Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 hour ago, Gojko & Stojko said:

Napred brada od dva metra, navijate li wetbacks?

 

Evo mi porodično u pravom wetbacks duhu se pred početak utakmice odvalismo od meksičke hrane uz dobru tekilu :). (Za zbunjene forumaše pojašnjenje - Viktorijance, pošto su južno u odnosu na NSW, dotični severnjaci vole da začikavaju kako su Meksikanci) 

 

Kada već moj Partizan (Collingwood Megpies) ne igra u finalu onda su mi pojedinačne simpatije na strani brade od dva metra naravno, ali ipak je uzbudljivije navijati za under(bull)dogs. Odlično se drže za sad, odoše na pauzu sa golom i kusurom prednosti (plus 8).

 

Dodatni razlog, full back on topic, ovo footy finale je između lendlorda i tenanata, naravno da navijamo za proletere!

 

 

Edited by peralozac
Link to comment
22 minutes ago, adam said:

al ce voziti tojoticu, piti kvalitetnu zestinu, visiti na netu i netflixu i letovace na balearima, kanarima, tajlandima i goama ili ce ici na severni pol da uzivo gleda polarnu svetlost jer moze mu se.

 

ima nesto i u nijansama. :sleep:

 

Pa jeste batice, ali sve je to preko ledja milijardi svetske sirotinje koje rade za cente na sat da bi taj mogao tako da zivi i onda kupi TV od 70 incha za 400 dolara, mobilni telefon za 250, majicu u KMartu za 5 dolara itd. Deca robovi koji beru kakao po Africi za Nestle cokolade, njihove kolege u rudnicima koltana u Kongu za nase laptopove i mobilne, pa kolege u Bangladesu koji siju majice i odela... DPRK nema taj kolonijalni background niti neokolonijalnu realnost na osnovu kojih moze da gradi taj standard i stancuje dolare ni iz cega. 

 

Surova realnost, ceh mora da se plati.

Edited by noskich
Link to comment

A to da ce neko u logor zbog predloga na radnickom savetu, pa mnogo si izlozen plutokratskoj propagandi. Da taj na Youtube stvarno predstavlja opasnost za plutokratiju pa pojeo bi ga mrak od koliko sad. Nemojmo da smo naivni. Recimo zna se za Guantanamo bay, e pa imas takvih ne zna im se broja za koje se ne zna.

Wikileaks je objavljivao podatke o CIA zatvorima po Evropi i ostalim inostranstvima. 

Link to comment

@noskichkao što cidiš protesta ima svuda osim u DPRK. Razlog? Strah da ne pobiju celu familiju. Toga nije bilo kod nas “onda”, nije toga uvek bilo ni u SSSR. A te priče o ratnom stanju su za malu decu i tebe. Sami ga odrzavaju da bi svoje dupe u vrhu zadržali. 

Link to comment
1 hour ago, peralozac said:

 

Evo mi porodično u pravom wetbacks duhu se pred početak utakmice odvalismo od meksičke hrane uz dobru tekilu :). (Za zbunjene forumaše pojašnjenje - Viktorijance, pošto su južno u odnosu na NSW, dotični severnjaci vole da začikavaju kako su Meksikanci) 

 

Kada već moj Partizan (Collingwood Megpies) ne igra u finalu onda su mi pojedinačne simpatije na strani brade od dva metra naravno, ali ipak je uzbudljivije navijati za under(bull)dogs. Odlično se drže za sad, odoše na pauzu sa golom i kusurom prednosti (plus 8).

 

Dodatni razlog, full back on topic, ovo footy finale je između lendlorda i tenanata, naravno da navijamo za proletere!

Omlatiše ih k'o zreo orah, kakva utakmica, 15-1 preokret, fantastično! Čestitke forumašima iz Melburna, zaslužili ste ovu radost. Sve OK to za podstanare, ali sad su D's bili gosti na  punom stadionu, zavidim debelo ovima iz Zapadne Australije

 

SaE

Link to comment
27 minutes ago, noskich said:

 

Pa jeste batice, ali sve je to preko ledja milijardi svetske sirotinje koje rade za cente na sat da bi taj mogao tako da zivi i onda kupi TV od 70 incha za 400 dolara, mobilni telefon za 250, majicu u KMartu za 5 dolara itd. Deca robovi koji beru kakao po Africi za Nestle cokolade, njihove kolege u rudnicima koltana u Kongu za nase laptopove i mobilne, pa kolege u Bangladesu koji siju majice i odela... DPRK nema taj kolonijalni background niti neokolonijalnu realnost na osnovu kojih moze da gradi taj standard i stancuje dolare ni iz cega. 

 

Surova realnost, ceh mora da se plati.

svetska sirotinja radi za kikiriki zato sto je svetski kapitalisti ne placaju dovoljno nego ubiraju profit za sebe i svoje deonicare. kad bi cene ostale takve kakve su i radnici bili posteno placeni, kapitalisti bi i dalje imali i za jahte i za avione tako da ja ne snosim ni zrno odgovornost za njihovu gramzivost. na pogresnu adresu se zalis.

 

58 minutes ago, noskich said:

A to da ce neko u logor zbog predloga na radnickom savetu, pa mnogo si izlozen plutokratskoj propagandi. Da taj na Youtube stvarno predstavlja opasnost za plutokratiju pa pojeo bi ga mrak od koliko sad. Nemojmo da smo naivni. Recimo zna se za Guantanamo bay, e pa imas takvih ne zna im se broja za koje se ne zna.

Wikileaks je objavljivao podatke o CIA zatvorima po Evropi i ostalim inostranstvima. 

 

severna koreja rutinski kaznjava neistomisljenike nezavisno od toga da li su pretnja za sistem ili ne. ta nesrecna zemlja je zatvorena prcija debelog degenerika koji uteruje poslusnost silom i kontrolom apsolutno svega. da sutra otvori granice i podeli pasose, razbezala bi mu se populacija dok si rek'o ideali.

 

ima na zapadu hapsenja i progona al nema strahovlade. to je sasvim drugi nivo neslobode.

 

neverovatno mi je da ovo uopste treba reci ali evo - zivot u zapadnom plutokratijama je neuporedivo bolji nego u dprk raju.

 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, noskich said:

 

Ovo je bitno da se prokomentarise, kako nazovi kosmopolitski moj stojko krajnje diskretno aminuje rasizam. Za djetica me ne cudi, a eto moj stojko potvrdjuje da su Arapi/osobe islamske veroispovesti krive za sirenje Covid-a.

 

2 hours ago, noskich said:

Evo sta je djetic napisao, a moj stojko aminovao. Oni. A moj stojko na to salje link ka sajtu gde se identifikuje koji su to oni, ko to tamo zivi i siri Kovid. 

 

Nesrećniče, da ti se nije toliko osladio moj stojko pa ga ne vadiš iz usta, stavio bi prst na čelo te bi razmislio i ne bi toliko mlatarao okolo, kako to da osobe islamske veroispovesti koje su se ovde doselile iz Indonezije, Malezije i Maroka (a druge su rase od tebe i mene), te Turske (a iste su rase kao ti i ja), te oni šiiti iz Arnklifa ne šire Kovid.

 

SaE

Link to comment

 

Legenda Bazil (gradonačelniik Perta, Grk) dodeljuje zlatne medalje. Čovek je osnovno voditelj i sportski komentator na kanalu 7 (prenos je inače bio na kanalu 7), komentariše plivanje na Olimpijadama, fenomenalan je bio za Tokio.

 

SaE

Link to comment
13 hours ago, peralozac said:

Kada već moj Partizan (Collingwood Megpies) ne igra u finalu

 

Ovo sam preskočio, otkud ti tako osetljiv na rasizam pa navijaš za Edijeve Svrake? 'Ajde čak i da preskočimo rasizam i Edijevu skorašnju ostavku na koju je bio prinuđen, ali Edi je i bez toga tako odvratan lik sa Milionera i ostatka medijske karijere da bar ja ne bih navijao za klub čiji je on predsednik.

 

Što se tiče Demona, imam jednog ortaka ovde koji ima 68 godina, živi ovde poslednjih četrdesetak godina a rastao je u Melburnu i sav je srećan što je dočekao da njegov tim posle 57 godina opet bude prvak.

 

SaE

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...