Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

11 hours ago, roksi said:

 

a videces kako ce ti tek biti kad se najzad docepas pjongjanga.

 

Edit telefon podivljao, admini neka pobrisu višak postova.

Edited by noskich
Link to comment
 
otprilike. i srecom samo jedno drmusanje, nije bilo propratnih.
 
nadam se da su i ostali melburncani dobro i zdravo i ok pregurali jucerasnji dan:) [mention=263]Indy[/mention] [mention=5064]peralozac[/mention] [mention=2512]magi[/mention] et.al [mention=5128]Moracikus[/mention] je nesumnjivo vec davno otisao gore[emoji769] kod gladisice. 
Sve bilo super, prekinuo nas zemljotres u doručku, sa polusažvakanom hranom smo istrčali van kuće a ćerka je dobila malo predavanje o zemljotresima [emoji846]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
Da se i ja upishem. Da pre toga obilazio (izmedju ostalog) i Ravnu goru i ostale Divcibare pa umoran prespavao prve jutarnje sate tako da me uhvatilo u krevetu. Rumuniju i jos nesto (ne secam se sta tacno) sam proveo u kolima - nismo ni osetili - vozili se kroz NBgd a ljudi izlaze/istrcavaju iz zgrada polugoli i u spavacicama.
Da niste sva trojica posle prespavali u parku gde vas je sutra ujutro probudio milicioner i doneo vam burek za doručak nakon čega ste nastavili auto stopom do Trsta kad ono tamo Brena i Belmondo sa Rankovićem igraju poker? [emoji846]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, dragance said:

Kada je streljanje i slanje u konc logore kao u S Koreji?

 

Specijalnost australijske plutokratije je smrt u pritvoru: Officials confirmed that at least 475 Aboriginal people have died in custody since the end of the 1991 royal commission.

https://www.theguardian.com/australia-news/2021/may/26/aboriginal-deaths-in-custody-reports-to-be-increased-to-every-six-months-after-years-of-delays

 

Kada je rec o logorima: https://www.theguardian.com/australia-news/2021/jan/22/indigenous-prison-population-continues-to-increase-while-non-indigenous-incarceration-rate-falls

 

The Indigenous imprisonment rate is about 1,935 people per 100,000 adults (when adjusted for the average age among Indigenous Australians), an increase from about 1,458 people per 100,000 adults in 2010-2011.

The imprisonment rate for non-Indigenous Australians was about 166 people per 100,000 adults. There were 30,200 non-Indigenous people in prisons across Australia on average from July 2019 to June 2020, a decrease from 30,767 in 2018-2019.

 

I o svemu ovome imamo precizne podatke, fotografije, video snimke, nepristrasne svedoke, za razliku od DPRK.

 

Zasnovano na "svedocenjima" defektora (0.12% ukupnog stanovnistva DPRK) koji po ulasku u ROK bivaju uhapseni i ispitavani mesecima. Tokom ispitivanja borave u samici, to nekad traje i mesecima. Nakon tog tretmana ih salju u skole za ispiranje mozga, gde ih uce da je sve u DPRK lose, a u ROK dobro.

Onda kada prodju kroz sve to, sto traje oko pola godine, daju im se dokumenta na osnovu kojih se jasno vidi da su defektori, a policija ih redovno prati i prisluskuje. Bilo sta pozitivno da izjave o DPRK sledi im zatvor. Mnogima se nikada ne odobri zahtev za pasos ili pravo da napuste ROK kako bi ih se sprecilo da se vrate u DPRK.

Novinari i NGO-i im nude novac da izmisljaju lazi o DPRK po principu sto bombasticnija laz to vise novaca.

ROK ima najvisu stopu samoubistava u OECD, a DPRK defektori najvisu stopu samoubistava unutar ROK-a. 

 

UN je sankcije protivu DPRK zasnovala velikim delom na "svedocenjima ovog coveka koji je priznao da je lagao kada su ga suocili sa istinom: https://www.theguardian.com/world/2015/jan/19/north-korea-defector-change-story-shin-dong-hyuk

North Korean defector changes story after seeing father in video
Shin Dong-hyuk, famous escaper from Pyongyang who testified to UN, revises account after seeing father he thought dead

 

Yeonmi Park je postala multimilionerka na osnovu svojih nevidjenih lazi o DPRK, nebrojeno puta je samoj sebi uskakala u usta pa menjala izjave:

https://thediplomat.com/2014/12/the-strange-tale-of-yeonmi-park/

http://jooparkblog.blogspot.com/2014/12/yeonmi-park-defector-who-fooled-world.html

 

Guardian lepo objasnio: https://www.theguardian.com/world/2015/oct/13/why-do-north-korean-defector-testimonies-so-often-fall-apart

 

Cash payments in return for interviews with North Korean refugees have been standard practice in the field for years.

Initially, the payment was to cover the cost of meals and local transport, which was approximately $30 in the late 1990s when I first began interviewing in China and South Korea. However, the fees had risen to $200 per hour by the time I attempted to interview people from North Korea in May 2014.

A government official from the South Korean ministry of unification told me the range of fees could vary wildly, from $50-500 per hour, depending on the quality of information.

But this practice raises a difficulty: how does the payment change the relation between a researcher and an interviewee, and what effect will it have on the story itself? This practice also drives the demand for “saleable stories”: the more exclusive, shocking or emotional, the higher the fee.

 

North Korean refugees have become well aware of what the interviewer wants to hear. Whether speaking to the UN, US Congress or western media, the questions are the same every time: why did you leave North Korea, and how terrible is it? With the number of defectors reaching 20,000 in 2010, first-person testimonies have become the norm, and have increasingly come to involve younger victims with more tragic, dramatic, visual and emotional accounts.

This raises another issue, because in my experience one-on-one interviews tend to generate more exaggerated stories. Although there are ways to confirm information through cross-examination and by consulting multiple sources, these methods are highly time-consuming, while a significant amount of the information disclosed by a single source is simply unverifiable given the fiercely secretive nature of the DPRK.

 

Link to comment
25 minutes ago, noskich said:

Specijalnost australijske plutokratije je smrt u pritvoru

 

Nesrećniče, jesi li ti ikad video Aboridžina osim na TV, i ako jesi, jesi li uopšte pričao s njom/njim? Jesi li ikad video prebega iz Severne Koreje?

 

 

10 hours ago, dragance said:

Lepi, prelepi Botanical Gardens :wub:

Striktno govoreći, od tih fotki su samo travnjak iznad Opere i Satir unutar Botaničke bašte. A da je lepa - jeste. Ja sam juče uzeo dan od odmora i vodio decu (raspust je, a ne može da se ide daleko od kuće) na obrazovnu turu, bilo je dosta ljudi s decom kao ja, ali je tužno koliko je inače prazno, od radnika iz CBD (kojih u vreme ručka u normalno vreme ima puno) samo poneki medicinar iz obližnje očne bolnice.

 

GYBPJcz.jpg

 

Hcs19uf.jpg

 

laXhDKY.jpg

 

x9k0krV.jpg

 

SaE

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Ovaj lockdown u Melbourne je totalna sprdnja.

Uveli su mjere sa nadom da je ogromna vecina naroda poput mene tj striktno se drzi upustava.

Po principu, sto strozije mjere uvedes veci ces benifit od njih izvuc na bazi dobrovoljnosti.

Policije apsolutno nidje, ili samo stanu sa autom pored parka, ono kao opomena narodu da mora da nosi maske i drzi distancu.

Podjes u Broadmeadows i postane ti jasno zasto opstina on 300k ljudi ima 500 slucajeva dnevno. Oni redovno imaju standardan set izgovora i to svi znaju ali ne smiju da javno govore o tome. Bukvalno, elephant in the room.

 

 

Link to comment
17 hours ago, peralozac said:

 

Čitam ovo i mislim, a pa da, ti si bio tamo... prošlo dobrih deset sekundi dok mi konačno nije svanulo - pa bio sam i ja jebote! Bio sam tad još sasma mali i slabo se šta sećam iz tog dela života, ali se živo sećam drmanja, trešenja, ispadanja stvari iz kuhinjskih visećih elemenata, uplašene mame, selidbe u park i spavanja u žutom fići.

Bio u epicentru i zivio par nedjelja u prkolici.

Najljepsi hotel u CG tada, samo par stotina metara od mog kreveta zavrsio kao kula bliznakinja.

Imao sam samo 3 godine ali to ostaje urezano do kraja zivota.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...