Jump to content
IGNORED

Pravosudni ispit...


Rick.James

Recommended Posts

Jebemti pravosudni i ko ga izmisli ja ovo necu da polazem ako ne budem morao.
Apsolutno ces morati, osim ako ne zelis da budes nezaposlen...Sada teraju cak i starije ljude koji su u firmama radili kao pravnici da poloze i Pravosudni ili u protivnom dobijaju "nogu".
Link to comment

Ne preterujem, nego vidim sta se okolo dogadja. Sta mozes bez pravosudnog? Advokat ne mozes biti, sudijski pomocnik/savetnik ne mozes biti, a ako pogledas oglase za posao u firmama/bankama/osiguravajucim drustvima i slicno, obavezan uslov za dipl. pravnike svugde je i polozen pravosudni, a cesto i rad nakon polozenog pravosudnog. To je sasvim ok, posto se pojavilo brdo dipl. pravnika sa diplomama raznih divljih (privatnih) fakulteta, koji, ne kazem, mogu poloziti pravosudni, ali im treba mnogo vise vremena za spremanje ispita, nego inace...

Edited by Rick.James
Link to comment

Da, u javnim preduzecima i kad partija zaposljava svoje kadrove, onda pravosudni ne traze, ali ako bacis pogled na oglase za posao na infostudu, onda ces videti da svi traze i polozeni pravosudni i radno iskustvo od 3 godine, minimum.

Link to comment

Ja sam polozio ima nesto vise od godinu dana. Par savjeta. Nenormalno su mi pomogli neki forumi na kojima pisu ljudi koji trenutno spremaju ili polazu. Tu ces naci gomilu pitanja, podpitanja i resenja nekih dilema i stvari kojih nema u prirucniku. Nata je u principu ok, moj utisak je bio da je najvise insistirala na opstem dijelu. U posebnom dijelu je trazila samo ona djela koja se najcesce javljaju, ubistvo, silovanje, razbojnistvo, droge. U procesnom isto tako, samo najosnovnije stvari tipa glavni pretres, zalba, vanredni pravni lijekovi.U toj komisiji sabijaju Perovic i Bosa Nenadic. Perovic postavi 6 pitanja i provuce te kroz citavo gradjansko ali nije sitnicar, bitno mu je da vidi da znas sustinu i ne pravi preveliki problem ako pogresis u necemu. Bosa gleda u sitna crevca, ali Bosa i izvlaci, postavlja pitanja dok god ne polozis ili ne odustanes pa trajalo to i sat vremena. Ako radis u lokalnoj samoupravi dobices nesto iz tog domena kao cetvrto pitanje.Cirilica je obavezna na pismenom. Ja sam u pauzama rjesavao krizaljke da se malo popravim. :D nije uspjelo.

Link to comment

Korisno je otići par puta da se sluša. Mene su svojevremeno biseri nespremnih kandidata baš podstakli i osokolili. Što reče neko, sve je u volji. Uvek imaj to u glavi, i ne razmišljej o neuspehu, ma koliko se teško i obimno činilo, naravno da niko baš sve ne može imati u glavi. Ako ovladaš kosturom sistema, lako ćeš dodati "meso" i snaći se na ispitu. Od komisija, uvek bih birao sudijsku.Ispit jeste naporan i težak, pogotovo u ovakvoj zemlji koja se raspada brže nego što to propisi mogu da isprate, i teško je sve razdvojiti, ali ne predaj se. Neko pomenu Karamarkovićku i Bosu - one delju, ali ništa preterano, jebiga, postoji određeni prag. Ja sam se sa ovom prvom svađao oko ishoda zadatka ( ima li uslova za poništaj ugovora o poklonu ), gde nisam delio njeno mišljenje, i na kraju je dozvolila sebi da je ubedim, pohvalivši me. sećam se samo da sam sedeo u toj prostoriji sa staklenim zidom/ prozorom, obasjan suncem na 36 stepeni,od podne do jedanaest uveče, bez izlaska i kapi vode, i cigare. Polagao sam relativno mator, i savetujem da što pre to obaviš, neophodno je

Link to comment

Teško da će Riku pomoći naši saveti o ispitivačima, obzirom da polaže u Novom Sadu, a ne u Beogradu.Kad smo već kod toga, ko uopšte pita u komisiji u Novom Sadu ? Ljudi iz Vršca masovno idu za Novi Sad, iako im je Beograd bliži, kažu da je novosadska komisija znatno lakša od beogradskih.

Link to comment

Fazon je u prebivalistu. Ako imas prebivaliste u Vojvodini, onda polazes u Vojvodini, tj. u Novom Sadu. Tako da ljudi iz (recimo) Panceva dolaze u NS da polazu...Da, iz onoga sto sam uspeo saznati, u NS je nesto lakse, u smislu da je komisija mnogo prijatnija, makar ova druga koju sam ja slusao. Uglavnom su u pitanju sudije i poneki advokat u sastavu komisija.A evo i sastava komisija u NS...http://www.puma.vojvodina.gov.rs/etext.php?ID_mat=21

Edited by Rick.James
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...