Jump to content
IGNORED

NASA objavljuje prve dokaze o postojanju vanzemaljskog života?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    18

  • Gonzo

    14

  • Indy

    14

  • Shan Jan

    14

Btw, i mene jako zanima reakcija crkve.
Ne shvatam, pa bog stvara šta oće, kad oće i kako oće. Mora li nas o svemu tome izvijestiti onako kako bismo si mi predstavljali? Stvorio je big-bang, gravitacionu silu, one strune što ne znam šta su, pa što ne bi i male zelene mikrobčiće?Nije tek tako rečeno da su nedokučivi putevi. Ne bih se ja za boga bojao. Ni za santu mater eclesiu.
Link to comment
Btw, i mene jako zanima reakcija crkve.
Neće crkvu ovo ni zasvrbeti. Žilava je to vrsta. Ni kad prve đinđuve budu razmenjene sa nekim oktopodima na 4-5 svetlosnih godina odavde, neće to pošteno zatresti ni zavese, a kamo li temelje crkve. Artur je bio naivan.
Link to comment

bah, svakom iole razumnom ne trebaju dokazi da bi zaključio da this vast universe vrvi od života. što reče neko, ovo su mikrobi u vrlo bliskom komšiluku, ko zna kakvih karakondžula ima u nekim pripizdinama svemira.

Link to comment
Neće crkvu ovo ni zasvrbeti. Žilava je to vrsta. Ni kad prve đinđuve budu razmenjene sa nekim oktopodima na 4-5 svetlosnih godina odavde, neće to pošteno zatresti ni zavese, a kamo li temelje crkve. Artur je bio naivan.
Црква у ствари уме само једну ствар: да јој пролази време. У том пролажењу времена тако да их се што мање не дотиче су светски мајстори.Једно је кад нека државна установа без значаја слави 25. годишњицу - имају јак разлог да славе, већ две деценије се нико није сетио да их укине. Међутим, цркве имају одличан разлог - види колико година је прошло, и колико пута су нас провалили, и ми опет пичимо постојано кано клисурине.Ако су некад имали неку сврху осим сопственог постојања (и, што би рекао Праче, "у случају фрке имају зграду од чврстог материјала, иза чијих зидина има неких списа које треба хитно проучити"), ова вештина опстајања ју је одавно истиснула.
Link to comment
bah, svakom iole razumnom ne trebaju dokazi da bi zaključio da this vast universe vrvi od života. što reče neko, ovo su mikrobi u vrlo bliskom komšiluku, ko zna kakvih karakondžula ima u nekim pripizdinama svemira.
S tim što oni verovatno isto misle za nas. Carski, kako god.
Link to comment

da. samo se jako jako jako bojim da ce u cetvrtak reci da su otkrili cudesnu i senzacionalnu cinjenicu da neko jedinjenje na planetoidu Nezbit dokazuje da je mozda eventualno ako Bog da u Suncevom sistemu nekada bilo nekakvih bakterijica. jel su isto tako pre dve nedelje sazvali stampu da ispricaju o "Neobicnom nebeskom telu u nasem svemirskom komsiluku", i onda rekli da je to supernova udaljena 50 miliona svetlosnih godina isuse.gifIpak, ovo vise obecava.

Link to comment

ajde razlaz sa topica. idem negde da tiho jecam.Science and technology journalist Alexis Madrial says he's seen the article, and it's not what ET fans want to hear."I'm sad to quell some of the… excitement about possible extraterrestrial life," he wrote on Twitter. "I've seen the Science paper. It's not that."ja sam samo teo da se bar malo sf-a obistini u mom veku. kurac, nema od tog posla nista.

Edited by vasudeva418
Link to comment
ja sam samo teo da se bar malo sf-a obistini u mom veku. kurac, nema od tog posla nista.
Сећам се неког чланка поткрај века, док се чекала двехиљадита, где се набрајало шта се све предвиђало педесетих - летећа кола, кућни роботи, насеобине по околним планетама... и ништа од тога, цврц. Будућност је срање.Мада, с друге стране, интернет и мобилне овакве какве су није предвидео нико. Сви су замишљали некакве централизоване системе, чак и онај мормон Кард је Ендерове стрпао на укупно 1 форум.А за остатак СФа... можда је и боље да не дочекамо <_<.
Link to comment
ja sam samo teo da se bar malo sf-a obistini u mom veku. kurac, nema od tog posla nista.
Pa, što kaže rasejah, sve zavisi šta tačno misliš pod SF-om. Recimo, Orwell se dobro drži :D A i Philip K. Dick, takođe.
Link to comment

Ovaj sentiment čekanja na vanzemaljce je u biti vrlo tužan. Kao želja za okončanjem agonije.

Što mi čekamo, na trgu okupljeni? To barbari treba danas da stignu. Zašto je u vijeću sav posao stao? Zašto vijećnici sjede, ne donose zakone? Zato što će danas stići barbari. I kakve sad zakone da donose vijećnici? Barbari, kad dođu, donosit će zakone. Zašto je naš car ustao tako rano, I zašto sad sjedi pred najvećim vratima grada Na prijestolju, u grimizu, sa krunom na glavi? Zato što će danas stići barbari. I car sada čeka vođu njihova Da ga dostojno primi. Spremio je za nj Čak i povelju. U njoj mu poklanja Titule mnoge i naslove. Zašto su konzula dva i pretori naši danas Izašli u skrletnim, zlatom vezenim togama? Zašto narukvice nose s toliko ametista I prstenje s toliko blisatvih smaragda? Zašto danas nose dragocjena žezla S intarzijama sjajnim od srebra i zlata? Zato što će danas stići barbari; A takve stvati zabljeskuju barbare. Zašto govornici vrli ne dođu ko uvijek Da govore drže, da kažu što imaju reći? Zato što će danas stići barbari; A takve stvari zabljeskuju barbare. Zašto govornici vrli ne dođu ko uvijek Da govore drže, da kažu što imaju reći? Zato što će danas stići barbari; Njih gnjavi retorika i govori javni. A sad, što znači ova nelagoda nagla i ovo Komešanje? (Kako su se samo lica uozbiljila!) Zašto se ulice i trgovi iznenada prazne I zašto se vraćaju svi kućama, u misli zadubljeni? Zato što je noć, a barbari nisu došli. Došli su samo neki ljudi s granica I vele da barbara više nema. I sad, što će sad biti od nas, bez barbara? Oni su bili kakvo-takvo rješenje.

Edited by king louie
Link to comment
Ovaj sentiment čekanja na vanzemaljce je u biti vrlo tužan. Kao želja za okončanjem agonije.

Što mi čekamo, na trgu okupljeni? To barbari treba danas da stignu. Zašto je u vijeću sav posao stao? Zašto vijećnici sjede, ne donose zakone? Zato što će danas stići barbari. I kakve sad zakone da donose vijećnici? Barbari, kad dođu, donosit će zakone. Zašto je naš car ustao tako rano, I zašto sad sjedi pred najvećim vratima grada Na prijestolju, u grimizu, sa krunom na glavi? Zato što će danas stići barbari. I car sada čeka vođu njihova Da ga dostojno primi. Spremio je za nj Čak i povelju. U njoj mu poklanja Titule mnoge i naslove. Zašto su konzula dva i pretori naši danas Izašli u skrletnim, zlatom vezenim togama? Zašto narukvice nose s toliko ametista I prstenje s toliko blisatvih smaragda? Zašto danas nose dragocjena žezla S intarzijama sjajnim od srebra i zlata? Zato što će danas stići barbari; A takve stvati zabljeskuju barbare. Zašto govornici vrli ne dođu ko uvijek Da govore drže, da kažu što imaju reći? Zato što će danas stići barbari; A takve stvari zabljeskuju barbare. Zašto govornici vrli ne dođu ko uvijek Da govore drže, da kažu što imaju reći? Zato što će danas stići barbari; Njih gnjavi retorika i govori javni. A sad, što znači ova nelagoda nagla i ovo Komešanje? (Kako su se samo lica uozbiljila!) Zašto se ulice i trgovi iznenada prazne I zašto se vraćaju svi kućama, u misli zadubljeni? Zato što je noć, a barbari nisu došli. Došli su samo neki ljudi s granica I vele da barbara više nema. I sad, što će sad biti od nas, bez barbara? Oni su bili kakvo-takvo rješenje.

Pa ako baš insistiraš da je to tužno, neka te. Cenim da nisi SF fan. Što se mene tiče, nema ničeg tužnog u neprestanom proširivanju polja znanja i tehnoloških mogućnosti, a otkriće nezemaljskih oblika života čemerno je koliko i letovanje na egzotičnoj lokaciji. (Inače citiranje Kavafija u ovom kontekstu smatram potpunim promašajem) Edited by vasudeva418
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...