Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

Bio sinoć kratko na skupu u studentskom. Bilo OK, ali na žalost bojim se da od tih skupova osim zezanja nema ništa. Nadam se samo ad će ova odluka pasti na nekoj višoj, sudskoj instanci.

Link to comment
  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

Vidiš, to je zanimljivo. Formalno, sve što pruža uslugu "za ovde" i ima uslove da ponudi stolicu ili barem šank da se gost nalakti, trebalo bi da bude tretirano kao bilo koji restoran ili kafić. Naročito posle razjašnjenja da Beer fest ima dozvolu (sic!) za prodaju alkohola nakon 22h.Mislim da gradski oci i majke nemaju problem sa time da suze zabranu na način da fastfoodovima dopuste prodaju alkohola. Ionako tamo limenka piva košta 100 dinara, pa je ne može svaki narkooomaan priuštiti.
To je i meni palo na pamet. Recimo da imam cevabdzinicu sa sankom i dva stocica ispred tog kioska sa po 2 stolice, i da se vodim kao SUR (a mislim da se vecina tih lokala vodi tako, zar ne). Ja onda mogu da prodajem alkohol. A pivo, recimo, mogu da prodajem u limenci. I dam ti, recimo, plasticnu casu. I onda prodajem pivo recimo za samo 20 din. vise nego sto kosta u supermarketu. Rezultat je ocigledan: $$$. Edited by hazard
Link to comment

na Slaviji u onom ćumezu sa pljeskavicama ne prodaju alkohol posle 22h.mene zanima nešto drugo, tovariš ENPE. šta ti tačno smeta, to što su nacisti i Azra i studenti tugedr u protestu? zanima me i da li si bio protiv ukidanja zabrane u NS ili su tamo protestovali samo klasno svesni anarho-sindikalisti?

Link to comment
šta ti tačno smeta, to što su nacisti i Azra i studenti tugedr u protestu? zanima me i da li si bio protiv ukidanja zabrane u NS ili su tamo protestovali samo klasno svesni anarho-sindikalisti?
+1
Link to comment
Principi se vrlo lako pogaze, i očas posla budeš na liniji sa onima protiv kojih se deklarativno boriš, čim se u igru uvedu lične preferencije.
A mozda su svo vreme samo u pitanju licne preference? Lepse zvuci, naravno, kada se to zamota u ideale, principe i tako to. Sve je to marketing. Plamene zore bude nas iz sna.
Link to comment

ovaj pametnjaković što je pisao tekst nije pomenuo nigde (bar mi se čini) činjenicu koja je najbitnija (a to svakako nije pijenje na klupici, jer ti to niko ne brani), a to je da NE MOŽEŠ DA KUPIŠ POSLE 22H NEŠTO ŠTO JE SAVRŠENO LEGALNO I DOSTUPNO PREKO DANA. ako se time ne ugrožavaju nečije slobode, ja ne znam šta onda treba da se desi da bi tako neka laprdala to kvlifikovala kao ugrožavanje sloboda? kad bolje razmislim, zašto ne zabraniti prodaju bilo kojih napitaka posle 22h? nek crkne od žeđi onaj koji se nije na vreme opremio kod Miškovića

Link to comment
Kakvo proseravanje sve sa ciljem da se opravda besmisao/LDP/DS.Autor se navodno postavlja na mesto objektivnog posmatrača, ali sve vreme nipodaštava protestante. A onda ga u komentarima još podržavaju.Lepo se vidi da smo matora nacija. Svi bi da spavaju u 22h i da im se ne remeti mek i nemiran san napaćenog stanovnika napaćene Srbije.
Cek, zar ne bese ti neko ko nastupa sa stavom "ako hocu da popijem pivo u kaficu, a da mi ne smeta dim pljuge, hocu da drzava reaguje i to mi omoguci"? Kako je doslo do tog obrta, da je sad odjednom neko los, ako hoce da spava u 22h i podrzava drzavu u planovima koji mu to omogucavaju, da mi je znati.
Link to comment
kad bolje razmislim, zašto ne zabraniti prodaju bilo kojih napitaka posle 22h? nek crkne od žeđi onaj koji se nije na vreme opremio kod Miškovića
svega štetnog, bolje tako. Cigara, recimo, čudi me da to nisu ukinuli posle 22h.
Link to comment
svega štetnog, bolje tako. Cigara, recimo, čudi me da to nisu ukinuli posle 22h.
cigareta. cigare mogu da se kupuju, šta će ljudi da puše u Vanili, Teatru i Stefan Braunu?
Link to comment
+1
Stvarno MP zar ne rece ti na nekom topicu skoro da ako se slozis sa nacistom da nije dobro jesti otrov i da je napolju dan ne znaci da se slazes sa svime sto on kaze. Npr. ja sinoc u Studentskom Parku videh i Misu Vacica pa opet ne smatram da sam clan 1389 zbog toga.
Link to comment
mene zanima nešto drugo, tovariš ENPE. šta ti tačno smeta, to što su nacisti i Azra i studenti tugedr u protestu? zanima me i da li si bio protiv ukidanja zabrane u NS ili su tamo protestovali samo klasno svesni anarho-sindikalisti?
Uskoro će mu stići triptih rađen voštanim bojicama na koži kapitaliste u formatu 8x427 metara koji će ti u potpunosti objasniti sve.
Link to comment
Stvarno MP zar ne rece ti na nekom topicu skoro da ako se slozis sa nacistom da nije dobro jesti otrov i da je napolju dan ne znaci da se slazes sa svime sto on kaze. Npr. ja sinoc u Studentskom Parku videh i Misu Vacica pa opet ne smatram da sam clan 1389 zbog toga.
Ja ipak, opreza radi, ne bih ucestvovao ni u cemu zajedno sa tim olosem, pa taman da se radi o akciji protiv side u osnovnim skolama.
Link to comment

ne radi se o tome da neko učestvuje zajedno sa njima. to je isto kao kada bi potpisao peticiju za, ne znam, izaberi bilo koji razlog, i onda posle povlačio potpis jer je tu istu peticiju potpisao Kiza Nacista. to su stvari nad kojima nemaš realnu kontrolu

Edited by assück
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...