Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

15 hours ago, Zli Gli said:

Kako da naj sasvim potpuno sasvim iskljucim lokaciju? Znaci, da nema ono da preko fejsbuk aplikacije ili mesindzera vidi gde sam bio i kad makar priblizno, niti bilo sta drugo osim eventualno da moze da se locira ako mi neko ukrade telefon, daleko bilo.

  

Pitam za druga:fantom:

Probaj da nađeš App Permissions, pa tamo isključuj za svaku aplikaciju posebno. Ja sam location isključio skroz koliko sam mogao, sve mi se čini da ždere ionako slabašnu bateriu.

Link to comment
  • 1 month later...

Ima li neko mišljenje o ovom telefonu - https://www.gigatron.rs/mobilni_telefoni/samsung_galaxy_j7_2017_smj730f_zlatna__smj730fzddsee-106539 ?

 

Nisam zahtevan korisnik, zapravo vrlo nezahtevan, ne igram igrice, ne koristim fejzbuke, instagrame i slične stvari, dakle zvanje i primanje, viber i whatsapp, mejl, čitanje knjiga, poneka slika i to je to. Ali mora da bude brz i da me ne živcira! Telefone inače koristim dok se ne dezintegrišu, fizički ili psihički. Imam nekog Teslu skoro 4 godine i odlično me je služio, ali sad je krenuo da trokira i da me opasno nervira P moram da ga menjam.

 

Dvoumim se između https://www.gigatron.rs/mobilni_telefoni/huawei_mate_10_lite_crna-123839 i https://www.gigatron.rs/mobilni_telefoni/samsung_galaxy_j7_2017_smj730f_zlatna__smj730fzddsee-106539 

 

Imate li preporuke?

Link to comment
  • 3 weeks later...

Mogu da uzmem S8 sa 64+64gb i odlicnom futrolom ekstra kvaliteta za 300e, drug prodaje jer mu ne treba, dobio ga na pokolon pre mesec i po iz Kanade. Ne treba ni meni jer mi Redmi note4 zsvrsava posao ali kontam da je ovo dobar dil, lomim se. Sto mi je ciniti, valja li S8ica cemu?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment

Dobar je telefon uz jednu veliku manu, na listi izdrzljivosti pri padu je bukvalno na dnu jer zbog zakrivljenog ekrana nema ugla pod kojim nece puci. Ne znam nikog ko ga poseduje da nije vec menjao ekran.

Dam ti 200e za tri meseca ako ga ne slomis.

Link to comment

Koristim s8 bez zaštite. Pao mi je desetak puta, display živ pozadi ono staklo napuklo. 

Meni je ovo perfektan telefon zbog  dimenzija, staje lepo u ruku i brz je. 

 

 

Uzgred, ima li smisla da instaliram novi Android update, nisam nista dirao više od godinu dana. :)

Link to comment
  • 1 month later...

Novi Google OS biće sveobuhvatna zamena za Android i Chrome




Možda smo još godinama daleko od novog Googleovog operativnog sistema Fuchsia, ali kada postane dostupan, verovatno će biti sposoban i da pokreće Android aplikacije.


Google razvija specijalnu verziju ART-a (Android Runtime) koja će moći da pokreće Android fajlove na novom operativnom sistemu, navodi portal 9to5Google. 

Fuchsia OS je specifičan po tome, što će moći da se pokreće na najrazličitijem hardveru, pa će prema tome i ART za njega proizvoditi "fuchsia package" (.far) fajlove, koji bi mogli da se okarakterišu kao Fuchsia ekvivalenti APK fajlovima. 

S obzirom da će Fuchsia, prema onome što danas znamo, moći da radi i na PC računarima i na tabletima i na telefonima, Google ovaj operativni sistem najverovatnije priprema kao sveobuhvatnu zamenu za Android i Chrome OS. 

Sposobnost da pokreće Android aplikacije omogućiće ljudima da se brzo i lako prebace na novi OS kada za to dođe vreme. 

Korisnici će i dalje imati na raspolaganju aplikacije na koje su navikli i koje koriste godinama, pri čemu će moći da ih upotrebljavaju ne samo na telefonima, već i na drugim tipovima uređaja.

Nije li ovo microsoft pokusao i slavno pukao?

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...