Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Rizik kod iznajmljivanja je da gazda može da te izbeci kad mu se ćefne i ako je špekulant nekretninama da bankrotira i stan/kuća u kojem si ode na doboš.

 

 

Do sada sam se selio tri puta i svaki put jer je vlasnik prodavao kucu/stan.

Samo ne vidim kakav je to 'rizik'. Kada vlasnik odluci da proda odmah pocnes da trazis novi stan/kucu i preselis se.

Nikada nisam sebe doveo u poziciju da moram da se iselim i zbog toga da moram da iznajmim bilo kakvo novo mesto koje mi se ne uklapa u planove. Oni moraju da ti daju makar 3 nedelje najavu da se iselis, a u praksi mi se desavalo da su mi davali i duze po mesec-dva.

Ne, cim pomenu prodaju istog dana krenem da trazim, nadjem novo, najavim preseljenje i gotovo. Neki stanari ostaju u stanu i nakon prodaje jer je moguce da novi investitor hoce da ih zadrzi. Na to nisam hteo da racunam. 

Ovo je malo nezgodnije nekome kome deca idu u skolu pa mora da trazi u istom kraju. U mom slucaju potpuno sam fleksibilan, jedino me interesuje da ima minimum 3 sobe, do 7 minuta hoda od vozne stanice, do pola sata vozom do centra i da je jeftino. 

Edited by noskich
Link to comment

Mislio sam u smislu da stanar nema sigurnost na duži rok, ne rizik u finansijskom/investitorskom smislu da će izgubiti pare. Mada, i to postoji donekle jer moraš da platiš selidbu ako nemaš nekoga da ti pomogne besplatno.

Link to comment

Ja ocekujem pad cena ali to naravno ne mogu da znam.

 

Noskich to je dobra prica za nekog ko nema decu. Ne bih nikada isao na tu varijantu sa detetom a mislim da bih i tesko nasao zakupce kojima ne bi smetao povremeni plac u sitne sate.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

E ppl, `vako

Postoji sansa da dobijem neki posao u Abu Dabiju u toku sledece godine.
Placen ce mi biti smestaj i ostale dazbine, samo za hranu treba da se snadjem.

Plata je oko 2500-2600$

Je l` to ok kinta tamo? Ne znam kakva je skupoca u gradu sto se namirnica tice itd
Planiram da povedem i buducu mi suprugu ako ovo upadne, je l` dovojno to za izdrzavanje 2 osobe? :)

I kakve su sanse da mozda i ona nadje neki poslic tamo, cisto da se ne smara.. htela je da konkurise za volontiranje u basti leptira (koja je u Dubaiju) jer se bakce oko toga na faxu itd itd
Al` kapiram da bi mozda i ovako nesto raduckala, u kaficu, prodavnici, knjizari, i tome slicno, jbm li ga cega tamo ima/nema

Link to comment

ako sam promasio, Moca me zajebao :D
(u zurbi sam pa nisam ispratio topic, rece mi ovde da turim pitanje :D )

gde da preselim pitanje?

Edited by Have_Fun
Link to comment

Mislio sam u smislu da stanar nema sigurnost na duži rok, ne rizik u finansijskom/investitorskom smislu da će izgubiti pare. Mada, i to postoji donekle jer moraš da platiš selidbu ako nemaš nekoga da ti pomogne besplatno.

 

Nikad ne potpisujem ugovore na manje od godinu dana. Nakon te godine naravno postoji verovatnoca da vlasnik proda stan ili kucu, ali mora da ti to najavi minimum 3 nedelje unapred, a u praksi retko ko ti ne bi dao par meseci fore ako ga lepo zamolis, nisi pravio nikakve probleme i placao si redovno. To me je ubolo jednom nakon godinu dana, a na druga dva mesta sam bio ostao 2 i 4 godine. Sada sam u cetvrtom.

Za selidbu uvek iznajmim kamioncic za 100 dolara dnevno ukljucujuci benzin i sa drugarima sve prebacim za oko 2-3 sata. Prijatelj se u selidbi poznaje.

 

 

Ja ocekujem pad cena ali to naravno ne mogu da znam.

 

Noskich to je dobra prica za nekog ko nema decu. Ne bih nikada isao na tu varijantu sa detetom a mislim da bih i tesko nasao zakupce kojima ne bi smetao povremeni plac u sitne sate.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Sa decom je dosta teze, ali ako si fleksibilan po pitanju lokacije mozes da ciljano trazis dupleks ili kucu na dva sprata pa bi onda moglo da prodje (i da ima dobru zvucnu izolaciju).

 

I da dodam jedno pitanje - da li su vlasnici stanova zaista toliko fleksibilni u pogledu podzakupa?

 

U ugovoru ti pise maksimalan broj ljudi koji ce u stanu/kuci ziveti. I ja se uvek toga pridrzavam, mada masa ljudi ignorise taj broj. Jer nikada ne ubacujem previse ljudi. Nije realno da vlasnik ocekuje da ga obavestavas svaki put kada ti se cimer iseli, a novi useli, a to ga i ne zanima. Jedino sto ga zanima je da se stan/kuca ne urnise upotrebom prevelikog broja ljudi. Zakonski mozes imati po dve osobe po spavacoj sobi. A ja nikada ne uzimam parove, samo solo ljude, tako da je jedan covek po spavacoj sobi puta dva i pregradim dnevnu sobu sa letvicama i platnom za treceg ako je stan/kuca sa tri sobe, a ako je sa cetiri onda je dnevna prazna. 

Edited by noskich
Link to comment

tako da je jedan covek po spavacoj sobi puta dva i pregradim dnevnu sobu sa letvicama i platnom za treceg ako je stan/kuca sa tri sobe, a ako je sa cetiri onda je dnevna prazna. 

 

oh boy... sounds like pure heaven.

Link to comment

oh boy... sounds like pure heaven.

 

Da znas da jeste kada nadjes odgovarajuce stanare. Iskljucivo full time studenti i radnici. Tako da retko kad vidis bilo koga u kuci. 70% vremena su samo dva coveka u trosobnoj kuci od oko 100 kvadrata. Tako se uklopi da studenti kasno lezu i ustaju, ko radi ranije leze i ustaje a ima i ko radi vikendom i ko ne radi. Tako da mi se veoma retko desava da moram da cekam na toalet ili kupatilo (uvek uzimam kucu ili stan u kojoj su razdvojeni) i na kuhinju. Svako ima svoju sobu i gleda svoja posla.

Link to comment

 "And so people were sold on the idea of driving their own car, whether they needed to or not, and spending lots of time stuck in traffic—all so that they would pay for gasoline. By causing all that excess traffic congestion, they also created the need to widen roads and highways, generating demand for another borderline useless petroleum product: road tar. And since there was a problem with cramming all these cars into cities (where cars are generally not needed if the cities are laid out using proper urban design, with sufficient numbers of tram, light rail and subway lines, etc.) the solution was to move everybody out to the suburbs. And so the reason half of the US population now lives in suburbia and drives has nothing to do with their needs, and everything to do with the need to sell them gasoline."

 

"Some people may react negatively to the idea that their suburban castle and their magic chariot are all just part of a plan to make them spend much of their life paying for the right to dispose of toxic waste in unsafe ways. Rest assured, their preprogrammed negative reaction is part of the plan. Every effort has been made to program people to think that this waste disposal job—carried out at one's own expense—is, in fact, something that should be considered a sign of success. The most efficient way to motivate a slave to perform is to convince him that he is free. To this end, driving is celebrated in music and film and portrayed as a way of life. Calling it what it is—being a slave to a machine—is bound to cause cognitive dissonance, all the more so because driving a lot destroys one's mind: in the immortal words of a character from the movie Repo Man, ”The more you drive, the less intelligent you become.” In this respect, most of the people living in the US are far past the point of no return, and it is pointless to attempt to impart to them any ideas that are discordant with the dead-end lifestyle into which they have been unconsciously coerced."

 

http://cluborlov.blogspot.com.au/2016/10/for-purely-technical-reasons.html

Edited by noskich
Link to comment

Pa, da, ima i ona druga 3abepa gde prodaju muda za bubrege da se zivi u sahtu sa 174 cimera (samaca koji rade od jutra do mraka) i gomilaju papirici na kojima pise da mnogo vrede dok ne pocne armagedon a onda ce da bude do jaja. Pusaci te price ne kapiraju da provode najbolje godine zivota cicijaseci na gomili sa nepoznatim ljudima koji dolaze i odlaze i stekuju nepouzdani medijum razmene za potencijalno bolji zivot kad budu previse matori da uzivaju u velikom broju stvari & previse matori da ucestvuju u zivotu svoje dece i unuka. Pri svemu tome tvrde da je danas gore nego juce a sutra gore nego danas sto ce reci da je vrednost *svega* veca danas nego sutra.

Link to comment

Nikada nisam ulagao u papirice na kojima pise da imam zlato. A ne vidim smisao diskusije u kojoj nepoznati covek koji dolazi i odlazi iznosi netacne tvrdnje o tebi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...