Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Just now, *edited by mod said:

Tu je drugi problem. Kako ženu da ubediš da se nisi zaista vakcinisao?

Samo vi na žene :angry: 

 

El' vidiš da se žena do sada najbolje ponaša 

 

#timjeca :D

  • Haha 2
Link to comment
15 minutes ago, Frile said:


Mislim da je sa tačke gledišta jednog "moje telo moj hram" vernika, daleko veći greh primiti ili "primiti" vakcinu. Vakcina je poljubac đavola, sa tim nema zezanja.

 

ali većnu tih vernika je onda đavo žestoko izljubio neposredno po rođenju i u prvim godinama života, kada im je po sili zakona ubrizgavan taj sotonin nektar 

 

čak je moguće da ne bi bi stigli da razviju filozofiju telo-hram, možda ne bi poživeli toliko

 

ima tu dosta stvari koje treba takav vernik da rasčisti sa sobom  

Edited by Ted
  • +1 2
Link to comment

@Budja

Ja delim tvoj utisak da Novak ima potrebu da promoviše način života koji on smatra ispravnim, jedino što ne bih sve to stavio u koš new age sranja. On to radi zato što želi da bude dobar čovek i da pomaže drugima, da nam otkrije nove horizonte, pomogne nam. To je parafraza njegove izjave, mislim iz gostovanja kod Viškovića i Govedarice u podkastu. Kaže da ima potrebu da podeli sa ljudima ono što misli da je dobro za njih. Koliko je to neki mesijanski trip, a koliko iskrena želja da pomogne teško je reći, ali ima i jednog i drugog. Vakcina na stranu, tu se već kontrolisao. Knjiga o dijeti, film o štetnosti hrane životinjskog porekla, promocija lažnih piramida, razni podkasti i i lajvovi o holističkom pristupu, objave na društvenim mrežama....ima toga puno.

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, Heaviside said:

@Redoran

Ne razumem ovo što si napisao već nekoliko puta da je mogao da lepo ode 14 dana u karantin i da sve bude ok. Na šta tačno misliš? Bez pozitivnog testa u svakom slučaju ne bi mogao da igra. 

e, hvala ti na ovom pitanju.

mozak mi je malo u overload stanju, pa ako ima neka dobra, temeljna dušica, da mi odgovori na ova pitanja:

18.11. Novak dobija australijsku vizu

- koja pravila važe tada za ulazak nevakcinisanih sportista?

- da li se ta pravila menjaju u nekom trenutku (ako da, na koji način i kog datuma)?

- kada je uvedena mogućnost ulaska ako imaš preležan kovid ne stariji od 6 meseci?

 

  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, Budja said:

 

Manji je "greh" da lazes da si pozitivan nego da lazes da si vakcinisan?

 

Bravo, ovim pitanjem si tacno pogodio sustinu problema. Ovde izgleda uopste vise nije bitno ko je bolestan a ko nije vec ko je vakcinisan a ko nije. Od sustinske podele presli smo na relativno perifernu, bar kad su u pitanju Covid protokoli. Zarazen si -  ne mozes da igras, nisi zarazen - mozes da igras. Tacka. Jebem li ga kako smo uopste dosli do toga da u zivotu bolje mozes nesto da uradis, pa i da igras tenis, ako si zarazen nego ako nisi. A poenta je da vakcina izmedju ostalog treba da te zastiti od zarazavanja. Vaznost vakcina se nije smanjila ni za jotu otkako se omikron pojavio jer sve ukazuje na to da uglavnom stiti od tezih klinickih slika (uostalom, pitanje je da li bi se omikron soj kao slabija varijanta uopste pojavio da nije bilo vakcina) ali sve takodje ukazuje na to da je u smislu zarazavanja i sirenja virusa vakcina postala nebitna, bar dok se ne pojavi neka nova vakcina koja moze da sjebe ovaj novi soj.

 

Mi danas na turniru imamo igrace koji su do skoro bili bolesni i kao takvi usli na turnir, imamo i igrace koji se razboljevaju usred priprema za turnir ali nikog ocigledno nije briga za to. Koliko pre par dana covek je zarazen igrao mec i odustao zbog naglog pogorsanja simptoma usred njega. Je li nekom uopste palo na pamet da je taj covek bio okruzen bar sa nekoliko drugih ljudi na terenu koji su svi bili u bliskom kontaktu s njim? Kako je uopste moglo da se desi da zarazen covek izadje na teren da odigra mec? Testiraju li oni tamo ljude on a regular basis i ako testiraju kako su im do sada promakla dva igraca koja su prijavila simptome usred svojih meceva? Nego, boli me djoka da li si zarazen ili bolestan, reci ti meni frajeru jesi li vakcinisan. Sta, zdrav si, nisi zarazen, nemas nikakve simptome? Ne pitam te to, ne zanima me, pitam te jesi li vakcinisan. Koga boli kurac da li si zdrav? Da li ces i koga da zarazis to je pitanje vise sile, vazno je da si se ti oprao od odgovornosti vakcinom.

 

Sve u svemu, mislim da australijska vlada definitivno treba da otera Djokovica sa turnira. Sve ukazuje na to da ako ta javna opasnost za zdravlje napusti drzavu nece biti ni novih slucajeva korone pa ce lockdown da padne koliko odmah. Good luck with that.

  • Hvala 2
Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

e, hvala ti na ovom pitanju.

mozak mi je malo u overload stanju, pa ako ima neka dobra, temeljna dušica, da mi odgovori na ova pitanja:

18.11. Novak dobija australijsku vizu

- koja pravila važe tada za ulazak nevakcinisanih sportista?

- da li se ta pravila menjaju u nekom trenutku (ako da, na koji način i kog datuma)?

- kada je uvedena mogućnost ulaska ako imaš preležan kovid ne stariji od 6 meseci?

 

Viza nije isto sto i medical exemption/status vakcinacije. Dva nezavisna uslova. Trebaju ti oba za ulazak u zemlju. Ovo ima smisla da bude tako jer se pravila za vizu manje-vise ne menjaju, dok se pravila za vakcinaciju drugacija iz dana u dan. Gledam cisto iz ugla turiste. Trazicu vizu, pa cu da idem kad budem mogao.

Link to comment
8 minutes ago, pt 2.0 said:

e, hvala ti na ovom pitanju.

mozak mi je malo u overload stanju, pa ako ima neka dobra, temeljna dušica, da mi odgovori na ova pitanja:

18.11. Novak dobija australijsku vizu

- koja pravila važe tada za ulazak nevakcinisanih sportista?

- da li se ta pravila menjaju u nekom trenutku (ako da, na koji način i kog datuma)?

- kada je uvedena mogućnost ulaska ako imaš preležan kovid ne stariji od 6 meseci?

 

 

nije ti dosta i hoces jos

Link to comment
5 minutes ago, Fins fleet said:

Viza nije isto sto i medical exemption/status vakcinacije. Dva nezavisna uslova. Trebaju ti oba za ulazak u zemlju. Ovo ima smisla da bude tako jer se pravila za vizu manje-vise ne menjaju, dok se pravila za vakcinaciju drugacija iz dana u dan. Gledam cisto iz ugla turiste. Trazicu vizu, pa cu da idem kad budem mogao.

sve to znam, i nisam to pitala.

pokušavam da postavim scam timeline, pa mi fale podaci :fantom:

 

@cedo takoe druže sudija. nije mi dovoljno što znam da ga je ubio, hoću da znam i redosled stvari koje su do toga dovele...

Link to comment
2 minutes ago, pt 2.0 said:

sve to znam, i nisam to pitala.

pokušavam da postavim scam timeline, pa mi fale podaci :fantom:

Izvini. Citam u toku sastanka, sa trecinom mozga, pa mi je i razumevanje takvo.

Link to comment
3 hours ago, Nikodije said:

 

ko smatra bitnim bilo sta sto on radi? on je po svemu van terena 1 bizaran lik sa bizarnim hobijima i navikama, i to je njegova stvar.

najbolje da ce iko sa dve ciste u glavi ozbiljno da uzima njegove stavove o visockim piramidama ili vakcinaciji. 

Slažem se s opisom Novaka van terena.

Što se ostatka tiče, čitaš li ovaj forum, ako ništa drugo? Za pola foruma i ostatak sveta je izuzetno bitno šta o vakcinaciji i arheologiji misli on.:blink:

Koliko ih se samo ovde razočaralo.

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...