Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Just now, Leia said:

I ako vec drugima spocitavas gledanje samo svog dupeta, hajde kazi molim te sta ti cinis za druge? Kako ti ovaj svet cinis boljim? 

 

Nikada nisam posedovao niti vozio automobil. Vegetarijanac sam od 17-e godine. Ceo zivot minimizujem svoju potrosnju i bacam stvari tek kada su apsolutno neupotrebljive.

Mislim da su ovo velike stvari i da bi svet bio veoma drugacije mesto kada bi ovo bile opste prakse.

Link to comment

Zanimljivo je da noskich uopste ne vidi svoje dupe kao deo problema : nekretnine u Sidneju su otisle do nebesa izmedju ostalog i zbog stalnog pritiska novodoslih... da se nije on (i par miliona drugih) nacrtao tu zahtevajuci sve odmah, samohrane majke bi mozda mogle i dalje da kupuju nekretnine od jedne plate...

 

Link to comment
1 minute ago, roksi said:


okej. a kako se ti tacno boris? tako sto radis tamo gde radis, zaradjujes koliko zaradjujes?  da se ne lazemo.

 

sori noskicu ali ti si revolucionar jedino virtuelno, ovde na ppp-u, zapravo na ovom topiku. dotle tvoj revolucionarni angazman i dopire.

 

Da dodam na odgovor iznad - apsolutno nikada dug.

Jos jedna jako bitna stvar koja bi drasticno uticala na svet kada bi bila vecinsko pravilo.

Link to comment
9 minutes ago, noskich said:

 

Nikada nisam posedovao niti vozio automobil. Vegetarijanac sam od 17-e godine. Ceo zivot minimizujem svoju potrosnju i bacam stvari tek kada su apsolutno neupotrebljive.

Mislim da su ovo velike stvari i da bi svet bio veoma drugacije mesto kada bi ovo bile opste prakse.

 

Ali si emigrirao u Australiju koja je itekako potrosacko drustvo. Sto u startu ne ode na Tajland?

Tamo ljudi zive ovako kako opisujes jer su naterani siromastvom, a ne jer su ne znam kako ekoloski osvesceni.

 

Zapravo rezonujes kao povlasceni zapadnjak koji bi best of both worlds, zivot negde jeftino ali uz finansijsku sigurnost stecenu u plutokratiji.

Link to comment
5 minutes ago, noskich said:

 

Nikada nisam posedovao niti vozio automobil. Vegetarijanac sam od 17-e godine. Ceo zivot minimizujem svoju potrosnju i bacam stvari tek kada su apsolutno neupotrebljive.

Mislim da su ovo velike stvari i da bi svet bio veoma drugacije mesto kada bi ovo bile opste prakse.

 

okej. bjutiful. bilo bi ali nije. i sta cemo s tim? nego da se borimo kako umemo. nije sve crno kao sto ga ti dozivljavas - razmisli malo o tome sto te je spopalo i o potencijalu da nije bilo tako. dakle, da budemo iskreni, nije to toliko lose koliko volis ovde da predstavljas svetu. ima nas ovde sasvim dovoljno svedoka from downunder to keep you real.  

Link to comment
8 minutes ago, Leia said:

 

Ali si emigrirao u Australiju koja je itekako potrosacko drustvo. Sto u startu ne ode na Tajland?

Tamo ljudi zive ovako kako opisujes jer su naterani siromastvom, a ne jer su ne znam kako ekoloski osvesceni.

 

Zapravo rezonujes kao povlasceni zapadnjak koji bi best of both worlds, zivot negde jeftino ali uz finansijsku sigurnost stecenu u plutokratiji.

 

To sam vec ponovio mnogo puta.

U Australiju sam dosao jer sam mislio da se ovde moze pristojno ziveti od svog postenog rada. Bio sam u krivu, samo sto to onda nisam znao.

 

Netacno, ne opisujem siromastvo, opisujem zadovoljenje potreba. "Solidna" nekretnina je bazicna potreba, tek prvi nivo.

 

maslow-5.jpg

 

Edited by noskich
Link to comment
2 minutes ago, roksi said:

 

okej. bjutiful. bilo bi ali nije. i sta cemo s tim? nego da se borimo kako umemo. nije sve crno kao sto ga ti dozivljavas - razmisli malo o tome sto te je spopalo i o potencijalu da nije bilo tako. dakle, da budemo iskreni, nije to toliko lose koliko volis ovde da predstavljas svetu. ima nas ovde sasvim dovoljno svedoka from downunder to keep you real.  

 

Ja znam sta cu i to sto znam i radim. Mogu samo da radim to sto radim i da drugima kazem o tome.

Nista ne volim, veoma bi mi bilo drago da mogu da napisem da zivim u zemlji u kojoj od postenog rada moze da se zivi pristojno. Ali posto ne moze, onda to i napisem.

Link to comment
Just now, noskich said:

 

To sam vec ponovio mnogo puta.

U Australiju sam dosao jer sam mislio da se ovde moze pristojno ziveti od svog postenog rada. Bio sam u krivu, samo sto to onda nisam znao.

 

Netacno, ne opisujem siromastvo, opisujem zadovoljenje potreba. 

 

maslow-5.jpg

 

 

pa ako si pogresio sto ne odes nazad, nego insistiras na ostanku ovde? eto radis malimilion sati nedeljno i  onda jos krivis sistem? nesto tu ne stima. mozda si ipak uvideo neku korist u tome?

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

 

Ja znam sta cu i to sto znam i radim. Mogu samo da radim to sto radim i da drugima kazem o tome.

Nista ne volim, veoma bi mi bilo drago da mogu da napisem da zivim u zemlji u kojoj od postenog rada moze da se zivi pristojno. Ali posto ne moze, onda to i napisem.

 

okej. da li mislis da zapravo postoji ta zemlja?

Link to comment
Just now, roksi said:

 

pa ako si pogresio sto ne odes nazad, nego insistiras na ostanku ovde? eto radis malimilion sati nedeljno i  onda jos krivis sistem? nesto tu ne stima. mozda si ipak uvideo neku korist u tome?

 

Kako insistiram na ostanku? Predano radim na tome da sebe dovedem u poziciju finansijske nezavisnosti. 

Link to comment
4 minutes ago, noskich said:

 

To sam vec ponovio mnogo puta.

U Australiju sam dosao jer sam mislio da se ovde moze pristojno ziveti od svog postenog rada. Bio sam u krivu, samo sto to onda nisam znao.

 

Netacno, ne opisujem siromastvo, opisujem zadovoljenje potreba. 

 

 

Pa i montazna drvena kuca zadovoljava potrebe miliona ocigledno, a tebi to nije dovoljno pristojno, sta cemo s tim? 

 

Ti si ocigledno zalutao iz 1970tih kad se kuca kupovala od jedne plate, dolazilo s posla u 3pm i dremalo posle rucka...takav nacin zivota ne postoji vise nigde

Link to comment
1 minute ago, noskich said:

 

Kako insistiram na ostanku? Predano radim na tome da sebe dovedem u poziciju finansijske nezavisnosti. 

 

okej. samo sto postaje evidentno da ce to da bude jednog lepog dana a mozda i pre. c'mon, da se ne lazemo.

Link to comment
1 minute ago, Leia said:

 

Pa i montazna drvena kuca zadovoljava potrebe miliona ocigledno, a tebi to nije dovoljno pristojno, sta cemo s tim? 

 

Ti si ocigledno zalutao iz 1970tih kad se kuca kupovala od jedne plate, dolazilo s posla u 3pm i dremalo posle rucka...takav nacin zivota ne postoji vise nigde

 

+milionce

Link to comment
20 minutes ago, Leia said:

 

Pa i montazna drvena kuca zadovoljava potrebe miliona ocigledno, a tebi to nije dovoljno pristojno, sta cemo s tim? 

 

Ti si ocigledno zalutao iz 1970tih kad se kuca kupovala od jedne plate, dolazilo s posla u 3pm i dremalo posle rucka...takav nacin zivota ne postoji vise nigde

 

Problem nije u drvenoj kuci, problem je u zemlji koja cini 90% vrednosti kuce. Da je samo kuca lako bismo.

Za ovaj drugi komentar, opet je rec o apologetstvu:

 

51 minutes ago, noskich said:

Nije sramotno, jer to jeste tako. To su apologete "realnosti". Sve to brane jer eto tako je. Branili su robovlasnistvo, feudalizam, fasizam, socrealizam, danas brane plutokratiju, Sutra ce braniti nesto trece.

 

Doveden si u poziciju da nemas izbora, da bi preziveo igras kako se svira. I onda se to prodaje kao sloboda. Orvelovski novogovor.

 

i-hate-driving-but-i-honk-need-a-car-to-

Edited by noskich
Link to comment
7 minutes ago, noskich said:

Doveden si u poziciju da nemas izbora, da bi preziveo igras kako se svira. I onda se to prodaje kao sloboda.

 

ee, vidis, greska. uvek imamo izbor. samo je pitanje koliko daleko smo spremni da idemo s istim. ovde gde jesi, u ozu, imas tu vrstu izbora. recimo, za razliku od mesta koje propagiras kao ideal destinacije.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...