Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, porucnik vasic said:

Који ниво? Где'?

imam dva novoa AA i BA u USA. 

za AA omiljeni predmeti su bili astronomija i americka istorija i bihemija (go figure! ...operisana od bilo cega slicnog u Srbiji.bile knjige mnogo lepo napisane cak sam bila jedna od boljih iz matematike dok sam u Srbiji jedva cetvorku izvlacila - ali bila odlican djak)

BA je bio strucan za film i video, retko knjige imali, a broj studenata vrlo mali. tu se mnogo radilo na praksi. 

Link to comment

ali evo za tu AA (visu) skolu isla sam u vecernju smenu, odmah posle full time posla. i bila full time student. imali smo obezbedjenje na casu jer je 90% ucenika bilo african american i cesto su se sukobili izmedju sebe (south side sa north side). uglavnom sam bila na casovima jedina bela. jednom sam dosla na prvi cas (ne secam se koji je predmet bio) ali sam zakasnila nekih 10-15minuta i sela pored prve bele devojke koja kad je cula da sam iz srbije je odmah ustala i napustila ucionicu. idiot. 

Link to comment
8 hours ago, ObiW said:

jesi se rvao ti sa pandurom kad je krenuo da te hapsi?

 

Sto nisi?

Vama tamo nešto sipaju u vodu, nemam drugo objašnjenje.

Za to vreme u Srbiji

 

Link to comment
2 hours ago, čekmeže said:

Vama tamo nešto sipaju u vodu, nemam drugo objašnjenje.

Za to vreme u Srbiji

 

 

Nije Amerika zemlja gde je pametno rvati se sa policijom koja te hapsi. Kako stoje stvari u Srbiji? Nemačkoj? 

 

Sto se tiče ovog slučaja, njena familija ne zna da je bila trudna, ali zna da je bila mentalno bolesna, i da se ranije kačila sa istim policajcem:

 

Turner’s family members said that she struggled with paranoid schizophrenia and had previously complained about encounters with the same officer who had shot her.

Edited by ObiW
Link to comment

bice sve vise ovakvih slucajeva ako ih vec nema nego policija cuti o toj statistici. ozbiljna je epidemija ljudi sa sizofrenijom i manicno bipolornim koji iz  raznih razloga ne uzimaju terapiju (od nejmanja para za osiguranje do onih koji misle da su se “izlecili”)

 

lapd ima posebnu obuku da ih prepozna i kako da postupa sa niima. pre su ih trpali u zatvore ali su prebukirani sad ih salju na 72 h posmatranja gde ih bolnica posle date terapije pusti i tako u krug dok ne naprave neki prekrsaj ozbiljniji pa u corku sa kriminalcima. strasno je to sta se desava i koliko je sistem sjeban. zatvorili su bolnice za mentalno zdravlje, ima samo par u celom LA gde ili odu VIP ili najtezi slucajevi koji imaju osiguranje. ostali mogu da se jebu. 

 

poslusante samo na youtube simulaciju kako radi mozak sizofrenog ili bipolarnog pa ce vam biti jasnija slika. 

Edited by mustang
Link to comment
13 minutes ago, ObiW said:

 

Nije Amerika zemlja gde je pametno rvati se sa policijom koja te hapsi. Kako stoje stvari u Srbiji? Nemačkoj? 

 

U Srbiji mozes solidno da najebes ako se kacic sa policijom. Ali smrtni ishodi su, mislim, manje ucestalinego u SAD, cak i kada se uzme u obzir faktor velicine zemlje.  Secam se da se u Srbji digla frka pre desetak godina kada je interventna ubila jednog momka. 

 

Link to comment
27 minutes ago, mustang said:

bice sve vise ovakvih slucajeva ako ih vec nema nego policija cuti o toj statistici. ozbiljna je epidemija ljudi sa sizofrenijom i manicno bipolornim koji iz  raznih razloga ne uzimaju terapiju (od nejmanja para za osiguranje do onih koji misle da su se “izlecili”)poslusante samo na youtube simulaciju kako radi mozak sizofrenog ili bipolarnog pa ce vam biti jasnija slika. 

sta ce im terapija kad mogu da dobiju znacku i pistolj

Link to comment
47 minutes ago, ObiW said:

ranije kačila sa istim policajcem

 

Jeste, hoće to tako, ideš za policajcem i pokušavaš da mu otmeš tejzer :isuse: "Complained of encounters with" slobodno prevodiš kao "kačila se sa", fenomenalno.

 

A ideja da je paranoične, bipolarne, i šizofrene osobe OK streljati na ulici zato što nisu poslušni pri hapšenju, to je težak varvarizam.

Link to comment
2 minutes ago, Weenie Pooh said:

A ideja da je paranoične, bipolarne, i šizofrene osobe OK streljati na ulici zato što nisu poslušni pri hapšenju, to je težak varvarizam.

Mislim, ista osoba je iznosila ideje da treba proci psihotestove da bi mogao da imas decu. Sto je eugenika u sustini.

Link to comment
3 hours ago, Weenie Pooh said:

 

 

A ideja da je paranoične, bipolarne, i šizofrene osobe OK streljati na ulici zato što nisu poslušni pri hapšenju, to je težak varvarizam.

Adekvatna reakcija policije kod opiranja hapšenju, sasuti pet metaka u "izgrednika" sa udaljenosti od pola metra.:sleep: Još se to lagano brani.

Mene samo zanima broj ovakvih ubistava izvršenih od strane policije u SAD i svim ostalim zemljama sveta. Pretpostavljam da stvari kod njih malo ne štimaju, ako se ovako nešto regularno ponavlja.

Link to comment

mnogo budalite ovde. 

dakle, da cujem, sta bi bilo da u Srbiji otimas panduru tejzer, otmes mu i ionda pokusas da ga proprzis?

jel bi on pucao ili bi rekao "Gospodzo, nemojte molim vas, vi ste dama"

 

 

Link to comment

Verovatno ne bi pucao jer nije obučen da shoot first ask questions later. Bitnije, ako bi pucao, solidne su šanse da bi za to odgovarao.

 

Ali dok je vama lakše da eksternalizujete sistemsko ludilo kojim ste okruženi, aferim. Tako je svugde u svetu, problema nema, sve pod kontrolom...

 

Jedini problem su mobilni telefoni tj. neodgovorni ljudi koji snimaju ove rutinske egzekucije pa kače po društvenim mrežama. Nemaju poštovanja.

 

Quote

 Police Lt. Steve Dorris said  it was "unfortunate" that the witness shared footage of the killing online. "It's unfortunate that somebody take a tragic incident like this and start posting it on social media," he said. "That's extremely disrespectful for everybody involved."

 

Link to comment
16 minutes ago, 3opge said:

mnogo budalite ovde. 

dakle, da cujem, sta bi bilo da u Srbiji otimas panduru tejzer, otmes mu i ionda pokusas da ga proprzis?

jel bi on pucao ili bi rekao "Gospodzo, nemojte molim vas, vi ste dama"

 

 

podseti se slucaja urosa misica gde je pandura doticni mladic pekao bakljom, pandur ga nije izresetao i bi pravda za urosa.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...