Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

2 minutes ago, Lancia said:

Wtf, kome vise verujes, sebi ili meni :mad:

 

 

Izvinjavam se, bio sam ubedjen, onda je neko drugi u pitanju, mozda cak i ja.

 

Napisao sam da cu 'ladno postati antivakser ako ovakva rasprava potraje na ovom topiku jos nekoliko dana.:D

Link to comment
16 minutes ago, harper said:

 

Napisao sam da cu 'ladno postati antivakser ako ovakva rasprava potraje na ovom topiku jos nekoliko dana.:D

Eto vidis, smatrao sam proslo je dovoljno vremena :lolol:

Edited by Lancia
  • Haha 1
Link to comment
3 minutes ago, cedo said:

 

molim te da ne potcenjujes promisljanje australijskog ministra za imigraciju

 

nikako, lik je na 70 kucanih strana obrazlozio zasto treba izbaciti zdravog coveka iz zemlje. takav trud treba vrednovati.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
30 minutes ago, cedo said:

svet zeli da se vrati u stanje pre kovida i da nadoknadi sto je moguce vise od propustenog

nista nismo naucili

 

Ono sto je trebalo uraditi je odloziti sve velike sportske manifestacije u ovih par meseci jer treba ocekivati da ce omikron relativno brzo protutnjati kroz populaciju i da ce se vec negde pocetkom aprila brojke zarazenih ponovo svesti na nivo statisticke greske. Razumem da je tesko i skupo otkazivati tako masovne manifestacije ali nije resenje ni ovo probijanje glavom kroz omikron zid. Nije samo AO u pitanju, na EP za rukometase je situacija jos gora.

 

Svet se ponasa kao da je u trci sa virusom a jasno je da takvu trku svet moze samo da izgubi jer virus nema komplikovanih mehanizama za donosenje odluka, nema obaveza prema birackom telu, ne brine da li ce i na koji nacin biti u neskladu sa zakonskim propisima, ne mora ni sa kim da pravi konsenzus i ne obilazi drustvene mreze da slusa svakojaka misljenja od kojih mnoga ne vrede pisljivog boba. Dovoljno je samo znati da skoro nigde na svetu vakcinacija nije bila i nije obavezna ni u jednom jedinom trenutku od pocetka pandemije i pojave vakcina pa razumeti u kakvom smo mi zaostatku. Nije stvar u tome sta smo mi naucili ili nismo, mogli smo da naucimo (neki i jesu) sta god hoces ali prosto nemamo ni mogucnost ni sposobnost da to sto smo naucili primenimo u onolikom rasponu koliki nam je potreban da zaustavimo pandemiju. Preostaje nam samo ono sto sam vec napisao pre nekoliko dana, da krpimo za raznim sojevima i da se nadamo da ce se virus na kraju smilovati i postati benigna endemska pojava.

 

Za sve ovo sto sam napisao covek i ne mora da bude narocito inteligentan da razume. Jos 1969. godine Majkl Krajton je napisao knjigu (Andromedin soj) koja nam je maltene prorocki predvidela kako cemo se ponasati kad i ako se suocimo sa virusom velike sposobnosti zarazavanja kojeg nismo predvideli. Dovoljno je bilo samo to procitati. A ima i film koga mrzi da cita.:D

  • +1 1
Link to comment

moja prva recenica se odnosila na brzinu zivota kojom su ljudi ziveli pre pandemije, odnosom prema okolini i stosta drugo

nadao sam se da ce se to promeniti barem malo

sad mi se cini da ustvari taj daj sve i daj odmah pristup ne samo sto nije obuzdan, vec se pojacao

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, cedo said:

 

sad mi se cini da ustvari taj daj sve i daj odmah pristup ne samo sto nije obuzdan, vec se pojacao

 
zato što virus ne moze da promeni konzumerizam koji je ugradjen u osnovu drustva, a za njega ti treba da sve radi i da svi prave pare i da se igra vrhunski sport kao jedno od sredstava hipnoze i da glasaju koga treba. Ako ljudi stanu onda možda počnu da razmišljaju koji će im djavo sve to što navodno imaju. Zato je vakcinisanje neko medjurešenje, da život™ teče i da se osećaju istovremeno zaštićeni. 
 

Edited by Mos
  • +1 6
Link to comment
Just now, cedo said:

moja prva recenica se odnosila na brzinu zivota kojom su ljudi ziveli pre pandemije, odnosom prema okolini i stosta drugo

nadao sam se da ce se to promeniti barem malo

sad mi se cini da ustvari taj daj sve i daj odmah pristup ne samo sto nije obuzdan, vec se pojacao

 

Nisu ljudi prekidac sa dimerom pa da ih podesavas kako je potrebno u nekom posebnom trenutku i posebnoj situaciji. Oni koji jos uvek poseduju zdrav razum prilagodili su svoje ponasanje, oni koji ga ne poseduju nastavili su isto sto su vazda i radili, ili su terali svoje ili su cekali da im neko drugi kaze sta treba da rade. Problem je sto je prvih sve manje ali nije korona do tog problema dovela, ona ga je samo isporucila javnosti na znanje. Agresivna reklamokratija, reality programi, dominacija jeftinih medijskih sadrzaja, derogiranje i nebriga za obrazovanje, devijacija sistema i hijerarhije vrednosti, nametanje radikalnog pseudoindividualizma, slavljenje oportunizma i sebicluka kao pozitivnih zivotnih motiva, virtualizacija svakodnevnog zivota, potpuno odsustvo prepoznavanja drugog kao samostalnog subjekta, na sve te pojave su mudri ljudi odavno upozoravali. Ali avaj, upozorenja niko ne slusa kad stvari po inerciji idu dovoljno dobro da niko ne bude ugrozen, kad stvari odu u picku materinu s tim upozorenjima mozes samo dupe da obrises.

 

Ono sto je mene donekle iznenadilo je da ljudi nisu bili voljni da promene svoje ponasanje ili su trgovali s tim promenama cak i u slucajevima kad se o njihovom dupetu radilo ali to nas vraca na pricu o zdravom razumu i sposobnosti coveka da shvati sta mu je primarni interes. Ovo ostalo o cemu ti govoris me nije nimalo iznenadilo. Vae victis.

  • +1 2
Link to comment

Upravo sam video sacicu antivaksera koji vec mesecima protestuju svake nedelje, ovog puta dvoje od njih imaju i novi transparent, Djokovicevu sliku sa nekim natpisom. Zaboravio sam sta je pisalo na transparentu.

 

Nevezano za to, ali malo pre nego sto sam naisao na njih, nekih 100 metara odatle, u prolazu sam cuo jednog mladica koji objasnjava nekoj zeni "Temperaturu nemas jer si bolestan vec jer treba da izbacis nesto iz sebe." 

  • Wub 1
  • Haha 3
Link to comment
2 minutes ago, Redoran said:

 

Moćni Border Force, nepokolebljivi zaštitnik slabašnih i nemoćnih australskih granica, zamolio je Rubljeva da im pokaže test na antitela, i nakon što je ovaj to uradio pustili su ga pozitivnog da im uđe u zemlju (navodno su tretirali njegov pozitivan nalaz kao "persistent shedding", u kom slučaju može da uđe u karantin).

 

Na stranu to što takva klasifikacija potpuno obesmišljava njihov generalni zahtev za negativnim PCR testom, zanimljivo je i to da OSINT ekipa nije uzela da istog trenutka skenira Rubljevljevu tviter i insta lajnu, i utvrdi šta je tačno radio tokom karantina, imajući u vidu da tek sada objavljuje da je bio u istom. Ne bi me čudilo da je taj karantin bio odgovoran koliko i onaj Novakov u Beogradu.

 

Oni će ladno pustiti da im se jedno trećina igrača zarazi i apsolutno ništa neće uraditi. Ko hoće, može zaražen na teren. Kome je frka, može da preda meč zbog povrede skočnog zgloba kao Rud. U najboljoj poziciji su naravno oni koji su nedavno preležali Covid, što im daje prilično nesportsku prednost u odnosu na ostale igrače.

 

Ovo je apsolutno najveći teniski skandal i bruka nakon pokušaja ubistva Monike Seleš. I uopšte ne sumnjam da će ekipa na silu da izgura turnir do kraja, makar u finale došla dva lika kojima su po dvojica ili trojica predali mečeve.

 

Blizu trecine igraca im je verovatno vec zarazeno, sudeci po broju prijavljenih slucajeva na turniru gde se testira samo ko hoce ali i po, u najmanju ruku, cudnoj cinjenici da najvise zarazenih ima medju onima koji su vec ispali sa turnira. Istina je da su to sve u pitanju zdravi i utrenirani sportisti ali TA se igra vatrom tretirajuci bolest koja se pokazala itekako opasnom kao nesto sto moze i treba da se sakriva ispod tepiha. Ne dao Bog da neko od igraca ozbiljnije nastrada, to bi tek bila prava katastrofa.

Link to comment

Može li cela ova priča da ide na ruku nekoj budućoj Novakovoj tužbi?

 

U prevodu - serem vam se u odluku kad vam ispod radara prolaze bolesni, daj 'vamo 5 milki.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...