Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

5 minutes ago, noskich said:

Dobra plata i dobro mesto su one koje dozvoljavaju roditelju da se posveti najvaznijem poslu, podizanju deteta. A ne da predaje dete strancima koji mu ispiraju mozak za pare. 

To je skola gde skole nema, autorka ovog teksta je tako podigla svoju decu. Zato roditelj ne moze biti wage slave, credit slave, consumer slave... vec mora biti slobodan. Imati vreme na raspolaganju da se posveti detetu. To je dobro mesto. To je dobra plata. 

 

http://carolblack.org/about/

 

Carol Black is a writer and filmmaker, director of the documentary film Schooling the World and creator with her husband Neal Marlens of the television series The Wonder Years. She studied literature and education at Swarthmore College and UCLA, and for the past twenty-five years has been deeply involved in the unschooling and alternative education movements as a parent, activist, and teacher of writing and filmmaking.  She has two grown daughters, neither of whom has ever taken a standardized test.

 

jel imaš ti nešto iz svog iskustva da nam kažeš o podizanju dece?

Link to comment
14 minutes ago, teacher said:

 

jel imaš ti nešto iz svog iskustva da nam kažeš o podizanju dece?

Isto kao što je imao da nam priča o drvenim traktorima i obradi zemlje iz svog iskustva? Ili o tome kako se uzgajaju biljke po terasama? Ili o tome kako se prave kuće za par stotina dolara i živi slobodno od celog sveta?

Link to comment
22 minutes ago, noskich said:

Dobra plata i dobro mesto su one koje dozvoljavaju roditelju da se posveti najvaznijem poslu, podizanju deteta. A ne da predaje dete strancima koji mu ispiraju mozak za pare. 

To je skola gde skole nema, autorka ovog teksta je tako podigla svoju decu. Zato roditelj ne moze biti wage slave, credit slave, consumer slave... vec mora biti slobodan. Imati vreme na raspolaganju da se posveti detetu. To je dobro mesto. To je dobra plata. 

 

http://carolblack.org/about/

 

Carol Black is a writer and filmmaker, director of the documentary film Schooling the World and creator with her husband Neal Marlens of the television series The Wonder Years. She studied literature and education at Swarthmore College and UCLA, and for the past twenty-five years has been deeply involved in the unschooling and alternative education movements as a parent, activist, and teacher of writing and filmmaking.  She has two grown daughters, neither of whom has ever taken a standardized test.

 

Usudicu se da kazem da njene cerke nisu nista dokazale jer ono sto su studirale i cime se sada u zivotu bave ne zahteva toliko ‘skolskog’ znanja da ga tako nazovem. Uz to, teme kojima su deca izlozena su ogranicene na teme kojima se bave roditelji. 

 

Uostalom, eno Samerhil skole, vec skoro 100 godina, i hvaljena i kritikovana, no ima se bar iscitati kako to izgleda pa kome odgovara.

 

Plus, primeti da je mladja ipak zavrsila dva razreda srednje i da su obe studirale, tj. nisu bas totalno ‘unschooled’

 

A tek ovaj deo o slobodnom roditelju koji ceo zivot provede samo posvecen detetu ne bih ni da komentarisem. Jadno to dete i jadan taj roditelj.

 

Ono, naslusali smo se u detinjstvu prica kako ce u buducnosti masine raditi sve a ljudi samo uzivati u kvalitetnoj dokolici i zabavnom radu. Samo sto se ispostavilo da to nece da se desi skoro, ako ikad.

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, noskich said:

Dobra plata i dobro mesto su one koje dozvoljavaju roditelju da se posveti najvaznijem poslu, podizanju deteta.

 

Našao si ovu foru da prodaješ Peri Ložaču koji ju je izmislio dok je kao mali Perica odgovarao biologiju - slonovi imaju odličan vid kojim vide mrave, a mrava imamo pet vrsta...

Link to comment
2 hours ago, teacher said:

 

jel imaš ti nešto iz svog iskustva da nam kažeš o podizanju dece?

 

2 hours ago, radisa said:

Isto kao što je imao da nam priča o drvenim traktorima i obradi zemlje iz svog iskustva? Ili o tome kako se uzgajaju biljke po terasama? Ili o tome kako se prave kuće za par stotina dolara i živi slobodno od celog sveta?

 

:4_joy:  al' sto manje licnog iskustva ima u necemu to je samouverniji i to vise oseca da treba i nama da objasni :1_grinning:. Mislim da nikad nisam naletela na nekog ko je u tim godinama tako detinjast. 

Link to comment
2 hours ago, noskich said:

A ne da predaje dete strancima koji mu ispiraju mozak za pare.

 

Što jes' jes', ima tih primera u stručnoj literaturi. Na primer jedan iz Australije, 8+4+5+3=20 godina mu stranci ispirali mozak za pare. Kad nešto napiše, čak i kad otkuca na računaru, ne možeš čitati bez onih naočara za pomračenje sunca, toliko se residually cakli.

Link to comment
14 minutes ago, rajka said:

 

 

:4_joy:  al' sto manje licnog iskustva ima u necemu to je samouverniji i to vise oseca da treba i nama da objasni :1_grinning:. Mislim da nikad nisam naletela na nekog ko je u tim godinama tako detinjast. 

 

Dunning-Kruger :)

Link to comment
20 hours ago, MilenaS said:

ja bih upisala svoje dete, u takvu školu,drugarica u Japanu je htela, ali takav vid školovanja je bukvalno rezervisan za neki procenat koji je nadprosečan deo swtanovništva. mislim da generalno takav vid školovanja odgovara.

 

ma koji ce mu .urac ta glupost...

upisi ga u ove strava skole koje si zavrsila. PMF, "master u Evropi"... pametnom dosta.

da ne govorimo o tome da si zamalo i srpski naucila. 

Link to comment
54 minutes ago, Djuro said:

 

ma koji ce mu .urac ta glupost...

upisi ga u ove strava skole koje si zavrsila. PMF, "master u Evropi"... pametnom dosta.

da ne govorimo o tome da si zamalo i srpski naucila. 

hoćete prestati da me vređate na nacionalnoj osnovi i prestanite da me stalking-ujete i šaljte zahteva u rl...

Moderatori molim vas reagujte. 

Link to comment
12 hours ago, nera said:

 

Usudicu se da kazem da njene cerke nisu nista dokazale jer ono sto su studirale i cime se sada u zivotu bave ne zahteva toliko ‘skolskog’ znanja da ga tako nazovem. Uz to, teme kojima su deca izlozena su ogranicene na teme kojima se bave roditelji. 

 

Uostalom, eno Samerhil skole, vec skoro 100 godina, i hvaljena i kritikovana, no ima se bar iscitati kako to izgleda pa kome odgovara.

 

Plus, primeti da je mladja ipak zavrsila dva razreda srednje i da su obe studirale, tj. nisu bas totalno ‘unschooled’

 

A tek ovaj deo o slobodnom roditelju koji ceo zivot provede samo posvecen detetu ne bih ni da komentarisem. Jadno to dete i jadan taj roditelj.

 

Ono, naslusali smo se u detinjstvu prica kako ce u buducnosti masine raditi sve a ljudi samo uzivati u kvalitetnoj dokolici i zabavnom radu. Samo sto se ispostavilo da to nece da se desi skoro, ako ikad.

 

 

 

ta njena metoda nije išta novo, 

sve što si napisala je istina,

ne samo što oduzima dosta vremena i mora pažnja da se posveti, nego čovek koji radi dva posla, nema kada da stigne, ili je to ono na nivou zanemarivanja deteta. ali nosckihu to nije jasno, važno je on napravio potomka koji će da radi i šalje mu novac u tajland pod stare dane.

Link to comment
1 hour ago, MilenaS said:

hoćete prestati da me vređate na nacionalnoj osnovi

 

Mislim da te niko ne proziva na nacionalnoj osnovi već zbog nepismenosti i nemogućnosti razlikovanja ć i č.

Link to comment
1 hour ago, MilenaS said:

hoćete prestati da me vređate na nacionalnoj osnovi i prestanite da me stalking-ujete i šaljte zahteva u rl...

Moderatori molim vas reagujte. 

 

koja nacionalnost je u pitanju? 

Link to comment
12 minutes ago, MilenaS said:

pitaj djuru on vodi zapisnik o meni, 

 

korisnik đura nije pomenuo tvoju nacionalnost, a nisam siguran ni da je iko drugi spekulisao o tome koja si nacionalnost, pa tako moderacija ne vidi kako bi postupila po žalbi "vređanju na nacionalnom nivou". 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...