Jump to content
IGNORED

Zanimljivosti i čudnovatosti u raznim jezicima


Amelija

Recommended Posts

Nedavno sam pogledala gramatiku jednog egzoticnog jezika (mandinka) i videla neke simpa slicnosti:ma, baamaa - mothersiin~oo - neighbourkewo - man, husbandmuuso - wifebaabaa - fathertaataa - elder siblingmama - grandparentsiina - co-wifedomo - eatI nesto sto ce nacionalistima jako dignuti ponos, kao lingvisticke teorije Milje Vujanovic: sisoo - chest. :lolol:

Link to comment
oko i uho?

nije fer da ja učestvujem u igri :inn:

Где га нађе! Истина, тек у множини, али нисам приметио досад.Ал има једна реч која није истог рода у свим падежима једнине. Истина, после овог нисам сигуран да је једна :).
Link to comment
Вече.
U starijoj literaturi sam nalazio i toga večera.
Da. A genitiv te večeri verovatno dolazi od ta večer i nekako je izvršio invaziju na paradigmu reči to veče. Interesting.
Jeste, to može da se posmatra kao i dve različite imenice: veče (gen. večera. srednji rod, II vrsta) i večer (gen. večeri, ž. rod, IV vrsta), s tim što se u nekim padežima koristi oblik prve, a u drugim padežima oblik druge. Zanimljivo i čudnovato u svakom slučaju. :D
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...