Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

On ‎10‎.‎6‎.‎2018‎. at 19:02, iDemo said:

Kojim? Dablju Dabljuom, baglamom i/ili Klintonom? Budi malo jasniji, nemoj da živimo u neznanju.

 

 


Sent from my SM-G900I using Tapatalk
 

 

zaboravio si  dodati "nukjular" Dablja.

 

ne?

Link to comment

maločas čuh insardersku vest iz norveške o kandidovanju trampa za mirotvoračkog nobela. prisetih se one, mogu da kažem budalaštine, o davanju nobelove nagrade obami. 

 

ako je išta u tom svetu za bljuvanje da kandidovanje američkih predsednika za mirotvorce. predsednike države koja permanentno ratuje i ima vojsku sa najubitačnijim oružjem. uključujući i ono dugme.

 

da jedu govna.

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

maločas čuh insardersku vest iz norveške o kandidovanju trampa za mirotvoračkog nobela. prisetih se one, mogu da kažem budalaštine, o davanju nobelove nagrade obami. 

 

ako je išta u tom svetu za bljuvanje da kandidovanje američkih predsednika za mirotvorce. predsednike države koja permanentno ratuje i ima vojsku sa najubitačnijim oružjem. uključujući i ono dugme.

 

da jedu govna.

Djordje,

Ponekad nije lose da se procita celq vest, a ne samo naslov.

Dva norveska poslanika iz pro-putinove stranke su dali predlog. Daleko je to od prave kandidature. 

 

Pozdrav, x500

Link to comment
6 hours ago, x500 said:

Djordje,

Ponekad nije lose da se procita celq vest, a ne samo naslov.

Dva norveska poslanika iz pro-putinove stranke su dali predlog. Daleko je to od prave kandidature. 

 

Pozdrav, x500

toliko sam čuo na TV. ili je išao onaj tekst u dnu ekrana. ludost da to ikome padne na pamet. pored toga, sada kada si mi objasnio o čemu je reč, pitam se zbog čega je tome ovde posvećena pažnja.

 

kod onoga za obamu stojim postojano.

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

toliko sam čuo na TV. ili je išao onaj tekst u dnu ekrana. ludost da to ikome padne na pamet. pored toga, sada kada si mi objasnio o čemu je reč, pitam se zbog čega je tome ovde posvećena pažnja.

 

kod onoga za obamu stojim postojano.

Djordje,

Mediji u Srbiji vole Trampa iz nekog sasvim iracionalnog razloga. Mogu da razumem da su mu drzali stranu u vreme izbora zato sto Hilari ima los imidz. Ali danas to nema nikakog smisla.

 

Sto se tice Baraka, mislim da gresis. Lazljivac je puno toga obecavao u vreme prve kampanje. Mirko Nobel u njegovom slucaju je bio jedna vrsta sargarepe, povremeno ga je sputavao da koristi silu. Njegova uzdrzanost u vezi Ukraine, Sirije i Iraka je verovatno posledica toga. Zamisli kako bi u sa licnim situacijama reagovali Djoka alkalni ili Narandzasti mrmot?

 

Pozdrav, x500

Edited by x500
Link to comment

guglao sam i tu vest našao u danasu. posle sam se prebacio na sušin tekst o našem diktatoru. mislim da to objavljivanje nema veze sa simpatijam, više sa "daj šta daš" poliitkom medija . no, ovo je za topik o medijima.

 

što se obame tiče, po meni je bezobrazno dati mirotvornu nagradu onom ko ima dugme kojim se pokreće svetska kataklizma. kada US prezident isposluje globalno nuklearno razoružanje i uspostavi moratorijum na vojne intervencije u svetu, kada US prestanu sa iracionalnom podrškom izraelu, kada..........onda će moći da se priča u nobelovoj medalji u beloj kući. do tada, bljujem na predloge poput ovog od pre neki dan pa makar došli i od putina ili merkelice. ili lazanskog.

Link to comment
5 minutes ago, djordje geprat said:

 

što se obame tiče, po meni je bezobrazno dati mirotvornu nagradu onom ko ima dugme kojim se pokreće svetska kataklizma. kada US prezident isposluje globalno nuklearno razoružanje i uspostavi moratorijum na vojne intervencije u svetu, kada US prestanu sa iracionalnom podrškom izraelu, kada..........onda će moći da se priča u nobelovoj medalji u beloj kući. do tada, bljujem na predloge poput ovog od pre neki dan pa makar došli i od putina ili merkelice. ili lazanskog.

Djordje,

Mislim da niste upravu sto se tice tog dugmeta.

Postojanje nuklearnog oruzja drzi sukobe velikih na niskom nivou. Nece doci do velike eskalacije zato sto vodi u poslednji rat. 

 

Na drugoj strani, kako bi u realnosti izgledala globalna denuklearizacija? Kako bi se to uradilo i kako bi se specilo da u slucaju nekog rata jedna strana u trenutku ocaja sklepa nesto.

 

Sto se tice intervencija, khm, khm rat je ljudska delatnost kao i mnoge druge. Rat ne nacin vodjenja/nastavak politike. Zamislimo da se negde na svetu pojavi opet rezim poput Crvenih Kmera, da li imali pravo da to gledamo sa strane?

Druga krajnost je mesanje u svaku unutrasnji problem trecih zemalja kada za tako nesto posroji interes.

 

Pozdrav, x500

Link to comment

pozdrav i tebi,

hajde da ostavimo dugme po strani. ravnoteža straha. no, i tu postoji zvrčka. US rezervišu to pravo na "veliku petorku" i zadržavaju pravo da ne dozvole nulearnu samoodbranu zemljama čije vlade bi da maknu. opšta denuklearizacija mora da počne od US.

 

što se intervencija tiče, tu opet postoji selektivnost. osetili smo na našoj grbači. kmeri jesu bili primer diktature ali to nisu bili ni kastro, ni aljende, ni gadafi....uvek je postojao konkretan interes zamaskiran pravednošću.

još jednom, sve najbolje

Link to comment
39 minutes ago, djordje geprat said:

pozdrav i tebi,

hajde da ostavimo dugme po strani. ravnoteža straha. no, i tu postoji zvrčka. US rezervišu to pravo na "veliku petorku" i zadržavaju pravo da ne dozvole nulearnu samoodbranu zemljama čije vlade bi da maknu. opšta denuklearizacija mora da počne od US.

 

što se intervencija tiče, tu opet postoji selektivnost. osetili smo na našoj grbači. kmeri jesu bili primer diktature ali to nisu bili ni kastro, ni aljende, ni gadafi....uvek je postojao konkretan interes zamaskiran pravednošću.

još jednom, sve najbolje

Djordje,

Da naravno da je to pravo rezervisano za klub odabranih. Sto se tice Amera, ili bilo kog drugog mocnog, oni bi najvise voleli da jedini imaju dugacku motku. 

Ako se ekskluzivni klub siri ondq postaje bezpredmetan, i u isto vreme postoji opasnost da se takvo oruzje upotrebi. 

 

Sto se tice intervencija, koliko kosta jedno onako pristojno bombardovanje? Na primer, poslednja demokratizacija Sirije je bils teska oko 100 krstarecih raketa. To je oko 140 M usd. Da li neko stvarno misli da su Ameri potrosili tolike pare zbog mrtve dece u Siriji?!?

 

Na drugoj strani, nije ni djavo uvek tako crn, bas zbog tih i takvih Amera ljudi u Evropi imaju lep zivot. Rekao bih cak lepi zivot od Amera koji su im to omogucili.

 

Pozdrav, 

X500

Link to comment
1 hour ago, x500 said:

Djordje,

Sto se tice intervencija, koliko kosta jedno onako pristojno bombardovanje? Na primer, poslednja demokratizacija Sirije je bils teska oko 100 krstarecih raketa. To je oko 140 M usd. Da li neko stvarno misli da su Ameri potrosili tolike pare zbog mrtve dece u Siriji?!?

 

Na drugoj strani, nije ni djavo uvek tako crn, bas zbog tih i takvih Amera ljudi u Evropi imaju lep zivot. Rekao bih cak lepi zivot od Amera koji su im to omogucili.

 

Pozdrav, 

X500

uf,

ima topik o siriji, tamo se debatovalo. lično mislim da seme nikne tamo gde je dobra zemlja pa da je u zemlji gde sin nasleđuje oca lako napraviti pičvajz. gde postoji seme nezadovoljstva (libija, irak, egipat......) lako je zalivanjem i đubrivom dobiti dobar prinos (podsećam na Mr. Gardenera iz "Being There" ,zar ne?).  u siriji su bili u pitanju naftni ugovori.

 

sad, ta pomoć demokratizaciji sirije je baš kao i pomoć demokratizaciji afganistana ili iraka dovela do plime izbeglica sa kojima je u evropi nastao politički, ekonomski i socijalni pičvajz. tramp je lepo rekao da US ne treba populacija iz "shit countries" to ostavlja evropi gde narod bolje živi nego u US. sada imamo mrtvu trku u prebrojavanju mrtvih: evropa broji ubijene od "alahu akbar" aktivista, US broji mrtve od poludelih psihopata ili sluđenih mogućnošću da rafalno pucaju.

 

tako da......., sve najbolje druže.

 

Link to comment

ono -realno - ako je mogao Baglama da dobije nobelovu nagradu kao 'president elect' zasto ne bi mogao trump kao potus, glavom i bradom?

pa i kikiridzija karter je dobio. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...