Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Ne bih se slozio. Daje on i sasvim los primer time sto ide se smestio u poreski raj. Ovde kao da se zaboravlja da je drzava ugovor izmedju ljudi, namenjen primarno tome da jedni druge pomazemo i podrzavamo. A onda dodje neko ko Novak i kaze, bas je lepo sto sam kao clan ovog ugovora koristio sve njegove benefite al ja da dajem svoj doprinos necu. 

Link to comment
12 minutes ago, Shan Jan said:

Ne bih se slozio. Daje on i sasvim los primer time sto ide se smestio u poreski raj. Ovde kao da se zaboravlja da je drzava ugovor izmedju ljudi, namenjen primarno tome da jedni druge pomazemo i podrzavamo. A onda dodje neko ko Novak i kaze, bas je lepo sto sam kao clan ovog ugovora koristio sve njegove benefite al ja da dajem svoj doprinos necu. 

Gde ima taj primerak ugovora, da obrisem guzicu njime?

Link to comment
Ne bih se slozio. Daje on i sasvim los primer time sto ide se smestio u poreski raj. Ovde kao da se zaboravlja da je drzava ugovor izmedju ljudi, namenjen primarno tome da jedni druge pomazemo i podrzavamo. A onda dodje neko ko Novak i kaze, bas je lepo sto sam kao clan ovog ugovora koristio sve njegove benefite al ja da dajem svoj doprinos necu. 


Placas li ti porez u Srbiji?
Link to comment

Ono oko čega se može diskutovati jeste da li je "moralno" što je porodica Đoković preselila rezidenciju u Monako, a nije ostala u Srbji.

DA li su morali da se presele, ili su to uradili da bi izbegli više stope poreza u Srbiji.

U tome je razlika između gastarbajtera i Novaka

 

Što se mene tiče, mogu da se nasele gde god žele, i nemaju nikakvu obavezu da plaćaju porez ovde (osim poreza na imovinu)

Link to comment
44 minutes ago, Shan Jan said:

Ne bih se slozio. Daje on i sasvim los primer time sto ide se smestio u poreski raj. Ovde kao da se zaboravlja da je drzava ugovor izmedju ljudi, namenjen primarno tome da jedni druge pomazemo i podrzavamo. A onda dodje neko ko Novak i kaze, bas je lepo sto sam kao clan ovog ugovora koristio sve njegove benefite al ja da dajem svoj doprinos necu. 

jebote, na čemu si ti :ohmy:, o kakvim benefitima pričaš, mislim i generalno

evo ja sam sve što imam zaradila vani i potrošila u srbistanu

jel' mi neko hvala rekao ? jok. nego mi država još i oduzela posao koji sam na konkursu dobila, kao, ma znaš ti da uradiš idejno (to je ono gde nema love) ali ne znaš izvođačko (e tu je lova)

a tek o benefitima za novaka da ne pričamo, strašno se ova država polomila da mu pomogne

 

nego, svaka čast, dečko je car :Hail:

 

ono jeste da malo previše hvali ženu, ali biće da je zasro žešće pa se sada vadi :cool:

 

 

Link to comment
49 minutes ago, Shan Jan said:

Ne bih se slozio. Daje on i sasvim los primer time sto ide se smestio u poreski raj. Ovde kao da se zaboravlja da je drzava ugovor izmedju ljudi, namenjen primarno tome da jedni druge pomazemo i podrzavamo. A onda dodje neko ko Novak i kaze, bas je lepo sto sam kao clan ovog ugovora koristio sve njegove benefite al ja da dajem svoj doprinos necu. 

 

"Sve njegove benefite" :lolol: Novakov otac je u nekom trenutku morao da pozajmljuje novac od zelenaša, a da Novak nije krenuo da osvaja turnire, verovatno bi završili na ulici.

Link to comment



.. Ovde kao da se zaboravlja da je drzava ugovor izmedju ljudi, namenjen primarno tome da jedni druge pomazemo i podrzavamo. A onda dodje neko ko Novak i kaze, bas je lepo sto sam kao clan ovog ugovora koristio sve njegove benefite al ja da dajem svoj doprinos necu. 


Nosio je majicu... "#@&%*& je [emoji173]️ Srbije" dobio po pičci i šta on kog đavola više duguje ovom bednom izgovoru za državu... Kakav ugovor, kakvi qrci palci... Šta bre MI SVI ovde dugujemo, za kakve "benefite"..?

Sent from stolen SM-N950F

Link to comment
6 hours ago, Fakundo Sava said:

Jeli Monika pričala nekad srpsko-hrvatski onako jugoslovenski

Ona ima taj tipican "s/h mi je drugi jezik" govor. Ima koleginicu malo stariju od nje - u ta vremena se po Vojvodini zavrsavala skola na madzarskom a srpsko/hrvatski je bio 'drugi' jezik. I ova moj isto tako govori - fore tipa "nije moja muz nego tvoja muz" i taj rad. Pa dodaj na to (kod Monike) zadnjih XY godina u stranoj zemlji i sve ce ti biti jasno. 

Link to comment
1 hour ago, Majo said:

Gde ima taj primerak ugovora, da obrisem guzicu njime?

 

Zakoni Srbije. 

 

1 hour ago, Aleksandar88 said:

 


Placas li ti porez u Srbiji?

 

 

Zini da ti kazem.

 

1 hour ago, dùda said:

jebote, na čemu si ti :ohmy:, o kakvim benefitima pričaš, mislim i generalno

evo ja sam sve što imam zaradila vani i potrošila u srbistanu

jel' mi neko hvala rekao ? jok. nego mi država još i oduzela posao koji sam na konkursu dobila, kao, ma znaš ti da uradiš idejno (to je ono gde nema love) ali ne znaš izvođačko (e tu je lova)

a tek o benefitima za novaka da ne pričamo, strašno se ova država polomila da mu pomogne

 

nego, svaka čast, dečko je car :Hail:

 

ono jeste da malo previše hvali ženu, ali biće da je zasro žešće pa se sada vadi :cool:

 

1 hour ago, Time Crisis said:

 

"Sve njegove benefite" :lolol: Novakov otac je u nekom trenutku morao da pozajmljuje novac od zelenaša, a da Novak nije krenuo da osvaja turnire, verovatno bi završili na ulici.

 

1 hour ago, Max Morlock said:


Nosio je majicu... "#@&%*& je emoji173.png️ Srbije" dobio po pičci i šta on kog đavola više duguje ovom bednom izgovoru za državu... Kakav ugovor, kakvi qrci palci... Šta bre MI SVI ovde dugujemo, za kakve "benefite"..?

Sent from stolen SM-N950F
 

 

 

 

Nije drzava samo vlast. Drzava je i narod koji zivi u njoj. Taj narod placa porez, koji kada prodje sito i reseto hostaplera na vlasti, placa skole, penzije, ovaj jad od zdravstva, odrzava ulice itd...

 

Zato se ljudi udruzuju, da bi zajednickim snagama nesto postigli, za dobrobit svih. Mi sada mozemo da pricamo da li treba ili ne treba placati porez ovoj konkretnoj vlasti, ali reci da nije pitanje morala da li placas porez drzavi u kojoj zivis je po meni glupost. To upravo jeste pitanje morala. Da li si neko ko se izvlaci i koristi sve sto je izgradjeno zajednickim snagama ili ces dati i svoj doprinos, u skladu sa svojim mogucnostima. 

 

Ta zapadna prica da je skroz moralno neplacati porez ako ikako mozes da ga izbegnes vodi ka divljem zapadu gde vlada pravo jaceg i empatija ne postoji. Neka hvala. 

 

 

Link to comment
  • Redoran changed the title to To, mačko!
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...