Jump to content
IGNORED

SOČIVA


ToniAdams

Recommended Posts

el ima neko da je preso direktno sa mjesecnih na dnevna?

 

ima li bitne razlike u udobnosti? cenim da bi mi to bio sledeci korak.

 

 

(znam da je sigurno pisano o tome, ali pao mi pritisak pa mi se ne da traziti)

(jeste, pisano je. :))

 

ne znam na kakav direktan prelaz misliš. kombinujem ih po potrebi. veći deo godine nosim mesečna. leti, u sezoni plivanja, češće dnevna.

dešava mi se kad dugo putujem, da se odlučim na dnevna sočiva. primera radi- dan i noć provederm s dnevnim sočivima, a naredni, kad prođe putovanje, vratim se redovnim mesečnim sočivima koja su ta dva dana odmorila u kasetici i ništa im nije bilo.

 

nema ni neke razlike u udobosti. dnevna su i udobnija jer su tanja, ali neznatno. (ne preporučujem, ali ja i dnevna nosim po dva dana, bez obzira na to kako se zovu.)

 

moguce je, po onom sto sam citala, da vid sa dnevnim nije ostar bas koliko sa mjesecnim. 

nisam primetila nikakvu razliku. 

jedina razlika u oštrini koju sam primećivala je bilo ranije, dok sam nosila šestomesečna sočiva. uvek se primetila oštrina kada se uzme novi par sočiva.

 

edit: mislim da je uvek najbolje konsultovati se sa lekarom, posebno ako tek počinjete da se bakćete sa sočivima.

 

edit2: morgana, bilo bi odlično da pronađeš one naočare što si izgubila dan pošto napraviš nove, pa da imaš dva para. :)

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

ma imam iskustvo sa socivima ali samo sa mesecnim.

nekako su mi u poslednje vreme bas neudobna, pogotovo uvece mi se suse oci, pa sam mislio da bi imalo smisla preci na dnevna, tojest ako su uopste udobnija.

Link to comment

 

nekako su mi u poslednje vreme bas neudobna, pogotovo uvece mi se suse oci, pa sam mislio da bi imalo smisla preci na dnevna, tojest ako su uopste udobnija.

 

Cenim da se ovo desava i sa dnevnim ali moze biti da gresim, nisam ih jos probao.

Link to comment

ma imam iskustvo sa socivima ali samo sa mesecnim.

nekako su mi u poslednje vreme bas neudobna, pogotovo uvece mi se suse oci, pa sam mislio da bi imalo smisla preci na dnevna, tojest ako su uopste udobnija.

ne znam, mislim da je to sušenje više do oka, tj. čemu je ono sve izloženo, da li je ispavano, neispavano, koliko provede pred ekranima, pripada li osobi alergičnoj na nešto, kakva je vlaga... ima tu gomila elemenata koiji utiču na udobnost. 

sa druge strane, zna biti i do sočiva. meni za nijansu više odgovaraju focus dailies ciba vision od ovih cooper vision dnevnih što ih koristim, ali naletela na ove izuzetno povoljno (1500 dindži 30 kom) i preračunala da ni ona nisu nedudobna :).

ne odgovaraju svima sva sočiva.

 

bilo bi dobro kada bi mogao da se domogneš 2-3 para da isprobaš. rado bih ti poslala da imamo istu dioptriju.

 

edit:

gli, ti me brineš. mora biti nekih koja i tebi odgovaraju. jesi li nosio baush&lomb soflens? mesečna su, prodaju se pakovanja od šest komada.

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

pa moracu nekako metodom probanja da dodjem do najbolje opcije. samo nigde da nadjem manje pakovanje od 30 kom dnevnih.

jedino od trideset sam uzimala, samo takva pakovanja sam i viđala. moram da kupim dva jer imam d -4,00 i l -3,00.

Link to comment

a malo kao da promenim.

plus kad recimo jednom u sto god idem na zemba ili more, da mogu i u vodi nesto da vidim.

aha, to jeste. vredi videti. :D

držim fige da nađeš prava iz prvog pokušaja.

Link to comment

jel ok cena 20tak ojra za kutiju?

pre par godina u italiji, austriji i nemačkoj sam nailazila na 17-18 za 30 komada onih pomenutih focus dailies. ovde sam plaćala 25. to bi bio prosek, valjda je to ok.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo da se javim sa utiscima o Acuvue2 sočivima... Meni su zaista odlična, možda za nijansu i bolja od mojh starih Focus Monthly sočiva. Udobna, tanka, nema onog osećaja da imaš nešto u oku. Pošto zbog prirode posla moram nekad da ih nosim i dva,tri dana za redom, četvrti dan sam morala da ukapam malo veštačkih suza i to je to. 25evra kod Poljaka, stigla za 5 radnih dana :)

Elem, stvarno mi je neverovatno da mojim očima više odgovaraju starija hidrogel sočiva, nego nova silikon-hidrogel  varijanta, a čitajući po stranim  forumima, vidim da nas ima više sa istim problemom...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...