Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

1 hour ago, dragance said:

 Neka, zato si ti otišao tamo gde je mesečna zarada oko $200 za običan radni narod, da seiriš medju njima kako si uspešan čovek jer jedeš samo iz najboljih kontejnera.

 

Otisao da po prvi put u zivotu imam svoj krov nad glavom i da ne zivim vise kao pacov u plutokratiji.

 

 

 

Link to comment

Ali hajde da ignorisemo detalj da ti je upravo ustedjevina iz te “trke pacova” u plutokratiji omogucila da se sad razbaskaris na Tajlandu.

 

Zasto nisi direktno iz Srbije otisao na Tajland? Sto bi rekao vucic, eeeee...

Link to comment
38 minutes ago, Leia said:

Ali hajde da ignorisemo detalj da ti je upravo ustedjevina iz te “trke pacova” u plutokratiji omogucila da se sad razbaskaris na Tajlandu.

 

Zasto nisi direktno iz Srbije otisao na Tajland? Sto bi rekao vucic, eeeee...

 

Pa zato sto sam poverovao u demokraciju, ljucka prava i da na zapadu svako moze pristojno da zivi od svog postenog rada. Mlad i naivan. 

Veruj mi, kada bi bilo moguce, odmah bih trampio novce i pasos da mi se vrate ove godine pa da idem direktno na Tajland. Gde sam mogao da kupim kondo nakon par godina predavanja engleskog i da zivim neuporedivo bolje. Sad da imam tih 26 godina, direktno Vijetnam, Hanoj, dok se ne etabliram i sredim. A onda bih nakon par godina u Da Nang, raj na zemlji.

Edited by noskich
Link to comment
11 minutes ago, noskich said:

 

Pa zato sto sam poverovao u demokraciju, ljucka prava i da na zapadu svako moze pristojno da zivi od svog postenog rada. Mlad i naivan. 

Veruj mi, kada bi bilo moguce, odmah bih trampio novce i pasos da mi se vrate ove godine pa da idem direktno na Tajland. Gde sam mogao da kupim kondo nakon par godina predavanja engleskog i da zivim neuporedivo bolje. Sad da imam tih 26 godina, direktno Vijetnam, Hanoj, dok se ne etabliram i sredim. A onda bih nakon par godina u Da Nang, raj na zemlji.


Ali ti na Tajlandu zivis pristojno upravo zahvaljujuci ustedjevini iz plutokratije, nesto nisam sigurna da ovi sto tamo predaju engleski od tamosnje zarade masovno kupuju nekretnine. Znas li ti za takav trend ili sam izvodis zakljucke na osnovu neke svoje racunice?

 

Drugo, pitanje je koliko ce tamo uopste trajati potraznja za strancima predavacima engleskog, to jest situacija da budu mnogo bolje placeni od lokalaca za taj posao.

Vec uveliko postoji mogucnost drzanja casova preko skajpa, Azija se ubrzano razvija pa ce i kursevi engleskog postati dostupniji vecem broju ljudi a ne samo onima koji mogu da plate privatne tutore. Sta znam, meni to vise izgleda kao neki trenutni hajp nego zanimanje buducnosti.

Link to comment
U Kini je zabranjeno držati časove engleskog ako nisi izvorni govornik
Stvarno? Ja znam dvoje koji cak nisu ni sa filoloskog a otisli su tamo i drze casove engleskog po nekim selima.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to comment
16 minutes ago, gagilija said:

Stvarno? Ja znam dvoje koji cak nisu ni sa filoloskog a otisli su tamo i drze casove engleskog po nekim selima.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

 

Zato i jesu po nekim selima. :P Zvanično je zabranjeno, nezvanično ima svašta, objasnio je to onaj Teša kako biraju školice s dobrim zadnjim vratima, kad naiđe kontrola da imaju gde da begaju. :laugh: Slično je zabranjeno i u drugim "boljim" državama u Aziji (Japan, Koreja), neće me čuditi i ako neki od Noskichevih rajskih vrtova nastavi sa sličnom politikom.

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Moja prijateljica uči male kineze engleski preko skajpa.


To je takvo izrabljivanje da ne poverujes... imam poznanicu u Srbiji koja se time bavi, placena 2$ po satu :ph34r:

Imam i poznanika koji predaje engleski na univerzitetu na Tajlandu i nesto se bas ne hvali uslovima, moze ok da se zivi  ali bas da kupujes nekretnine tesko.

Link to comment
11 hours ago, Gojko & Stojko said:

On tvrdi da mu država uzima (tj. da on ne vidi) 37% teško zarađenih para.

 

U tvojoj računici si zaboravio da dodaš 2% od oporezivog dohotka za zdravstveno osiguranje (2% za Medicare Levy) što svi mi ovde plaćamo, i plus 1.5% Medicare Levy surcharge (kojim država udara po džepu ljude/porodice koji zarađuju preko nekog iznosa a da pritom nemaju privatno zdravstveno osiguranje) koji noskich plaća jer ne želi da plaća privatno zdravstveno osiguranje.

 

Međutim, sa tim bi došao do 37% koje on pominje sa nekom dvostruko većom zaradom od njegove, ne sa onim što on kaže da zarađuje. magi je u pravu kada kaže da noskich u onih 37% koje on ne vidi (država mu uzme) uračunava pare koje mu firma uplaćuje u njegov lični penzioni fond. Radi se o 9.5% na bruto platu (kada je država poslodavac ona nekad ume da uplaćuje i 15% na bruto platu) a to noskicha ne interesuje jer ne namerava da živi u penziji ovde, pa se kada se i to uračuna dođe od brojke od 37% na neku bruto platu od 110-120K godišnje koje noskich pominje.

 

verujem da je sve tacno sta ti pises, i hvala na detaljnom pojasnjenju, ali on je izricito tvrdio da je porez 37%

  

On 20.2.2020. at 14:21, noskich said:

Ide tako sto umesto da platis porez 37% koji ja placam u Australiji

 

i to vise puta.

porez je porez, a dazbine su dazbine.

 

ocigledno, on izmislja neke svoje definicije za porez sto samo potvrdjuje njegov status nemacha pojma.

Edited by Zverilla
Link to comment
1 hour ago, Zverilla said:

 

verujem da je sve tacno sta ti pises, i hvala na detaljnom pojasnjenju, ali on je izricito tvrdio da je porez 37%

  

 

i to vise puta.

porez je porez, a dazbine su dazbine.

 

ocigledno, on izmislja neke svoje definicije za porez sto samo potvrdjuje njegov status nemacha pojma.

On daje odgovor na pitanje "a kolika ti je neto plata, koliko dobijas na ruke?". To se tako pita u Srbiji, nemaju tamo ljudi mnogo razumevanja za superannuity i slicne kerefeke. Ako njima kazes "od 100 hijada dolara godisnje, ja u keshu vidim 63 hiljade", oni ce reci "aha, drzava ti uzme 37 hiljada", i onda zakljuce da je porez 37%. Ne zanima ih to sto je mozda 5% od tih 37% za drzavnu penziju, te pare u tom trenutku nisu na tvom racunu nego u drzavnoj kasi, drzava raspolaze tim parama bas kao sto raspolaze i sa onih 32% koje nisu superannuity. 

 

Link to comment
7 hours ago, Leia said:


Ali ti na Tajlandu zivis pristojno upravo zahvaljujuci ustedjevini iz plutokratije, nesto nisam sigurna da ovi sto tamo predaju engleski od tamosnje zarade masovno kupuju nekretnine. Znas li ti za takav trend ili sam izvodis zakljucke na osnovu neke svoje racunice?

 

Drugo, pitanje je koliko ce tamo uopste trajati potraznja za strancima predavacima engleskog, to jest situacija da budu mnogo bolje placeni od lokalaca za taj posao.

Vec uveliko postoji mogucnost drzanja casova preko skajpa, Azija se ubrzano razvija pa ce i kursevi engleskog postati dostupniji vecem broju ljudi a ne samo onima koji mogu da plate privatne tutore. Sta znam, meni to vise izgleda kao neki trenutni hajp nego zanimanje buducnosti.

Koliko god to zvucalo nevjerovatno ali nas junak jos uvijek zivi u najsiromasnijem dijelu Sydneya.

Radi dva posla, izdaje nekretninu u QLD i dvije sobe u kuci koju rentira.

Kakav Tai i SeA. Nece se taj lako odreci 100k godisnjeg viska na bankovnom racunu koje mu plutokrate omogucavaju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...