Jump to content
IGNORED

Yoga


Elmer

Recommended Posts

pa sve zavisi koliko je kome dobra kondicija inače, ako je jako loša može i joga da pomogne. ima boljih načina da se steknem kondicija - brzo hodanje napr. meni je joga mnogo pomogla za kičmu+vrat (posledica 10 godina skoro svakodnevnih 10+ sati za računarima) i uopšte gipkost. za snagu mi je kasnije mnogo značio pilates (naročito za mišiće kora tj. stomak+ledja) i posle sam zahvaljujuću tim mišićima sa lakoćom radila nekad meni teške asane (napr. čamac). edit: dakle nisam ih jogom stekla ali su mi za jogu posle značili.

Edited by Lucia
Link to comment

Ja sam pre par godina, na nagovor drugarice krenula na casove joge i na svoje iznenadjenje- odusevila se...a da, mrzim sport i bilo kakve sportske aktivnosti i bila sam skepticna prema ideji da nesto moze brzo da me opusti ako sam napeta...a osim toga, ono pravilno disanje mi je zvucalo opterecujuce jer zbog devijacije nosa ne mogu lepo da disem na nos...sve u svemu, odem ja tako skepticna i odusevim se potpuno...bila sam zaista sokirana da sam nakon prvih sat vremena kontakta sa jogom uspela toliko da se opustim da sam se gotovo osecala pijanom...(uzgred, nisam pila :) ) I zaista i svih sledecih puta mi se desavalo da nakon casa budem u gotovo izmenjenom stanju svesti i neverovatno euforicna......sad...ne znam koliko zaista zdravstveno pomaze, ali je bilo bas zanimljiv iskusvto :) ...na mene je zapravo najvise opustajuce delovala ona relaksacija na kraju, koja je tako mocna bas zato sto dolazi posle vezbi istezanja...al kad sam probala da radim sama, nisam uspela da ponovim takve efekte, a nemam vremena da redovno idem na casove...Recimo da sam posle svega ostala sa utiskom da je joga bas zanimljivo iskustvo :)

Link to comment

Bila i preživela. Prvi utisak je da je ili bio neki laganica čas ili ja i nisam baš toliko za staro gvožđe kako sam mislila. Uspela sam da uradim sve što je bilo na repertoaru (osim što mi je malo postalo teško da odignem guzicu od zemlje kad se radi ona sveća gde su laktovi pod pravim uglom i gde dlanovi drže kukove u vazduhu). Now I feel a bit dizzy i zevam kao mače.e da, i ona pasta mi je na nos izašla, mislila sam u par navrata da ću da se izbljujem ko lasica.ništa, u četvrtak opet :)namaste!

Edited by Valkyrie
Link to comment
Bila i preživela. Prvi utisak je da je ili bio neki laganica čas ili ja i nisam baš toliko za staro gvožđe kako sam mislila. Uspela sam da uradim sve što je bilo na repertoaru (osim što mi je malo postalo teško da odignem guzicu od zemlje kad se radi ona sveća gde su laktovi pod pravim uglom i gde dlanovi drže kukove u vazduhu). Now I feel a bit dizzy i zevam kao mače.e da, i ona pasta mi je na nos izašla, mislila sam u par navrata da ću da se izbljujem ko lasica.ništa, u četvrtak opet :)namaste!
Ako ti se ispostavi da je laganica, uvek možeš naći zahtevnijeg instruktora, stil ili grupu.Kakva pasta!? Zar ti niko nije rekao da se joga radi praznog stomaka, ili bar da 4h pre ne jedeš ništa, a pola sata pre ne piješ ništa pa ni vodu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...