Jump to content
IGNORED

Tenis 2011


Ros

Recommended Posts

Jeste, žrebaju se prvo nosioci, ali to ne znači da treba da isključe mozak. Ja sam bio ironičan, ali zaista je sumanuto da na turniru formata 32 igrača, nema poludirigovanog žreba za kvalifikante i/ili WC.Na nekom GS turniru gde ima 128 igrača neće ni da se oseti, taman svih 16 iz kvalifikacija bili u jednoj polovini žreba. Ovde je to skoro četvrtina žreba. Mogli su malo da uključe ganglije.U suštini. nema to toliko veze sa Novakom, nego je glupo samo po sebi.

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    465

  • harper

    214

  • Timmy

    188

  • Garnirung

    168

Top Posters In This Topic

Ako te dobro razumem, ti predlazes da postoje 3 grupe nosioca: Nosioci prvog reda (to su sadasnji nosioci), nosioci drugog reda (takmicari koji su se direktno plasirali na turnir) i nosioci treceg reda (ovi sto su dobili wc ili sto su prosli kroz kvalifikacije). Zanimljivo, moram prizanti. Moj ti je savet da napises mail ljudima u ATP i WTA, sigurno cete poslusati.

Link to comment

Ovi jadni kvalifikanti ne samo sto igraju tri kola pre nego bi po odmah morali da nalecu na prva cetiri nosioca. Neka im bar na manjim turnirima prilika da se u prvom kolu sretnu medjusobno i po meni je to u redu.Promena iza Novakovih ledja...Zivojinovic - highest ranking 19 (October 26, 1987)Troicki - highest ranking 18 (February 21, 2011)

Link to comment
andy se qurci protiv dece.
Protiv ovog deteta ovo ce mu verovatno biti jedno od poslednjih kurcenja. :D Raonic pokazuje znake da moze biti ozbiljan contender za vrlo, vrlo visok plasman. Nisam ga gledao na AO i nekako sam uvrteo u glavu da se radi o klasicnom God-given serveru koji iza toga ne moze mnogo toga da napravi u igri, narocito ne sa svojom visinom, ali sad sam odgledao par njegovih meceva i neke stvari su mi se prilicno dopale. Klinac je, naravno, jos uvek sirovina i bije k'o manijak svaku loptu tako da se ne moze puno proceniti na sta je sposoban u razmenama ali ono sto mi se dopalo je sto igra sa dosta samopouzdanja i ne stresira se puno zbog toga ko mu je sa druge strane mreze. Sad ce malo ovi bolji igraci da ga skautiraju i da krenu da ga samaraju, tog toplog zeca ce morati da prodje. :D Kod njega ce biti sustina u tome da nauci da se ne oslanja samo na servis, jer kad neko u arsenalu ima takav udarac prirodno tezi da njime pobegne u safe zonu kad god moze.Ali, da ima materijala, ima. Solidno se krece za svoju visinu, ima forhand za zavrsavanje poena, tesko ga je proci na mrezi i, kao sto rekoh, izgleda ima pobednicki karakter. Jedino sto mi se bas nije dopalo su mu tanke nogice. Morace dosta vremena da provede u teretani jer sa njegovom visinom bice prinudjen mnogo, duboko i cesto da se spusta u kolenima, a ona ce to morati da izdrze.
Link to comment
Klinac je, naravno, jos uvek sirovina i bije k'o manijak svaku loptu tako da se ne moze puno proceniti na sta je sposoban u razmenama ali ono sto mi se dopalo je sto igra sa dosta samopouzdanja i ne stresira se puno zbog toga ko mu je sa druge strane mreze.
meni je ovo isto upalo u oci.medjutim, to sto on igra tako opusteno, kao na treningu (za anu kazu da na treningu ne promasuje servis)ne znaci da ce uvek moci tako da igra. on je sad u zoni u kojoj se od njega jos uvek ne ocekuje da pobedi u svakom bogovetnom mecu, sto ce reci, igra bez ikakvog pristiska. videcemo kako se biti u situacijama kada se za vecinu meceva nece postavljati nikakav upitnik vec ce se ocekivati rutinske pobede
Link to comment
meni je ovo isto upalo u oci.medjutim, to sto on igra tako opusteno, kao na treningu (za anu kazu da na treningu ne promasuje servis)ne znaci da ce uvek moci tako da igra. on je sad u zoni u kojoj se od njega jos uvek ne ocekuje da pobedi u svakom bogovetnom mecu, sto ce reci, igra bez ikakvog pristiska. videcemo kako se biti u situacijama kada se za vecinu meceva nece postavljati nikakav upitnik vec ce se ocekivati rutinske pobede
Jasno. Ipak, ima dosta klinaca koje pojede atmosfera kad izadju na veliku scenu pa ne odigraju ni pola od onoga sto mogu. Ovako mu nekako dodje bolje.
Link to comment

Prochitao sam negde za Raonica da se ranije mnogo nervirao kada mu ne ide ... nisam ga nijednom gledao, osim par poena na yt, pa ne znam koliko sada uspeva da kanalishe taj svoj bes. Kao shto rekoste, tek treba da se vidi kako ce to sve izgledati kada ga drugi igrachi pochnu gledati kao sebi ravnog protivnika. Al da ima materijala, ima ...

Edited by cedo
Link to comment
Ako te dobro razumem, ti predlazes da postoje 3 grupe nosioca: Nosioci prvog reda (to su sadasnji nosioci), nosioci drugog reda (takmicari koji su se direktno plasirali na turnir) i nosioci treceg reda (ovi sto su dobili wc ili sto su prosli kroz kvalifikacije). Zanimljivo, moram prizanti. Moj ti je savet da napises mail ljudima u ATP i WTA, sigurno cete poslusati.
Ne znam čemu cinizam, kad takav sistem žreba funkcioniše u elitnim takmičenjima (Euroliga, Liga šampiona).Teorijski, najpravednije bi bilo da nema uopšte nosilaca, ali s obzirom na kintu koja se obrće oko sporta, taj film se neće davati.Suštinski, a ovo je odgovor i Mr. X-u, ne mora to da bude ekstrem. Ne moraju kvalifikanti da igraju protiv nosilaca, dovoljno je da se prilikom žreba, kada se izvuče relativna polovina tih igrača u gornjem delu žreba, svaki sledeći izvučeni samo prebaci u donji deo žreba. Tako da kad se već potrefi, da izvuku jednog za drugim, opet bude moguć medjusobni duel 2 kvalifikanta. Za ove sa divljom kartom, to bi ionako trebalo da važi, oni ni ne igraju kvalifikacije.Najbitniji razlog ni ne treba da bude, da se spreči da neko od trojca Fed, Rafa, Nole ne bi imao lagan žreb, već da recimo igrač kakav je Ljodra, deveti po rangu na ovom turniru, ne bi fasovao u prvom kolu, realno prvog favorita turnira, a drugog nosioca.Al, nebitno, dosadna priča manje-više. I jedna crtica za Raonića. Gledao sam sinoć do 4:4 u prvom setu i smorio se. Ne zbog njega, nego što je podloga napucana za tu servis-volej igru, pa se sve svodilo na neke servis vinere, tek poneki volej i tako to.Više me zanima kako će se snaći na šljaci. Ovo što igra na tvrdim podlogama je već za prvih 20 Edited by Garnirung
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...