Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

1 minute ago, levi said:

opet padam s marsa izvinjavam se,

 

jel pitao neko Novaka koji mu je bio plan b za učestvovanje na turniru, pošto se sve vreme spremao kao da sigurno učestvuje na AO, ali da se nije slučajno zarazio na Zvezdinoj utakmici i da nije dobio pozitivan test 16.12, kako je planirao na uđe u Australiju?

 

verovatno grešim dušu, ali meni izgleda kao da je on sve vreme znao da će se zaraziti sredinom decembra i da će proći asimptomatski 

 

cekao je da vlada au 15. decembra odbaci obavezan karantin za vakcinisane strance, pa da na osnovu iznimke kao nevakcinisan udje u zemlju i ne ide u karantin

plan b je po meni bio, za slucaj da je karantin obavezan, da ne ide u au - ili da t. asocijacija lobira za iznimku od karantina kao i od vakcine

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

 

pa nije bilo moguce njega tiho ispratiti, niti je kljucno sto je isljedjivanje nocno. nacin isljedjivanja vec moze da bude, pogotovo ako mu nije dopusteno ono sto mora da bude dopusteno, da kontaktira sa advokatom i sl. sta se vec desilo.

 

Ja mislim da je bilo moguce ali su poleteli da reaguju na online backlash bez previse udubljivanja u slucaj. Po principu da ce mocni border control vec naci nesto ili ce mu se smuciti sikaniranje pa ce sam bataliti. Danas se sve desava i resava u 24 casa ili se nikada ne resava, za to su sami krivi i zato imaju kriv kurac od slucaja pa sad traze dodatne dane da se bolje spreme.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, levi said:

jel pitao neko Novaka koji mu je bio plan b za učestvovanje na turniru, pošto se sve vreme spremao kao da sigurno učestvuje na AO,

 

 

Nisam siguran koliko se spremao pre nego što je otišao u Španiju pred Novu godinu, do tada je bio u Beogradu i kao nešto trenirao u svom teniskom centru, tad je i Srki izjavljivao nešto u fazonu da će prvi sledeći GS biti u Francuskoj

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, levi said:

opet padam s marsa izvinjavam se,

 

jel pitao neko Novaka koji mu je bio plan b za učestvovanje na turniru, pošto se sve vreme spremao kao da sigurno učestvuje na AO, ali da se nije slučajno zarazio na Zvezdinoj utakmici i da nije dobio pozitivan test 16.12, kako je planirao na uđe u Australiju?

 

verovatno grešim dušu, ali meni izgleda kao da je on sve vreme znao da će se zaraziti sredinom decembra i da će proći asimptomatski 

Čim se pomenulo izuzeće ceo paket je osmišljen: utakmica kao alibi, pozitivan test? To ti je završeno.

Datum izlaska iz karantina? I to ti je završeno.

Slikao si se sa decom 17.12. i francuzom 18.? Uh...ignoriši, pravi se lud, smislićemo nešto u hodu.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
11 hours ago, maheem said:

Aj da zakuvam :lol:

Nema šanse da mu je drugi PCR test bio negativan za 6 dana.

 

 

Zena i ja imali negativan test u ponedeljak. Pozitivan u cetvrtak(2x antigen i 1xPCR) i subotu (1xPCR). U utorak sam imali oboje negativan test.

 

Link to comment
4 minutes ago, maheem said:

Slikao si se sa decom 17.12. i francuzom 18.? Uh...ignoriši, pravi se lud, smislićemo nešto u hodu.

 

Nece biti niti jednog jedinog izlaska pred javnost, ne samo pred novinare..a da ga ne pitaju ovo. 

 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, pt 2.0 said:

No, u Srbiji bi nedvosmisleno morao da objasni ona švrćkanja po skupovima zaražen (mislim na 17.12. pre svega). Zanima me i u kom satu je bio sastanak sa ex-ministrom Genitalijom 16.12, al to nema načina da saznam. Ono što je meni čudno jeste da, ako je muljanje pripremljeno (falsifikovanjem testa na pozitivno), on ne sedi kod kuće od 17.12. i ne objavi koronu. Znam da će sad svi da kažu ("on je mislio da će da prođe i da niko neće ništa da pita"), ali meni je taj argument, imajući u vidu o koliko poznatoj osobi se radi, čiji svaki korak prate ti fanovi širom sveta (a i oni drugi), ne pije vodu. Nije on od juče svetska zvezda, pa da ne zna šta to sobom nosi. Intrigantna mi je pozadina cele stvari.

 

 

to mu ne bi bilo pametno jer bi se moglo smatrati pritiskom na medicinske panele u australiji. oni su, naime, radili sa anonimni prijava, i saznanje da je jedan od aplikanata sa prelezanim kovidom upravo novak djokovic bi moglo da utice na panel. to mi je vrlo verovatna stvar. 

 

dodela postanske marke je definitivno bila pre nego sto je laboratorija imala rezultate testa (20h).

 

17.12 je big fail. kao i taj intervju sa novinarom 18.12

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Ros said:

to mu ne bi bilo pametno jer bi se moglo smatrati pritiskom na medicinske panele u australiji. oni su, naime, radili sa anonimni prijava, i saznanje da je jedan od aplikanata sa prelezanim kovidom upravo novak djokovic bi moglo da utice na panel. to mi je vrlo verovatna stvar. 

hvala ti, to mi nije palo na pamet, a skroz ima smisla.

 

3 minutes ago, Ros said:

dodela postanske marke je definitivno bila pre nego sto je laboratorija imala rezultate testa (20h).

ne zanima mene to, taj deo znam. mene zanima da li je proglašavanje poštanske marke bilo oko 13h... :wicked:

 

EDIT

Quote

Šapovalov je u Sidneju dobio negativan test 6 dana posle pozitivnog i odmah izašao na teren.

svako ko gleda NFL zna da njihovi igrači malo malo pa su kovidni i onda bam za nedelju dana eto ih na terenu. ovo mi nije neka novost.

 

Edited by pt 2.0
Link to comment

https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2022&mm=01&dd=11&nav_id=2086280

Covek testirao samog sebe, svojim sopstvenim, unutartelesnim PCR testom tokom meca i pronasao virus u sebi, te predao mec.

Usput i najavio unapred da ce za 2-3 dana da bude pozitivan i na standardnom PCR testu.

I kako sad on (Australijanac) moze da zna unapred da ce se zaraziti kovidom, a kad Nole (Srbin) to zna unapred, bude belaja i svi to preispituju?! :dry:
Dvostruki arsini!

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

ne zanima mene to, taj deo znam. mene zanima da li je proglašavanje poštanske marke bilo oko 13h... :wicked:

 

 

blic i danas su vest o dodeli marke objavili oko 17h, n1 20-ak minuta kasnije. to mu onda dodje da je sastanak bio posle testiranja

Link to comment
9 minutes ago, pt 2.0 said:

Gospod Bog nije, ali gospodin sa solidnim stepenom samokontrole svakako jeste. Detaljno sam pročitala svih 30 strana transkripta. Ni u jednom trenutku nije bio nevaspitan,  nadobudan, privilegovani mali seronja, ili snishodljiv, ništa od toga. Pristojan, strpljiv, izvinjava se za činjenice u kojima nije siguran, objašnjava, pita šta ne razume. 


Nisam bas sigurna da bismo mu morali davati nekakav ekstra kredit samo zato sto je ispostovao minimum civilizovanog ponasanja i sto nije psihoticna seljacina kao otac mu.

Pa svako od nas je morao biti ovakav majstor samokontrole 90tih dok su nas mnogo gore mrcvarili oko viza i gledali kao potencijalne serijske ubice na granicnim prelazima.

I sad treba da se divim razmazenom antivakseru sto strpljivo gura svoj “slucaj”, evo samo sto nisam :fantom:

  • +1 10
  • -1 1
Link to comment

boze koliko dupelizacki odgovori sportskog novinara na n1 sada na voditeljkina pitanja, kao novakov pr. 

ovo je stvarno slom mozga i profesije.

mogu misliti sta je na rts ili dublje u jami.

  • +1 1
Link to comment
51 minutes ago, morgana said:

jedini normalan ishod je bio da ne smije da udje u australiju, da se ne pravi iznimka za njega ili za ucesnike turnira (cehinja je izuzece dobila po dva osnova, kovid i zdravstveni razlozi, time mi je vise zao sto je vracena) ali sada, poslije sudske odluke i buduci da ministar odlaze izjasnjavanje do sutra, mislim da ce novak ostati, a da vlada au oteze jer ceka da se tema ohladi, vec je vjerovatno svima dosadila, i da nece uraditi nista

 

novak ( tj on i njegov tim) je naravno znao da se podaci o ulasku traze na vladinom sajtu i itekako je ucestvovao u krivici egal sa ta, ali ima pravo da se vadi da nije znao

 

slicno kao i u slucaju vjerovatnog falsifikovanja testa - svi imamo osjecaj da je tako, ali nema nacina da to dokazemo. tj papir je dokaz, kakav god. edit, dodacu:  nazalost.

 

a sto nikada necemo pricati o 17. decembru, to je tek tragedija.

Bez ulaženja u detalje iz Srbije, ovo je dobar sažetak australijske strane čitave situacije. Čitav odijum javnosti prošle srede je nastao jer je Đoković danima i mesecima izbegavao da obelodani da li se vakcinisao ili ne (ovde je bilo pretpostavki da je primio Sputnjik vakcinu koja nije priznata u Australiji pa da je na račun toga tražio ulazak) i onda je odjednom objavio da dolazi na osnovu izuzeća. Kao što je i bilo očekivano, ispostavilo se da je o izuzeću temeljno komunicirao sa Krejgom Tilijem i organizatorima turnira, kao i sa vladom Viktorije i zato mi nije jasno čemu ovde toliko oduševljenje njegovim mirnim držanjem pred imigracionim službenikom, očigledno da je bio opskrbljen dokumentima od TA i vlade Viktorije i da je znao kakav je izutzetak dobio (ponavljam, ne ulazim u to šta i kako se dešavalo u Srbiji pred dolazak ovde). Jedino za njega neočekivano u celoj priči je bilo ponašanje savezne vlade koja je, ponovio sam ovde više puta, zajahala odijum javnosti i jegovim zadržavanjem pokušala da spusti vladi Viktorije (što pokušava već dve godine, čitavo vreme pandemije) i da pokaže čvrstinu odlučujući ko može a ko ne može da uđe u zemlju (ponovio sam neke stvari o Morisonu ali da podsetim ovde da je Morisonov uzor Džon Hauard dobio već izgubljene izbore 2001. godine sa pričom o "bacanju dece preko palube" izbeglica tražilaca azila sa norveškog Tampa tankera koji ih je pokupio sa tonućih brodova indonezijskih krijumčara - o tome smo raspravljali tada na roditeljskom forumu i ja sam poredio Hauarda sa Miloševićem po makijavelijskoj eksploataciji straha od drugoga; tom epizodom je tadašnja australijska vlada liberala a i kasnije njihove vlade postala uzor evropskim vladama koje pokušavaju da tako reše pitanje azilanata ali im geografije ne ide u prilog). Elem, zen koji je Đoković primenio na aerodromu nije teško primeniti kada neko ima njegove pare i pripremu sa TA, on nije bio u obavezi da zna australijske unutrašnje prilike ali sam ubeđen da ih poznaje, još od poplava u Kvinslendu 2011. on pokazuje da obraća pažnju na ovdašnja dešavanja (ja primenjujem sličan zen prema imigracionom i organima reda svaki put kad idem u US ili u majčicu, tvrdim da je generalno australijska administracija, organi reda i uopšte birokratija Diznilend u odnosu na američku ili srpsku).

 

Što se tiče toga kakvih službenika sve ima u australijskom sistemu zadržavanja imigranata, preporučujem za gledanje sjajnu mini-seriju "Stateless" od pre par godina, pravljenje na osnovu slučaja Kornelije Rau, Australijanke nemačkog porekla koja je usled mentalnih problema završila u jednom od takvih centara što je u to vreme  izazvalo skandal i zatvaranje tih centara u Australiji i premeštanje "off-shore" tj. na ostrva koja nisu australijska.

 

SaE

  • +1 2
  • Hvala 4
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...