Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

40 minutes ago, Redoran said:

Ja nešto imam utisak da Đovak neće da zapne iz sve snage za zlato nego će više da iskoristi Tokio da se privikne na beton, pa će onda u Torontu da se privikne na američki beton, i onda pravac USO.

Ma gde nece da zapne na olimpijadi, igrace kao da mu zivot zavisi od toga. 

  • +1 9
Link to comment
Ma gde nece da zapne na olimpijadi, igrace kao da mu zivot zavisi od toga. 
valjda neće... nije više dečko. samo još fali da na dodeli medalje skine majcu i pokaže istetoviranu Srbiju u srcu Tokija dok u levoj ruci maše boarding kartom za Milvokijo.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment

Dok god doživljava sebe kao čoveka sa misijom, sve je moguće... problemi kod njega počinju tek kad je zadovoljan postignutim i počne da sere

Zato želim da uzme golden slam, jer filozofiranje u 2022. verovatno nećemo moći da izbegnemo

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

Ma gde nece da zapne na olimpijadi, igrace kao da mu zivot zavisi od toga. 

 

Naravno da hoce. U ovoj fazi karijere Novak ide na dve vrste turnira, pripremno-lezilebne i one koje ima nameru da osvoji. U Tokio ide da osvoji. Da je hteo da se privikava na beton iskoristio bi neki od brojnih americkih turnira koji su u manje-vise istoj vremenskoj zoni kao Njujork.

  • +1 2
Link to comment
On 16.7.2021. at 14:32, Jean-Luc Picard said:

Neki je beton, ali kako sam razumeo, različit od betona na USO. 

 

Navodno kao beton sa starog USO, nisam siguran iz koje godine doduše

Link to comment

Ima li gde da se vidi sastav betona na turnirima?

 

Baš me zanima granulometrijski sastav, vrsta cementa itd.

Edited by Milošica
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
9 minutes ago, Milošica said:

Ima li gde da se vidi sastav betona na turnirima?

 

Baš me zanima granulometrijski sastav, vrsta cementa itd.

 

He-he, mlad ali ume da zavuce.:D Tako se kolokvijalno zovu vestacke podloge, beton je samo osnova na koju se stavlja podloga. Ako bude podloga kao u Australiji, sto je neko ranije napisao, moze biti jedna od akrilno-silikonskih podloga koje AO koristi poslednjih godina, Plexicushion, Rebound Ace ili GreenSet.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

Ma gde nece da zapne na olimpijadi, igrace kao da mu zivot zavisi od toga. 

bojim se te jebene olimpijade. evo vec ima pozitivnoh u olimpijskom selu.

ne umeju japanci ko nba da organizuju babl.

onda to ce biti kao zatvor. posle takmicenja ili treninga u samice.

nba je to organizovala( doduse mnogo manji broj sportista je u pitanju) mnogo bolje. mogli su da naprave vise tih mjehura i da se sportisti slobodnije krecu.

takodje se bojim ludih fedtarda na us openu. da ne bude nesto djokovic pozitivan i ne moze da ucestvuje. 

i stvarno me zanima ima li djokovic telohranitelje?

jednom recju jebenu olimpijadu zatvorskog tipa treba odloziti za sledece leto!

duci je sve u pravu!

 

 

Link to comment
11 minutes ago, bradilko said:

bojim se te jebene olimpijade. evo vec ima pozitivnoh u olimpijskom selu.

ne umeju japanci ko nba da organizuju babl.

onda to ce biti kao zatvor. posle takmicenja ili treninga u samice.

nba je to organizovala( doduse mnogo manji broj sportista je u pitanju) mnogo bolje. mogli su da naprave vise tih mjehura i da se sportisti slobodnije krecu.

takodje se bojim ludih fedtarda na us openu. da ne bude nesto djokovic pozitivan i ne moze da ucestvuje. 

i stvarno me zanima ima li djokovic telohranitelje?

jednom recju jebenu olimpijadu zatvorskog tipa treba odloziti za sledece leto!

duci je sve u pravu!

 

 

 

Ima telohranitelje.

 

Ne bi me zacudilo da Novak ispregovara neke posebne uslove za sebe, desavalo se vec da su krsena pravila Olimpijskog sela za takmicare posebnog ranga. Kosarkasi SAD su, ako se dobro secam, bili na nekakvom ratnom brodu u Atini tokom tadasnje Olimpijade. Nije nemoguce ni da je ona njegova izjava o rezimu u Tokiju i njegovim premisljanjima da li ce ici ili ne posle osvojenog Vimbldona bila u funkciji obezbedjivanja ekstra statusa. On ce u svakom slucaju tamo otici svojim privatnim avionom i ako izboksuje za sebe specijalan smestaj to se nece mnogo razlikovati od rezima koji je vec prosao u Australiji. Japanci jesu picajzle ali Novak je tamo big thing i dolazi kao covek koji ce najverovatnije ove godine biti ponovo proglasen za sportistu godine. Svaka cast svima ali on ce sigurno biti najveca sportska zvezda na Olimpijadi a to sa sobom ume da donese odredjene privilegije.

 

That being said, ne svidja se ni meni sto je odlucio da ide ali, jebi ga, Novak je to sto jeste i tu nema pomoci.

  • +1 3
Link to comment

znam da mu je ovo poslednja sansa za olimpijsko zlato. jebiga,  nadamo se najboljem

djokovic je toliko lud da ako osvoji ove godine grand slam uradice to i sledece sezone.

ne vidim sta ce se drasticno promeniti 2022. godine sto se tice ovih mladjih a ova dvojica nadal i federer ce biti jos gori nego sto su ove godine.

Link to comment
49 minutes ago, harper said:

 

He-he, mlad ali ume da zavuce.:D Tako se kolokvijalno zovu vestacke podloge, beton je samo osnova na koju se stavlja podloga. Ako bude podloga kao u Australiji, sto je neko ranije napisao, moze biti jedna od akrilno-silikonskih podloga koje AO koristi poslednjih godina, Plexicushion, Rebound Ace ili GreenSet.

 

Nisam siguran koliko je tačno, ali jedino što sam dosad video

 

Quote

The Olympics are played on the old US Open Decoturf surface, the US Open on the new Laykold surface

 

  • +1 1
Link to comment

Plan je da on nastavi sa GS, moze opusteno, u nekom svom ritmu da uveca za jos nekoliko titula. Nadal ce uzeti mozda jos neki al ne vise od Novaka dok je Fed bas pri kraju. Meni se ne svidja isto sto ide al ocigledno se dobro oseca. Ne znamo sta ce biti sledece godine, nesto ne vidim razloga za brigu, ono sto ne uzme ove uzece neke sledece. Neka klinci ojacaju taman toliko da uzmu neki turnir ovoj dvojici. Desice se jednom smena al to nije iza ugla, kako rece Mekinro(?) - covek ima telo deset godina mladje, izgleda ishrana cini cuda. Sada je s razlogom zadovoljan svakim novim momentom karijere, nema sta da pokvari. To sve ide lagano, ima samo da odluci gde ce da postavi lestvicu.

Edited by villiem
  • +1 1
Link to comment
48 minutes ago, villiem said:

Plan je da on nastavi sa GS, moze opusteno, u nekom svom ritmu da uveca za jos nekoliko titula. Nadal ce uzeti mozda jos neki al ne vise od Novaka dok je Fed bas pri kraju. Meni se ne svidja isto sto ide al ocigledno se dobro oseca. Ne znamo sta ce biti sledece godine, nesto ne vidim razloga za brigu, ono sto ne uzme ove uzece neke sledece. Neka klinci ojacaju taman toliko da uzmu neki turnir ovoj dvojici. Desice se jednom smena al to nije iza ugla, kako rece Mekinro(?) - covek ima telo deset godina mladje, izgleda ishrana cini cuda. Sada je s razlogom zadovoljan svakim novim momentom karijere, nema sta da pokvari. To sve ide lagano, ima samo da odluci gde ce da postavi lestvicu.

 

Da, u senci Covida u istoriju je tiho otisla prica o Velikoj Trojci, ostao je jos Novak (i Rafa u Parizu) kao brana dolazecoj generaciji. Za Rodzera je negde i ocekivano ali cinjenica je da on i Rafa nemaju nijedno veliko finale ove godine. Rafa jos mozda i moze da ga se domogne u Njujorku ali Rodzer mislim da nema sansi. I ATP lista sama po sebi govori dovoljno o tihoj smeni pri vrhu i pored silnih akrobacija koje je ATP napravio da bi makar Rodzeru sacuvao renking.

 

Tokio je problem ne zbog ukupnog broja Slemova, u ovom trenutku je realno ocekivati da od ovog reseta na brojci 20 Novak ima najvece sanse da uzme najvise u buducnosti, problem je sto ce Novak potrositi dosta vremena u sasvim drugoj vremenskoj zoni i drugacijim vremenskim uslovima u odnosu na Njujork i tako donekle umanjiti sanse da se dokopa Svetog Grala u tenisu, osvajanja sva cetiri najveca turnira u jednoj kalendarskoj godini. Nije mi bas najjasnije zasto je to toliko bitnije od toga da ih imas sva cetiri u rasponu od dve sezone, sto Novak vec ima, ali tako je kako je. Osvajanje Grand Slam-a i definitivno stavlja tacku na bilo kakvu dalju pricu o najvecem svih vremena, mada mnogi ni sada nemaju dilemu oko toga.

 

U najboljem scenariju uzimanje i Tokija i US Opena bi bio jos veci poduhvat ali bice mnogo tesko, dosta ce zavisiti od zreba i razvoja situacije u drugim mecevima jer ne ocekujem da ce Novak na oba turnira moci da bude u svom najboljem izdanju. Vec na Vimbldonu je posustao pred kraj i mnogo veci uticaj na ovakav razvoj od kvaliteta njegove igre u zavrsnici ima to sto je takticki izvanredno pripremio oba meca. Da i ne govorim o tome da su ga zivci ozbiljno pojeli u finalu, s obzirom na to kako je pripremljen mec u normalnim okolnostima Beretini bi onde skupio nekih desetak gemova ukupno. Medjutim, za Njujork ce morati da ozbiljno podigne nivo igre od ovoga sto smo gledali u Londonu jer to nije turnir koji se moze lako osvojiti na sampionsku auru. Sad, kod njega se nikad ne zna koliko jos moze da podigne nivo igre pod nekim pritiskom kakav je u Londonu izostao ali ce u Njujorku morati da bude spreman na sve. Rafa ce tamo dati sve od sebe a i ovim klincima je to podloga na kojoj se najbolje snalaze jer na njoj najvise i igraju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...