sto bi se reklo. 

Jbt ti (imigrant) nama (imigrantima) šalješ poruku da je zemlja u kojoj živimo "overrun by immigrants"?! Koju ti šizofrenu poziciju imaš po skoro svakom pitanju... Ali voliš sirotinju koja radi za 2 dol dnevno tako da možeš da živiš kao Bezos na 100K godišnje... I ja sam budala kad sam te skin'o s IL.

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Indy said:

Jbt ti (imigrant) nama (imigrantima) šalješ poruku da je zemlja u kojoj živimo "overrun by immigrants"?! Koju ti šizofrenu poziciju imaš po skoro svakom pitanju... Ali voliš sirotinju koja radi za 2 dol dnevno tako da možeš da živiš kao Bezos na 100K godišnje... I ja sam budala kad sam te skin'o s IL.

Ne saljem nikakvu poruku, podelio sam video, pa izvoli pogledaj video i reci sta je u njemu netacno. Trenutan ogroman deficit stambenog prostora postaje jos gori zbog imigracije. Meni licno imigracija finansijski odgovara jer pumpa cenu kuce koju sam kupio, ali istovremeno cini situaciju na terenu jos gorom za znacajan deo stanovnistva koji ne poseduje nekretnine.

Edited by noskich
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...