Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

 

6 minutes ago, harper said:

 

Opet, sve je to OK i hvala na nezasluzeno visokom misljenju o mojim sposobnostima ali ne bavim se tvojim motivima, ne komentarisem alternativne situacije koje su mogle da dovedu do drugacijeg razresenja (ionako mislim da se ceo slucaj slucajno otrgao kontroli i da niko ovo nije predvideo), samo pitam da li je normalno da bilo ko ozbiljan, inteligentan i obrazovan moze da smatra da zakoni jedne drzave nisu relevantni za donosenje odluka o necijem wellbeing-u a jeste javno mjenje. Mislim, imali smo to i ranije, nije nam nepoznat taj nacin ponasanja. Zove se linc.

 

Pa ja ne bih isla daleko da nazovem linc,  ali ja nisam pravnik. Pre da im se Djokovic namestio na volej ili smec.

 

Napisala sam kako ja gledam situaciju iz ugla moje profesionalne deformacije i neke ulicne pameti nakupljene za ove godine. 

 

I da se slozim sa tobom da je ovo linc, potpuno mi je van moci da razumem da covek sa zaradjenih pola milijarde evra u ovakvoj situaciji i pred takvim rekordom sebe dovede u ovakvu situaciju u nizu onakvih postupaka.  Da neko resi da otvori ducan u Australiji, a nikad pre nije bio, pa uzeo bi nekog savetnika.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment
55 minutes ago, Moonwalker said:

 

Zapravo uopste nije to. I najmanje vazno je sta misli PPP i cak i region, on ce i bez svega toga misliti u debeloj vecini tako kako pises ne zbog Djokovica, tako smo socijalizovani. Ali Djokovic ekonomski ne zivi od regiona, niti je karijeru izgradio u njemu.

 

Razmisli o sledecem.

 

Pre par meseci si dobio konkretnan i praktican zadatak da ga uvedes u Australiju na 4 nedelje.

 

Parametri u vezi njega su sledeci:

 

  1.  Nevakcinisan je
  2. Familija je specificna
  3. Nedostatak profesionalanog i adekvatnog PR

Okolnosti na destinaciji igranja su sledece i to kao parametri:

 

  1. Globalna pandemija jos vlada
  2. Bilo teskih lockdown-a u toku 2 godine
  3. Mentalitet ljudi zbog drugacije socijalizacije od pelena takav i takav
  4. Imigracioni propisi ostri
  5. Granicna policija cuvena po postupanju
  6. Turbulentna politicka situacija zbog izbora i kvarni politicari

 

Tvoj konkretan zadatak bi bio da ga uvedes, da ima relativni mir, ili cak iako mora da ode da ode uz minimalnu stetu po karijeru i imidz aka sopstveni bankovni racuna. I to je to. 

Sta radis?

 

  1. Diskutujes australijske imigracione propise na ovu ili onu stranu
  2. Pandemijsku politiku
  3. Da li vakcine pomazu ili ne
  4. Polemises sa mentalitetom ljudi za koji ja ne verujem da ti licno ne razumes
  5. Razmisljas u filozofskim granicama kuda ide ovaj svet

 

Ili pokusas da uz jak advokatski tim konkretnog gore opisanog i solventnog coveka drzis ispod radara koliko je to moguce u toku samo 4 nedelje, kako javnosti, belosvetskih mreza, tako i politicara, i ostalog olosa koji defakto parazitira na njemu, familiju zamolis osim reprezenativnog dela da bude nevidljiva. I pet puta dnevno na TV i mrezama ponovis da saosecas sa lokalnim i svim zrtvama pandemije.

 

Konkretan zadatak u vidu optimizacione funkcije "uvesti coveka sa parametrima u zelenom na 4 nedelje da uzme taj jubilarni GS" pod ogranicenjima (crveno). I vrati se  kuci. 

 

Realno veca je steta njegov izgubljena sansa da se bori za tu titulu, nego da su ovi ispuvali izbore. Izbori su ciklicno na par godina, ovo sa GS jednom u istoriji ili nikad. 

 

Ja vas ljudi iskreno ne razumem, a zaista pokusavam.

 

 

Ne možeš na svetski poznatom turniru u jednom od najbitnijih sporotva (omiljeni sad doživljava srčani napad) da držiš ispod radara nekoga ko godinama priča besmislice o zdravlju i aktivnostima koje dovode do poboljšanja zdravstvenog stanja i psihe i uticaju raspoloženja i molitvi na okolne stvari i pojave.

 

Ne verujem da bi ishod bio drugačiji da Đoković nije na Instagramu najavio "Australijo, stižem nevakcinisan". Javnost i te kako zna za njegove budalaste stavove i ispade, te smatram da bi se isto desilo i da je ušao u Australiju bez cirkusa, jer bi australijska sredina burno reagovala čim bi saznala da je on ušao u zemlju.

 

 

Link to comment
11 minutes ago, napadaj said:

 

 

Ne možeš na svetski poznatom turniru u jednom od najbitnijih sporotva (omiljeni sad doživljava srčani napad) da držiš ispod radara nekoga ko godinama priča besmislice o zdravlju i aktivnostima koje dovode do poboljšanja zdravstvenog stanja i psihe i uticaju raspoloženja i molitvi na okolne stvari i pojave.

 

Ne verujem da bi ishod bio drugačiji da Đoković nije na Instagramu najavio "Australijo, stižem nevakcinisan". Javnost i te kako zna za njegove budalaste stavove i ispade, te smatram da bi se isto desilo i da je ušao u Australiju bez cirkusa, jer bi australijska sredina burno reagovala čim bi saznala da je on ušao u zemlju.

 

 

 

Pa dobro, mogli su da probaju, pa da kazu na kraju kao Bebek na nekom koncertu  nije moglo bolje. Za prave masne pare koje su daleko manje od ove opste stete onaj ko zna sta radi moze da napravi puno ako ima kakvu takvu saradnju.

 

Steta posle ovoga po Djokovica je evidentna,

 

Steta koja ce biti po javno mnenje u Srbiji iz drugih razloga, i nista manje vazna. Zamisli dovodjenje u pitanje Batutovih potvrda u Sengenu.

 

Steta po australijske Srbe (bili oni svesni ili ne) gde ce hejt posle ovoga projektovati na njih.

 

Skuplja dara nego mera. Kolju kita radi 100g mesa. Te proporcije.

 

Necu smarati na ovom topiku vise.  U sustini sam zapanjen pojedinac, bez ikakve agende.

Edited by Moonwalker
  • +1 4
Link to comment
11 minutes ago, Moonwalker said:

 

 

Pa ja ne bih isla daleko da nazovem linc,  ali ja nisam pravnik. Pre da im se Djokovic namestio na volej ili smec.

 

Napisala sam kako ja gledam situaciju iz ugla moje profesionalne deformacije i neke ulicne pameti nakupljene za ove godine. 

 

I da se slozim sa tobom da je ovo linc, potpuno mi je van moci da razumem da covek sa zaradjenih pola milijarde evra u ovakvoj situaciji i pred takvim rekordom sebe dovede u ovakvu situaciju u nizu onakvih postupaka.  Da neko resi da otvori ducan u Australiji, a nikad pre nije bio, pa uzeo bi nekog savetnika.

 

 

Kako bismo nas dvoje nazvali je stvar nasih preferencija, kad zakone ne sprovodi drzava (to jest, njeni predstavnici) vec rulja to se zove linc. 

Link to comment
5 minutes ago, napadaj said:

 

 

Ne možeš na svetski poznatom turniru u jednom od najbitnijih sporotva (omiljeni sad doživljava srčani napad) da držiš ispod radara nekoga ko godinama priča besmislice o zdravlju i aktivnostima koje dovode do poboljšanja zdravstvenog stanja i psihe i uticaju raspoloženja i molitvi na okolne stvari i pojave.

 

Ne verujem da bi ishod bio drugačiji da Đoković nije na Instagramu najavio "Australijo, stižem nevakcinisan". Javnost i te kako zna za njegove budalaste stavove i ispade, te smatram da bi se isto desilo i da je ušao u Australiju bez cirkusa, jer bi australijska sredina burno reagovala čim bi saznala da je on ušao u zemlju.

 

 

Verovatno si u pravu, ali i za to je zaslužan njegov očajan PR. Nije trebalo uopšte da stekne takav imidž. Ako neka budalaština procuri da se pravi lud i da mu prave demidž kontrol, a ne da ga prati 5 kamera u katakombama u Visokom, niti da se sam javlja da nam kaže da mislima utiče na molekule vode i tako dalje. I za vakcinu je trebalo samo da ćuti sve vreme, a on se među prvima javio da komentariše. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Sve ovo jeste neki moderni linč.

 

Kao i sva kenselovanja po mrežama. 

 

I kakogod ta kenselovanja imala valjane razloge, ipak su pojava koja poništava pravo i pravnu državu i zbog koje, čini mi se, treba da strahujemo za  budućnost ovog sveta.

 

 

  • +1 1
Link to comment
Quote

Krizni štab: Đoković je bio zaražen, ne možemo da ga kaznimo

Nakon sednice Kriznog štaba, tokom obraćanja medijima, novinar CNN-a dotakao se teme Novaka Đokovića i dokumenta koji je obljavljen.

Dokument je predstavljao pozitivan PCR test.

"Uz mogućnost da budem krivično gonjen od strane Novaka Đokovića, svako objavljivanje medicinske dokumentacije bez znanja građanina je krivično delo", istakao je pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković.

Dodao je i da su analizirali dokument koji je objavljen.

"Mi smo analizirali taj dokument i on je apsolutno validan i za nas je ta priča apsolutno jasna. Đoković ima validan dokument da je bio pozitivan", rekao je on.

Na pitanje da li je tačno da je Đokoviću javljeno dan kasnije da je pozitivan, Gojković je rekao da je "njegovo je kada je on video i otvorio mejl".

"Taj dokument je prosleđen na adresu pacijenta u toku tog dana u kasnim večernjim satima. Šta je on uradio posle toga, ja to ne mogu da komentarišem. To je pitanje za njega i za rad ostalih državnih organa", zaključio je on.

Na pitanje o kazni, Gojković je rekao da "u ovom trenutku ne postoji kazna kojom bi on mogao biti kažnjen ako je napravio prekršaj" i dodao da je kazna bila moguća samo u vanrednom stanju.

Naglasio je i da mu je žao što Novak nije vakcinisan.

"Ja sam vakcinisan i svi u mom okruženju, poruka vlade je da se svi građani vakcinišu. Neko to prihvata, a neko ne. Mi živimo u slobodnom svetu. Iskreno, veoma mi je žao što se Novak nije vakcinisao, ali isto tako branim njegovu slobodnu volju iako se sa time apsolutno ne slažem."

Rekao je i da je širok pojam između slobode vakcinacije i zdravlja, kao i da u ovom trenutku niko nema odluku da se svi moraju vakcinisati.

"Kao lekar i neko ko zna kolika je blagodet vakcinacije sa time se ne slažem, ali očigledno ne uspevamo do svih da dopremo. Zatrpani smo dezinformacijama", zaključio je Gojković u obraćanju medijima.

Podsetimo, nakon današnjeg zasedanja Kriznog štaba donete su nove odluke koje se tiču cene testiranja, raspusta, ali i vremenskog perioda koji treba da prođe između 2. i 3. doze vakcine.

b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=01&dd=14&nav_category=12&nav_id=2088311

Edited by vememah
  • Haha 3
Link to comment
3 minutes ago, dùda said:

Sve ovo jeste neki moderni linč.

 

Kao i sva kenselovanja po mrežama. 

 

I kakogod ta kenselovanja imala valjane razloge, ipak su pojava koja poništava pravo i pravnu državu i zbog koje, čini mi se, treba da strahujemo za  budućnost ovog sveta.

 

 

Kenselovanja su u velikoj meri krenula upravo iz revolta što pravo i pravna država ne rezultuju... pravdom.

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Heaviside said:

Verovatno si u pravu, ali i za to je zaslužan njegov očajan PR. Nije trebalo uopšte da stekne takav imidž. Ako neka budalaština procuri da se pravi lud i da mu prave demidž kontrol, a ne da ga prati 5 kamera u katakombama u Visokom, niti da se sam javlja da nam kaže da mislima utiče na molekule vode i tako dalje. I za vakcinu je trebalo samo da ćuti sve vreme, a on se među prvima javio da komentariše. 

 

Ma Novak se uvek furao na Ombre od Sunshine-a:

 

Zelim da budem
ono sto jesam
ponekad razuman
ponekad i besan

Ne zelim guzvu
ne zelim biti mit
ozbiljno se osecam
i sranja sam sit

I kad zelim Gren Slem
osvojit
ja jednostavno kazem -
just do it, just do it

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Sammael said:

Kenselovanja su u velikoj meri krenula upravo iz revolta što pravo i pravna država ne rezultuju... pravdom.

Znam i slažem se 

Ali to je jako opasno, to je sud mase, koji danas može biti ovakav,  sutra onakav. 

 

ed.

htedoh reći da ni malo garancije nema da će taj sud uvek slediti ne pravo nego čak ni pravednost, jer taj sud (mase) je pre svega iracionalan

 

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...