Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

A ta zemlja ti treba da bi se jelte sutra pojavio na poslu kojim tu zemlju treba da otplacujes. Kuca nije problem. Mislim da sam dovoljno povoljnih metoda izgradnje kuca postavio na ovoj temi. I da ima izolaciju. Sve moze.

Link to comment
1 minute ago, roksi said:

 

ee, vidis, greska. uvek imamo izbor. samo je pitanje koliko daleko smo spremni da idemo s istim. ovde gde jesi, u ozu, imas tu vrstu izbora. recimo, za razliku od mesta koje propagiras kao ideal destinacije.

 

Imas izbor da odrzavas sistem i platis racune ili da budes prosjak na ulici.

Link to comment
15 minutes ago, noskich said:

 

Problem nije u drvenoj kuci, problem je u zemlji koja cini 90% vrednosti kuce. Da je samo kuca lako bismo.

 

 

Pa ti si se zalio sto se za skupe pare prodaju drvene kuce, nekvalitetne i bez izolacije. Pa grejalica ne pomaze. Ili sam to sanjala?

Link to comment
2 minutes ago, Leia said:

 

Pa ti si se zalio sto se za skupe pare prodaju drvene kuce, nekvalitetne i bez izolacije. Pa grejalica ne pomaze. Ili sam to sanjala?

 

Sto ne bi bio problem kada bi mogla da se priusti zemlja pa sam napravis. Ali ne moze da se priusti niti mozes sam da napravis jer je sve podeseno tako da plutokrate iscede maksimum sto se iscediti moze iz suve drenovine. Nista nije slucajno, sve je radjeno radi interesa. I onda neki kazu tako je, ne moze drugacije. 

Edited by noskich
Link to comment
Just now, noskich said:

 

Imas izbor da odrzavas sistem i platis racune ili da budes prosjak na ulici.

 

"sure"

 

znas i sam gde zivis. ali cisto radi drugih neka bude objasnjeno - ovde su prosjaci ljudi koji imaju probleme sa ovisnoscu ili mentalne prirode. niko ovde nije na ulici iz razloga sto nema prihoda/pomoci.

 

a ti to noskichu vrlo dobro znas. 

Link to comment
2 minutes ago, roksi said:

 

"sure"

 

znas i sam gde zivis. ali cisto radi drugih neka bude objasnjeno - ovde su prosjaci ljudi koji imaju probleme sa ovisnoscu ili mentalne prirode. niko ovde nije na ulici iz razloga sto nema prihoda/pomoci.

 

a ti to noskichu vrlo dobro znas. 

 

Ne mogu da verujem da neko zaista moze da veruje u ovo.

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

 

Sto ne bi bio problem kada bi mogla da se priusti zemlja pa sam napravis. Ali ne moze da se priusti niti mozes sam da napravis jer je sve podeseno tako da plutokrate iscede maksimum sto se iscediti moze iz suve drenovine.

 

Opet ti kazem, vesele 70te su daleko iza nas.

Niko ne kaze da je super sto se vise ne moze ziveti komotno od jedne prosecne plate, ali taj svet vise ne po-sto-ji.

Nema dobrog mesta gde je dobra plata i jeftin real estate. Ne-ma. 

 

Mozes da provedes najbolje godine zivota radeci overtime da bi kasnije sedeo na obali reke, ali ko zna da li ce i to biti moguce.

Valjda zato ljudi masovno i biraju da zive za danas, da odecu jednom obuku i bace kad vec ne mogu da planiraju kupovinu stana ni kad bi se odrekli tih sitnih zadovoljstava.

Mozes li ih onda zaista okriviti?

 

Link to comment

Razloga za beskucnistvo moze biti bezbroj.

Ali to je jedna druga tema.

Ono sto je bila tema je izbor. Prezivljanje ljudi se uslovljava igranjem kako muzika svira. A strasila da bi nastavili ugru su beskucnici - ako neces da igras tako ces zavrsiti. Njihova funkcija je da budu strasila upozorenja.

Link to comment
1 minute ago, Leia said:

 

Opet ti kazem, vesele 70te su daleko iza nas.

Niko ne kaze da je super sto se vise ne moze ziveti komotno od jedne prosecne plate, ali taj svet vise ne po-sto-ji.

Nema dobrog mesta gde je dobra plata i jeftin real estate. Ne-ma. 

 

Mozes da provedes najbolje godine zivota radeci overtime da bi kasnije sedeo na obali reke, ali ko zna da li ce i to biti moguce.

Valjda zato ljudi masovno i biraju da zive za danas, da odecu jednom obuku i bace kad vec ne mogu da planiraju kupovinu stana ni kad bi se odrekli tih sitnih zadovoljstava.

Mozes li ih onda zaista okriviti?

 

 

Najmanje sto mogu je da kazu da to tako ne treba. Pa onda u grupi da kazu da to tako ne moze.

 

“He who passively accepts evil is as much involved in it as he who helps to perpetrate it. He who accepts evil without protesting against it is really cooperating with it.”  -- Martin Luther King, Jr.

Link to comment

evo retoricko podpitanje za tebe noskichu:

 

da si ti u toj situaciji mislis da ne bi imao podrsku ovog drustva? ako tako mislis, gresis.

 

na tvoju srecu.

 

(dosduse, ako se u medjuvremenu ne odlucihs za severnu koreju)

Link to comment

Ovde drustvo ne postoji. Jos je od vremena Tacerke raskrsteno sa njim. Nego sada ne samo sto ne postoji drustvo, nego ne postoji ni drzava. Drzava se svela na puko obezbedjenje sigurnosti plutokrata i pazenja da neko ne iskoraci malo van crte.

 

Link to comment
3 minutes ago, noskich said:

 

Najmanje sto mogu je da kazu da to tako ne treba. Pa onda u grupi da kazu da to tako ne moze.

 

“He who passively accepts evil is as much involved in it as he who helps to perpetrate it. He who accepts evil without protesting against it is really cooperating with it.”  -- Martin Luther King, Jr.

 

but you do, man... nisi otisao tamo gde mislis da treba da budes. koliko god ti to ovde propagirao. eto kao muzes sistem dok, kao, ne odlucis da odes. a ocigledno je da najverovatnije nikada ni neces. 

 

hej, i to je sasvim ljudski. 

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

Ovde drustvo ne postoji. Jos je od vremena Tacerke raskrsteno sa njim. Nego sada ne samo sto ne postoji drustvo, nego ne postoji ni drzava. Drzava se svela na puko obezbedjenje sigurnosti plutokrata i pazenja da neko ne iskoraci malo van crte.

 

 

a gde danas to drustvo postoji?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...