Jump to content
IGNORED

NASA objavljuje prve dokaze o postojanju vanzemaljskog života?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    18

  • Gonzo

    14

  • Indy

    14

  • Shan Jan

    14

Ma stvar sentimenata. Meni je tužno kada neko ne vidi ništa interesantno u zvezdama, smatram to defektom duha.
Nisam ni ja neki SF fan, samo nešto usput (slabo ja čitam, ako nema seksa, po mogućstvu perverznog i u slikama). Međutim, ceo taj pogled u zvezde je bio vrlo aktuelan kad sam bio klinac, imao sam ceo zid izlepljen naslovnim stranama Galaksije (ne pitajte, uništio sam ceo komplet) sa "vizijama drugih planeta prema imaginaciji umetnika" (ili, kako se već govorilo).Nalaz o bilo kakvim živim bićima na drugim planetama bi, međutim, bio od krunskog značaja (za više naučnih disciplina) iz mnogo razloga, ne samo zbog dočekanog Godoa.
Link to comment
Ma stvar sentimenata. Meni je tužno kada neko ne vidi ništa interesantno u zvezdama, smatram to defektom duha.
O, pa ima mnogo tužnih stvari na svijetu, tužno je da postoje defekti duha, tužno je da neki ne vide ništa interesantno "u zvijezdama", tako da, da, u pravu si. Samo ne navlači kapu od aluminijske folije na glavu, jer i to bi bilo tužno.
Link to comment
Pa nema, jer je press tek 2. decembra. Glup sam jako. Bukmarkuj kanal, tu će biti live prenos.Btw, i mene jako zanima reakcija crkve.
To je ono sto zene zovu dovoljno dugacka predigra. :Hail:
Link to comment
Pa ako baš insistiraš da je to tužno, neka te. Cenim da nisi SF fan. Što se mene tiče, nema ničeg tužnog u neprestanom proširivanju polja znanja i tehnoloških mogućnosti, a otkriće nezemaljskih oblika života čemerno je koliko i letovanje na egzotičnoj lokaciji. (Inače citiranje Kavafija u ovom kontekstu smatram potpunim promašajem)
+12
Link to comment

Bila je vec slicna najava u skorasnjem Astronomy-ju, glede Titana, tako da je ovo saoptenje samo suma sumarum ranijih vesti... Nista novo.No, dobra strana cele price jeste da na Titanu mozda ima ETijevaca. Dalja istrazivanja ovog satelita su pod must.Tako NASA zicka novac...;-)

Link to comment

Pročitao sam negde na netu (ne mogu sada da nađem i gde, pa da okačim članak), da ova konferencija za štampu neće imati apsolutno nikakve veze sa postojanjem života van Zemlje, već sa otkrićem egzotičnih živih bića na našoj planeti. Koliko sam upamtio, reč će biti o tome da su u nekom jezeru u Kaliforniji pronađene bakterije koje u svom metabolizmu koriste hemijski element arsen, koji je toksičan za druge organizme na Zemlji, te da to predstavlja dokaz da se i u neprijateljskim okruženjima van Zemlje, sa velikim količinama nama otrovnih elemenata, mogu razviti živi organizmi sa drugačije organizovanom biohemijom.Ako je to, onda to nije ništa naročito epohalno - to se dalo i ranije razumno pretpostaviti, obzirom na odavno utvrđeno postojanje životnih oblika na našoj planeti, čija je biohemija bitno drugačija od preovlađujuće. (anaerobne bakterije i slično).

Link to comment
Pročitao sam negde na netu (ne mogu sada da nađem i gde, pa da okačim članak), da ova konferencija za štampu neće imati apsolutno nikakve veze sa postojanjem života van Zemlje, već sa otkrićem egzotičnih živih bića na našoj planeti. Koliko sam upamtio, reč će biti o tome da su u nekom jezeru u Kaliforniji pronađene bakterije koje u svom metabolizmu koriste hemijski element arsen, ...
ja čitala da će na večerašnjem kzšu učestvovati žena koja je otkrila te bakterije, a da je tema extraterrestrial
Link to comment
Pročitao sam negde na netu (ne mogu sada da nađem i gde, pa da okačim članak), da ova konferencija za štampu neće imati apsolutno nikakve veze sa postojanjem života van Zemlje, već sa otkrićem egzotičnih živih bića na našoj planeti. Koliko sam upamtio, reč će biti o tome da su u nekom jezeru u Kaliforniji pronađene bakterije koje u svom metabolizmu koriste hemijski element arsen, koji je toksičan za druge organizme na Zemlji, te da to predstavlja dokaz da se i u neprijateljskim okruženjima van Zemlje, sa velikim količinama nama otrovnih elemenata, mogu razviti živi organizmi sa drugačije organizovanom biohemijom.Ako je to, onda to nije ništa naročito epohalno - to se dalo i ranije razumno pretpostaviti, obzirom na odavno utvrđeno postojanje životnih oblika na našoj planeti, čija je biohemija bitno drugačija od preovlađujuće. (anaerobne bakterije i slično).
posle tolike pompe, najmanje sto ocekujem je da konferenciji za stampu prisustvuje e.t. licno, i odgovara na pitanja novinara...<_<... mada mi se citirano cini kao najverovatnija mogucnost.<_<
Link to comment

gizmodo tvrdi da nije u pitanju metabolizam arsena, vec da je nadjena bakterija koja nema dnk kao ostali zivot na zemlji vec ima arsen umesto fosfora. to bi bilo super. :jerry:

Link to comment

Aj za nas neuke, kakve veze ima dnk sa fosforom? Inace mi nikad nije bilo jasno sto sav zivi svet (ukljucujuci i biljke valjda :unsure: ) ima dnk/rnk. To mi nekako delovalo previse ko specijalan slucaj. Daklem bice super ako je stvarno bez dnk :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...