Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

27 minutes ago, booyaka said:

Novaku Lacoste obezbedio jednu odevnu kombinaciju za celu sezonu? Sem Vimbldona, naravno.

To ja stalno pticam. On zapravo celu karijeru igra u jednom istom dresu, samo prisije drugi logo.

Sad ima i straftu na sorcu, identicno kao i na Uniqlo.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Agasi sve lepo objasnio, Nesto direktno, a nesto izmedju redova. Al sve je jasno.

 

Sa ovim moze da se zakljuca glavna rasprava u Srbalja poslednjih godinu dana. Samo da svako pazljivo procita sta covek govori.

 

Quote

Andre Agasi, nekadašnji trener Novaka Đokovića, rekao je u intervjuu za 'The Guardian' da je predložio Novaku da koriguje način ishrane.

 

Srbin i Amerikanac sarađivali su od maja 2017. godine do 31. marta 2018. Iako možda nije uspeo da mu pomogne, uz podršku Radeka Šćepaneka, na igračkom planu, osim prinudne promene tehnike servisa, deluje da na psihičkom i te kako jeste.

"Ja sam radio sa njim dok je imao problem sa laktom, od prvog dana je to bio veliki problem. Verujem da je postojala iskrena nada da će lakat zarasti prirodno, holistički. Iskreno, lično nisam bio oduševljen takvim izborom. Opet, ne možete nikoga da naterate da uradi nešto kada je u pitanju njegovo telo, morate i da razumete njihovo oklevanje, ali zdravlje je osnovna funkcija kada želite da se brinete o svom telu. Da donosite teške odluke, dajete sebi vremena i metodično se krećete ka napred. Odmor tako nešto ne bi učinio, po mojoj proceni", rekao je Agasi i u dahu otkrio šta je rekao Đokoviću pošto su stigli nalazi prošlog avgusta: 

"Kada sam video rezultate magnetne rezonance u avgustu mesecu, odmah sam mu jasno stavio do znanja – 'Moraš odmah na operaciju jer će ona rešiti ovo pitanje jednom za svagda". 

Napokon, Novak se odlučio za operaciju u februaru ove godine, posle poraza od Hjeona Čunga u osmini finala Australijan Opena, a, iako sve nije odmah krenulo na bolje, što je bilo nerealno i očekivati, sada kako sezona odmiče sve deluje daleko, daleko bolje. 

"Nije mogao da spoji dva dana da je u potpunosti zdrav", istakao je Agasi, dodavši da je ipak bilo vidljivih promena pri udarcima, igra je delovala kompaktnije, iako su fluidnost i preciznost udaraca trpeli zbog svega toga, a posebno prilikom širokog, kik servisa.

"Svi ti potezi su neka vrsta hiper ekstenzije. A, ukoliko vas nešto boli – onda nema mesta nikakvom oklevanju jer u suprotnom ćete svaki put oklevati kada morate da odigrate nešto agresivnije na lopticu". 

Poslednjih nekoliko godina, sve više se govorilo o ekstremnoj promeni ishrane dvanaestostrukog Grend Slema šampiona, odnosno izbacivanje svih namirnica životinjskog porekla i primetnog gubitka mišićne mase, što, između ostalih, legende Džon Mekinro i Martina Navratilova takođe vide kao negativan faktor, a istog mišljenja je i Andre. 

"Nije baš najbolje prihvatio moj predlog o izmeni treninga, odnosno korigovanja postojeće ishrane. Smatram da bi morao brže i efikasnije da shvata određene stvari, ali konačne odluke svakako moraju da budu isključivo njegove. On je prosto takav momak – potrebna mu je potpuna kontrola nad sopstvenim procesom. Shodno tome, kada bude osetio da nema dovoljno snage ili energije, to će biti nešto za šta će morati sam da pronađe rešenje. Ja sam oduvek verovao u treninge snage, a isto važi i za zdravu, uravnoteženu ishranu bogatu proteinima. Ali, on je poslednjih nekoliko godina radio kako je mislio da je najbolje...". 

Nekada veliki šampion i najbolji igrač sveta imao je emotivan zaključak. 

"Dođete do tačke u kojoj – ako niste deo rešenja, onda ste deo samog problema. Previše puta smo bili saglasni da nismo saglasni i upravo zbog toga i nisam više imao osećaj da mu pomažem. A, toliko mi je stalo do njega da nisam samo mogao puko da posmatram sve ono kroz šta prolazi, bio sam uveren da mogu da mu pomognem".

 

 

Link to comment

Pa jebote, zar se trening snage ne podrazumeva u svakom sportu? Naravno da ne treba da trenira i izgleda kao bilder ili dizac tegova, ali da se vezbe snage u danasnjem tenisu dovode u pitanje, to prosto ne mogu da poverujem.

Link to comment
15 minutes ago, Milogled Bluff said:

Pa jebote, zar se trening snage ne podrazumeva u svakom sportu? Naravno da ne treba da trenira i izgleda kao bilder ili dizac tegova, ali da se vezbe snage u danasnjem tenisu dovode u pitanje, to prosto ne mogu da poverujem.

 

Naravno da Novak ima i treninge snage, nije Agasi veci strucnjak za fitnes i pripremu igraca od Grica koji ima PhD u toj oblasti. Ko zna kako je ovo uopste prevedeno i sta je Agasi tacno rekao.

Link to comment
On 5.7.2018. at 10:21, Timmy said:

Agasi sve lepo objasnio, Nesto direktno, a nesto izmedju redova. Al sve je jasno.

 

Sa ovim moze da se zakljuca glavna rasprava u Srbalja poslednjih godinu dana. Samo da svako pazljivo procita sta covek govori.

Original da procita koga interesuje. 

Link to comment
Quote

“Every player has one weakness. I can tell you that Djokovic’s weakness is his overhead,” Becker said while commentating on the BBC coverage of the match.

“If you take the top 100 in the world, his overhead is the worst - and that’s coming from me.”

 

Co-commentator Andrew Castle suggested that after so long as his coach, maybe Becker himself should take responsibility for the problem.

 

“Nothing worked,” Becker complained.

“We tried everything!”

 

:lolol:

Link to comment

samo da čestitam endiju na dobroj proceni i iskrenosti :thumbsup:

evo šta je sve kazao 10. jula (znači u utorak)

Quote

I've been following the Championships, of course, although I thought it would be harder watching than it has been.

I haven't watched every match but when I've finished my training I've watched a lot - I saw Juan Martin del Potro playing Gilles Simon, Rafael Nadal against Jiri Vesely, Kyle Edmund against Novak Djokovic - pretty much each day I've watched some and seen what's going on.

The conditions are perfect for Rafa right now.

When it is hot like this, the courts are hard and the ball bounces up so he gets more movement with his serve as well. With the problems he's had with his knees, the ball bouncing up higher makes it is easier on his body too.

In the top half of the draw, Roger Federer has a brilliant record against all of the guys. He looks like he is playing extremely well and he is moving well.

Djokovic winning Wimbledon would not surprise me

Novak could beat both Roger and Rafa. From what I have seen in the past couple of days, he looks to be playing really, really well.

dobro, malo je omašio kod feda, ali to ću mu oprostiti :D

Link to comment
19 minutes ago, Boza_zvani_Pub said:

Jos samo 1 do jebenog Samprasa. Federer Nadal i Djokovic imaju 50 slamova :)

jedan kvalitetan kosmar za ostatak teniskog sveta. jos kad se dodaju masters turniri...strava.

Link to comment
  • Redoran changed the title to To, mačko!
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • Redoran pinned this topic
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...