Jump to content
IGNORED

slobodan pristup naoružanju


Anduril

Recommended Posts

 

Vecina ubistva u USA nisu pocinjena sa legalnim oruzjem (ako izuzmemo pandure). Mozda da se zavrsi 'the drug war' - ali od toga ocigledno nema nista, posto se to sranje pretvorilo u politicko pitanje.

Videh negde podatak da je 95% ubistava vatrenim oružjem u theUSofA učinjeno korišćenjem ilegalno pribavljenih komada™. 

 

Zapravo, ovo je najsnažniji argument u prilog ograničenosti "gun control" pristupa. Glavni problem i dalje su nasilje i kriminal. 

Edited by pacey defender
Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    103

  • Anduril

    97

  • Turnbull

    75

  • Аврам Гојић

    64

Jeste

 

twSSLLT.jpg

 

Pa i nije.

 

Osim ako Maureen Dowd nije lice modernog feminizma... ja se bar nadam da nije.

Da citiram tebe, daj ne budi neozbiljan.

 

Za svaki ovakav slučaj ide ponov ista priča - special case, on je bio samo bolestan, itd. Iako svaki od njih ostavlja sasvim jasne i nedvosmislene, a neretko i vrlo artikulisane manifeste zašto je to učinio.

 

Ne tražim da išta učitavaš, samo čitaj. Uporedi Brejvika sa pisanijem ovog malog i videćeš sa čim imamo posla.

 

Pa naravno da je special case. Ako nije, ovo bi se desavalo bar 3 puta na dan u US of A.

Mozda je tacno za ubistva u celini, ali nije i za masovna ubistva.

 

final_illegal2.png

Normalno da sam pisao za ubistva u celini. 

Edited by mandingo
Link to comment

Videh negde podatak da je 95% ubistava vatrenim oružjem u theUSofA učinjeno korišćenjem ilegalno pribavljeni komadi. 

 

Zapravo, ovo je najsnažniji argument u prilog ograničenosti "gun control" pristupa. Glavni problem i dalje su nasilje i kriminal. 

 

 

To za ograničenost stoji. Mislim da ovde jasno vidimo koliko se faktora prepliće, i koliko je jednodimenzinalni pristup problemu promašen. Samo gun control, ili samo mental health pristupi su očigledno nedovoljni. Mislim da je Vini u pravu (još jedna plaketa za na zid!) kad uočava da i jedan i dugri ovde podbacuju. ALi to je zato što oba imaju jasne političke kontekstaa koji se ne daju ignorisati.

Link to comment

Jasno je ovo, ali je takođe jasno da rasprava o gun control ima mnogo više sa obraćanjem običnim građanima a ne NRAjevima. A ovde je jasno šta može da se izvuče - ovo je mass shooting koji je previše lako mogao da bude sprečen, sa čime se ti ne slažeš čini mi se. Ne, nemamo ovde posla sa psihopatom koji bi našao načina ako treba grančicama da ubija ljude; ovo je priča o jednom entitled klincu sa oružjem koji se naslušao priča kako muškarci treba da budu alfe i kako žene treba da se podaju muškarcima itd. 

 

Slažem se da je mogao da bude sprečen, ali ne lako i ne kroz gun legislature. Prilično sam siguran da ne postoji (niti će ikad postojati) zakonski mehanizam koji omogućava policajcu da kaže "Iako ne mogu da te hapsim zbog pretnji koje si izneo, mogu da ti zaplenim legalno kupljene pištolje i municiju." Po meni, te yotube pretnje i pre svega činjenica da su ih njegovi roditelji tretirali dovoljno ozbiljno da se obrate policiji... morali su da budu dovoljni da se Supreme Gentleman liši slobode makar privremeno, i pošalje na neki prinudni counceling. Samo što nisam ubeđen da on ne bi, kad prođe kroz sve to, ili uredno dobio svoje naoružanje nazad ili se posto slupao kolima u gomilu plavuša. 

 

Problem sa Gentlemanom nije u činjenici da mu je bilo dostupno oružje, nego u činjenici da je bio jedno teško entitled govno od čoveka. To se ne leči tako lako, nažalost. Kultura u kojoj je on odrastao je duboko, duboko sjebana, i nema dovoljno internih mehanizama koji kontriraju idiotskim idejama koje su se ovom ucrtale u glavu. "Nepravda je, ja zaslužujem, ja sam savršen, ceo svet je sjeban, zašto me neće sve te drolje kad sam tako sjajan..."

 

I opet, predlaganje zakonskih mera koje će učiniti svakog građanina za kim vapi psihijatrija nepodobnim za oružje neće proći nikad, a možda ni tad. Čak i da prođe, takvih ima toliko da bi mera bila potpuno neefikasna, i samo terala ljude da izegavaju lečenje jer The Government Is Out to Get Them.

 

Prilično mi je naivno ovo što navodiš, da obraćanje običnim građanima ima veći značaj od NRA lobiranja. Pre pola godine, sve ankete su ukazivale na to da je preko 90% USA populacije za strože gun laws, i da li je to nešto promenilo? Naravno da nije, jer NRA i njihovi sponzori sipaju novac tamo gde treba.

Link to comment

Pa i nije.

 

Osim ako Maureen Dowd nije lice modernog feminizma... ja se bar nadam da nije.

 

Pa naravno da je special case. Ako nije, ovo bi se desavalo bar 3 puta na dan u US of A.

Normalno da sam pisao za ubistva u celini. 

 

 

Dakle kad neko napiše "feminism is evil", onda to nije antifeminizam. A kad napiše Jews are evil, onda pretpostavljam to nije antisemitizam.

Link to comment

Imaš ovde poduži tekst, nisam ga detaljno iščitavao, ali takođe tvrdi (još onda) da će se to u budućnosti samo ponavljati:

 

 

http://thelastpsychiatrist.com/2009/08/why_did_george_sodini_shoot_wo.html

 

 

 

What does Sodini talk about most in his log?  Not women, sex, or dating, but time.  Time wasted and the lack of a future.  He was realizing he had run out of time.

 

The quest for immortality, like insomnia, is mostly in those who fear they haven't accomplished anything.  "I need more time."  No, you need to do more with the time you were given.

 

jbt, covek u dva reda tacno pinpointovao zbog cega mi je bilo muka citajuci Sodinija.

Link to comment

Slažem se da je mogao da bude sprečen, ali ne lako i ne kroz gun legislature. Prilično sam siguran da ne postoji (niti će ikad postojati) zakonski mehanizam koji omogućava policajcu da kaže "Iako ne mogu da te hapsim zbog pretnji koje si izneo, mogu da ti zaplenim legalno kupljene pištolje i municiju." Po meni, te yotube pretnje i pre svega činjenica da su ih njegovi roditelji tretirali dovoljno ozbiljno da se obrate policiji... morali su da budu dovoljni da se Supreme Gentleman liši slobode makar privremeno, i pošalje na neki prinudni counceling. Samo što nisam ubeđen da on ne bi, kad prođe kroz sve to, ili uredno dobio svoje naoružanje nazad ili se posto slupao kolima u gomilu plavuša. 

 

Problem sa Gentlemanom nije u činjenici da mu je bilo dostupno oružje, nego u činjenici da je bio jedno teško entitled govno od čoveka. To se ne leči tako lako, nažalost. Kultura u kojoj je on odrastao je duboko, duboko sjebana, i nema dovoljno internih mehanizama koji kontriraju idiotskim idejama koje su se ovom ucrtale u glavu. "Nepravda je, ja zaslužujem, ja sam savršen, ceo svet je sjeban, zašto me neće sve te drolje kad sam tako sjajan..."

 

I opet, predlaganje zakonskih mera koje će učiniti svakog građanina za kim vapi psihijatrija nepodobnim za oružje neće proći nikad, a možda ni tad. Čak i da prođe, takvih ima toliko da bi mera bila potpuno neefikasna, i samo terala ljude da izegavaju lečenje jer The Government Is Out to Get Them.

 

Prilično mi je naivno ovo što navodiš, da obraćanje običnim građanima ima veći značaj od NRA lobiranja. Pre pola godine, sve ankete su ukazivale na to da je preko 90% USA populacije za strože gun laws, i da li je to nešto promenilo? Naravno da nije, jer NRA i njihovi sponzori sipaju novac tamo gde treba.

 

 

Naravno da si u pravu za ovo.

Link to comment

meni je neverovatno da nekome nije jasno da ljudi koji poseduju puske i pistolje legalno moraju biti makar podjednako fizicki i psihicki sposobni kao i oni koji voze kola i kamione. to valjda smeta samo onima koji zive u permanentnom x fajls tripu.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

Videh negde podatak da je 95% ubistava vatrenim oružjem u theUSofA učinjeno korišćenjem ilegalno pribavljenih komada™. 

 

Zapravo, ovo je najsnažniji argument u prilog ograničenosti "gun control" pristupa. Glavni problem i dalje su nasilje i kriminal. 

 

S tim da je dostupnost ilegalnog oruzja u direktnoj vezi sa kolicinom legalnog oruzja na trzistu. Negde sam procitao da je vecina ilegalno pribavljenog oruzja u cirkulaciju prvo usla legalnim putem (pa onda bila ukradena ili prodata). Takodje, ako me secanje ne vara, vecina ubistava, po nekoj statistici i klasifikaciji FBI-a, nisu pocinjena u kriminalnom kontekstu, vec u kontekstu svadje izmedju ljudi koji se poznaju. 

Edited by Agni
Link to comment

Dakle kad neko napiše "feminism is evil", onda to nije antifeminizam. A kad napiše Jews are evil, onda pretpostavljam to nije antisemitizam.

Ako ti je njegova "definicija" feminizma - feminizam, onda nije.   

 

Ako se slazes sa njegovom "definicijom" - onda si burzujska svinja! :P

 

Ovo za antisemitizam ti je nice touch.

Edited by mandingo
Link to comment

Ako ti je njegocva "definicija" feminizma - feminizam, onda nije.   

 

Ako se slazes sa njegovom "definicijom" - onda si burzujska svinja! :P

 

Ovo za antisemitizam ti je nice touch.

 

 

Pa malo godvinujem :)

 

Ali kako da ti kažem, istom logikom možeš da kažeš - reći Jews are evil nije antisemitizam, jer oni koji to veruju imaju pogrešnu sliku o Jevrejima, kao o pohlepnim lihvarima koji upravljaju sveotm, a Jevreji zapravo nisu takvi! Well, duh.

 

Naravno da feminizam nije to što Supreme Gentleman misli da jeste, ali on misli da je feminizam to i sam to, i da je njegova jedina suština.

 

Ne mogu da verujem da vodimo ovu raspravu. Mislim, ne mogu da verujem da mrtav ozbiljan možeš da napišeš kako "feminism is evil" nije antifeminizam.

Link to comment

meni je neverovatno da nekome nije jasno da ljudi koji poseduju puske i pistolje legalno moraju biti makar podjednako fizicki i psihicki sposobni kao i oni koji voze kola i kamione. to valjda smeta samo onima koji zive u permanentnom x fajls tripu.

 

Taj trip je IMHO samo simuliran od strane ljudi kojima je u interesu da se oružje prodaje što masovnije, the Spice must flow. Suštinski je nebitno koliko rednecks stvarno deli to mišljenje.

 

Svako malo se pojavljuju tekstovi u kojima se i najveći gun nuts u stvari zalažu za pojačanu kontrolu jer su dovoljno realni da shvate da im nije u interesu da svaki psihopata može da se opskrbi podjednako lako kao i oni. Ali u suštini je popular opinion prilično nebitno. Isključivo od lobiranja zavisi ko će gde doći na vlast, i kako će glasati po ovakvim pitanjima. Ko se sa desne strane samo usudi da kaže nešto protiv oružja, a kamoli da glasa protiv, može da računa da gubi primary u sledećem ciklusu bez problema jer će NRA ekipa da zatrpa njegovog dešnjeg™ kandidata novcem u vidu campaign donations.

 

S tim u vezi, tamo postoje meni dosta simpatične grassroots inicijative da se ograniči/zabrani privatno finansiranje izbornih kampanja. Pokušavaju da izdejstvuju constitutional amendment kojim bi sprečili korporativno dojenje pogodnih kandidata.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Vini, u pravu si, ali i to što toliko ljudi kupuje oružje isto je pokazatelj nekakvog popular opinion-a. To kako se ono prodaje, i kakva fantazija leži u osnovi njegovog marketinga, takođe je bitna stvar (smaostalnost, snaga, itd.). Tu Mad Men susreću Death Wish.

Link to comment

Ali taj popular opinion nije nekakva prirodna pojava, to se formira novcem koji se kanališe u medije. Kad je Obama došao na vlast, krenula je priča kako će odmah da počne da pleni oružje na sve strane, i prodaja oružja je apsurdno skočila u prvih par meseci jer je stoka umislila da Država dolazi da ih razoruža. (Naravno da nikakve plenidbe, čak ni novih zakonskih mera, nije bilo.) Nisu to bili neki spontano oformljeni stavovi o oružju, jednostavno je odgore stigao hatišerif, ovo su vam talking points, izvolite i informišite javnost tako i tako... i eto ti popular opiniona.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...