Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

Vi koji se žalite na sušenje i peckanje očiju - veštačke suze su mnogo dobra stvar! U proseku koštaju oko 300 dinara, flašica kao kapi za nos, mesec dana traje jedna flašica, a mnogo znači... Ja nosim GP polutvrda godišnja, ako meni olakšavaju muku vama koji nosite meka će valjda pomoći još više...

Link to comment

Ma pomaze ovo 100%, i to samo po jedna kap u svako oko, znam jer imam potpuno iste simptome.. ali mene cesto jako smara. Evo sad sam sipao kapi pre 15-20 minuta i vec su mi se opet osusila sociva, nocu je ipak dosta zajebanije.

 

REFRESH-EYE-DROPS-CONTACT-15ML.jpg

 

Evo, ja koristim ove.

Link to comment

- lasersku operaciju imala pre 15 godina vratilo se posle deset ali stalo na -2. mozda je malo operacija freaky ali veca je neprijatnost, ,bar po mene, bila sto mi mozak nije jedno mesec dana prihvatao novu dioptriju pa sam stalno bila zbunjena sta vidim a sta ne. tada je ovo bio tek pocetak pa lekari nisu mogli da pronogziraju da li je skidanje dioptrije zauvek ili ce poceti da se vraca. inace retko koji opticar provali da sam imala operaciju jer sam se pridrzavala svega posle operacije. posledice koje sam imala posle operacije su suzeno vidno polje i sve duplo u sumrak ili kada je tmurno/kisa vreme   :)

 

moja drugarica je skoro imala operaciju. rekli su joj da je trajna. 

 

- sociva koja aspolutno preporucujem su Ultra Bausch and Lumb. uzmite ona mesecna i uz pravilno odrzavanje jedan par moze i 4-5 meseci da vam traje. sjajna su za ljude poput mene koji slabo luce suze i ponekad sate i sate provode ispred monitora, plus imam astigmatizam na oba oka. u pocetku su se zvala HD sociva pa su morali zbog copyrights da menjaju ime. sa njima i ronim u slanoj vodi i u bazenu bez ikakvih problema. tanja su nego klasicna meka sociva. koristim za ciscenje alco opt-free replenish i jednom u mesec dana B&M peroxy clear 3% hydrogen...i mozda jednom u nedelju dana kapnem koju suzu obzirom da je kod mene ispod 10% vlaznost svakog dana. 

Edited by mustang
Link to comment

Ma pomaze ovo 100%, i to samo po jedna kap u svako oko, znam jer imam potpuno iste simptome.. ali mene cesto jako smara. Evo sad sam sipao kapi pre 15-20 minuta i vec su mi se opet osusila sociva, nocu je ipak dosta zajebanije.

 

REFRESH-EYE-DROPS-CONTACT-15ML.jpg

 

Evo, ja koristim ove.

 

Ja isto cepam ove, i drzim ih u frizideru da budu svezije. Isceljujuci melem kad god ih stavim u oci.

Link to comment
  • 8 months later...

Ne znam da li postoji tema za naocare pa da probam da pitam ovde. Od pre godinu dana koristim naocare za citanje i slabo se razumem u tematiku pa mi treba informacija da li je razmak zenica od 66mm i naocare sa standardnim razmakom od 62mm prevelika razlika. Dobio sam dva para rimless cvikera koji mi se mnogo svidjaju i proba od minut mi je OK ali ne bih da zeznem oci bez veze. 

 

Kad vec pomenuh cviker (monokl), da li to ima negde da se kupi kod nas posto mislim da bi mi bilo daleko zgodnije za nosenje po dzepovima.

Edited by jimi
Link to comment
  • 2 months later...

pred pocetak projekta, pregled kod ocnog, nova dioptrija, sve seksi.

 

godinu i par meseci po zavrsetku projekta i zilijardu sati buljenja u ekran, levo oko vidi citavih 30posto. neki cilindar kog pre nije bilo, jebemliga.

Link to comment

pred pocetak projekta, pregled kod ocnog, nova dioptrija, sve seksi.

 

godinu i par meseci po zavrsetku projekta i zilijardu sati buljenja u ekran, levo oko vidi citavih 30posto. neki cilindar kog pre nije bilo, jebemliga.

:(

uh, ovo je baš skeri ishod projekta.

 

šta su ti sad rekli? pretpostavljam da si morao da menjaš stakla na naočarima. jesi li se, uopšte, upuštao u igru sočiva u međuvremenu?

 

cilindar imam i ja na levom staklu na cvikama. sočiva su bez cilindra, ali pošto kod mene nije tako drastičan astigmatizam, čini mi se deset posto to neko zakrivljenje (ne sećam se više te dijagnoze, davno beše), nosim obična sočiva bez cilindra. 

Link to comment

dobio sam dioptriju za ocale, a za sociva su mi danas naknadno nesto gledali nekim mambodzambo sokocalima pa treba to ocitavanje da pogleda dr-ica i da mi rece koja je dioptrija za sociva.

 

u svakom sl, rapidno se pogorsao vid na levom za jako kratko vreme, a nije da je i pre toga to bilo nesto specijalno upotrebljivo oko :fantom:

 

moram nac neki poso koji ne ukljucuje buljenje u ekran, definitivno.

Link to comment

dobio sam dioptriju za ocale, a za sociva su mi danas naknadno nesto gledali nekim mambodzambo sokocalima pa treba to ocitavanje da pogleda dr-ica i da mi rece koja je dioptrija za sociva.

 

u svakom sl, rapidno se pogorsao vid na levom za jako kratko vreme, a nije da je i pre toga to bilo nesto specijalno upotrebljivo oko :fantom:

 

moram nac neki poso koji ne ukljucuje buljenje u ekran, definitivno.

možeš da se okreneš nišanjenju, snajperima, špijunkama na vratima i ostalim jednookim aktivnostima. 

 

beži, toni, od ekrana. :(

Link to comment

Aj ovde da pitam. Smučile su mi se i naočare i sočiva. Imam -2,5 i -4,0 dioptriju i razmišljame se o onoj operaciji da mi se dioptrija svede na 0.Ima li neko iskustva sa tom operacijom?Trajnost skidanja dioptrije, rizici i tako to.Imam 38,5 godina. Do I have potential?

 

navodno danasnji laser ti ukloni trajno. bar su tako rekli mojoj drugarici koja je uradila prosle godine.

 

ja sam radila 2000.-te i tada mi je doktor rekao da ce trajati 10 godina. tacno posle 10 godine naglo mi se pojavila dioptrija, ne kao pre -4 na oba plus astigmatizam na oba, nego oko -2 imam. moj sadasnji ocni lekar nije mogao da veruje da sam uradila operaciju jer nije bilo nigde oziljaka... tj. savrseno su zarasli.

 

moja drugarica posle operacije nema nikakve probleme i vidi super.

 

ja sam imala sledece probleme: los periferni vid, osecaj da nesto nalece sa strane u toku voznje, sumrak-sviranje-kisa-mrak bog te pita kako vidim.... sve mi je bilo duplo po ivicama. i mozgu je trebalo mesec dana da skapira da se vid promenio. sad nosim super tanka sociva, vec sam ih preporucivala ovde i ako ih odrzavas kako treba mesecna mogu da traju 4-5 meseci.

 

operacija je mozda malo freaky ali nista ne boli i ako pratis instrukcije nikakva frka. malo smrdi meso kad pece laser oko i to je to. u svakom slucaju ako garantuju dozivotno ja bih to uradila na tvom mestu.

Edited by mustang
Link to comment

Pre sam koristio HD godisnja. Medjutim levo oko mi se susilo vise pa me lekar savetovao da ih zamenim za Airoptix aqua mesecna. Em su deblja i laksa za stavljanje i skidanje em u letnjim mesecima imam manje problema, posebno na moru i vetru. Naravno, nosim ih dosta duze od mesec dana, i skidam ih svaku noc posle celodnevnog nosenja, uz dosta gledanja u monitor.

 

slučajno poslato sa TT

Link to comment

moja su super tanka baush & laumb ulta

odlicno propustaju obzirom da ne lucim dovoljno suza sto je pre bio problem. malo su skuplja nego druga ali vrede. preporucujem ih i ako neko ima astigmatizam nek uzme samo malo jacu dijoptriju i bice mu okej.

da nosim neka druga sociva morala bih cesto da stavljam suze obzirom da zivim u mestu gde je suv vazduh a ovako nista. i jednu stvar sto sam sebe izdresirala jeste da cesce trepcem i da odmaram oci dok buljim u monitor ... sklanjam pogled na par minuta. isto mozes sa njima da gledas kroz vodu samo zatvori oci pre nego sto izronis.

Edited by mustang
Link to comment

Mene isto jebe sto ne trepcem, odavno sam to primetio ali ne mogu da se nateram da promenim tu losu naviku i jebati ga, pomirio sam se s tim. Radim 6 i po sati dnevno, u kladionici gde uglavnom gledam u monitor, cak i ono malo vremena kad nema ljudi i kad ne moram, a i kuci sam uglavnom za kompom, osim preko leta kad me nema u stanu uopste nego zujim po plazama i svuda. Sve u svemu, uzas.

 

Sto se tice sociva, probao sam valjda sva moguca i nisam primetio razliku izmedju tih AirOptix aqua i nekih jeftinijih pa sad furam neka za 3400 dindzi, dobijem 3 para tj. 6 komada a razvucem ih na duze od 3 meseca. Daleko od toga da vidim idealno ali bar nisam corav kao bez sociva, sa -2.5 ne vidim dalje od 2 metra.

 

 

možeš da se okreneš nišanjenju, snajperima, špijunkama na vratima i ostalim jednookim aktivnostima. 

 

 

:D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...