Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

15 hours ago, Weenie Pooh said:

Nisam ni ja čuo ranije, nije bilo interesantno za medije dok nije (posle suđenja) isplivao snimak.

 

niko ne bi čuo za ovo da ne postoji snimak. ima od nešto ranije isto toliko odvratan snimak gde policajac ladno puca u crnca koji leži na zemlji sa obe ruke u vazduhu i viče da je nenaoružan.  police body camera je odlična stvar i trebalo bi da bude obavezna oprema kao lisice ili toki voki.

Link to comment

To ona riba što ga je prvo spičila tejzerom, a onda pošto se on grčio i tresao tako ispružen na betonu, dokrajčila iz pištolja za svaki slučaj? Meni je još gori bio onaj debeli kreten u uniformi što je bez oklevanja ubio čoveka koji se izvlačio iz slupanog automobila, da ne pobegne.

Sve dok imaju tu suludu praksu po kojoj je dovoljno da policajac posvedoči da se osetio ugrožen i tako se oslobađa svake eventualne krivične odgovornosti, nastavile da streljaju iz predostrožnosti.

Link to comment
niko ne bi čuo za ovo da ne postoji snimak. ima od nešto ranije isto toliko odvratan snimak gde policajac ladno puca u crnca koji leži na zemlji sa obe ruke u vazduhu i viče da je nenaoružan.  police body camera je odlična stvar i trebalo bi da bude obavezna oprema kao lisice ili toki voki.


Nema potrebe, dovoljno je kao kod nas da se posle svake ma i malo sumnjive upotrebe vatrenog oružja suspenduje i protiv njega pokreće istraga.

Ovde se za pištolj sme mašiti tek ukoliko ni na koji drugi način (rukama i nogama, pendrekom, elektrošokerom itd) ne može odbiti napad ili savladati protivnika.

I to se veoma usko tumači i strogo ceni.
Link to comment

Pa suspenduju ih oni, ali plaćeni godišnji odmor ne znači ništa, posle se vrate na posao i nastave gde su stali. 

U ovom slučaju je ubica bio otpušten i pre suđenja, našli su mu neku tehnikaliju - valjda je na oružje neki natpis urezao. Ali ogromna većina ostane na poslu a ni pred sud ih ni ne izvedu.

Link to comment
a ni pred sud ih ni ne izvedu.


Pa to.
A i mislim da su im malo labavije doktrine upotrebe vatrenog oružja i šta se u tom smislu toleriše u sudskoj praksi.
Link to comment
3 hours ago, kurjak92 said:

Tuzno je sto svaki dan vidimo kakva je to demokratija i ljudska prava o kojim nam pripovedaju
Послато са F3311 уз помоћ Тапатока

Ja cuo da je Srbija u Evropi gde se nalazi citav niz manjih uspesnih zemalja. Opsednutost sa US je vise neka druga tema i nema veze sa brigom za ljudska prava. 

Link to comment

jes kad bi moglo tako s ludacima i kad su pod DUI

pandurima treba veci trening da smanje tenziju situacije i da se mase oruzja samo kad su ostale opcije istrosene. na zalost jos ih uce da potezu cim se osete ugrozenim. 

danas svaka budala moze da ima oruzje. to znaci da 8 sati rada oni imaju to u glavi i da su potencijalne mete. vise nego stresan posao. a na sve to jos kad se dodaju mentalno poremeceni i pod uticajem droga i alkohola....

Link to comment

pa sto ne uvedu redovne preglede? nije u redu da panduri dolaze na posao ludi, drogirani i alkoholisani. to je ozbiljan posao, nije zajebancija.

nije ni cudo da im se svako malo prividja da su ugrozeni... :sad: 

Link to comment
1 minute ago, adam said:

pa sto ne uvedu redovne preglede? nije u redu da panduri dolaze na posao ludi, drogirani i alkoholisani. to je ozbiljan posao, nije zajebancija.

nije ni cudo da im se svako malo prividja da su ugrozeni... :sad: 

saljivdzija. ili si od onih sto im je Iq ispod proseka...mrzim iskljucive ljude a deluje da si jedan od njih  

blue lives matter

 

 

 

 

Link to comment
5 minutes ago, mustang said:

 

blue lives matter

 

 

 

 

Ovo je "Danas je u Srbiji najteze biti Srbin" prica samo na Americki nacin. Sta ovo uopste znaci? Blue lives nisu posebno ugrozeni. Svi se slazu da oni "matter". Cemu isticanje toga kad to nije problem osim u neke propagandne svrhe.

Link to comment
27 minutes ago, mustang said:

jes kad bi moglo tako s ludacima i kad su pod DUI

pandurima treba veci trening da smanje tenziju situacije i da se mase oruzja samo kad su ostale opcije istrosene. na zalost jos ih uce da potezu cim se osete ugrozenim. 

danas svaka budala moze da ima oruzje. to znaci da 8 sati rada oni imaju to u glavi i da su potencijalne mete. vise nego stresan posao. a na sve to jos kad se dodaju mentalno poremeceni i pod uticajem droga i alkohola....

Koliko njima traje školovanje i obuka, u odnosu na našu domaću policiju?

Link to comment
21 minutes ago, Host said:

U pravu si Mustanz. Aj da vidimo uzroke:

- Amerikanci su naoruzani preko svake mere. Resenje je uvesti stroge kriterijume za posedovanje oruzja. X

- Amerika ima problem sa tretmanom mentalno obolelih osoba. Resenje je poboljsati zdravstvenu negu za sve i obnoviti finansiranje mentalnih institucija. X

- Amerika ima problem sa  koriscenjem legalnih i nelegalnih narkotika. Resenje je regulisati odnos farmaceutskih kompanija i lekara, legalizovati droge i regulisati promet. X

Stavio sam X samo tamo gde su republikanci i njihove nehumane polise uzrok problema. 

Resenje nije u daljem militarizovanju policije. Da ti pokazem kroz brojke. U Americi prosecno gine 65 policajaca na duznosti svake godine. U Britaniji je poginulo 250 policajaca na duznosti od WWII. Policajci u Britaniji ne nose vatreno oruzje.

 

sa svim se slazem osim sa republikancima. mislim da si se tu zaleteo iz licnih razloga. ja nisam ni rep ni dem...i ne pada mi na pamet da ih branim kada ih se gnusam. 

ima likova koje koliko toliko cenim iz tih stranki ali to je sve. 

nemaju veze republikanci kao ni demokrate za nehumane polise vec  lobiranje kompanija u kongresu i house of representatives (da bi se constitution menjao uopste, a predsednik  na kraju potpise)..... obama i klinton su isto bili pre trampa...po 8 godina svaki imao da zategne polisu oko naoruzanja...i nista. od kako postoji amerike postoji i oruzje. ne verujem da ce se ikada to ponistiti i jedini nacin jeste da se uvede mnogo strozija kontrola kupovine. a kakva nam je biroktratija, docekacemo nikada. 

mentalno oboleli su na nivou stejtova. svaki stejt, county, grad odlucuje sta ce sa time a obzirom da je najmanje isplativ zato se bolnice i zatvaraju. nece vlasnici bolnica da lece besplatno. jedino da se na federalnom nivou uvedu bolnice i nega i iz drzavnog budzeta finansira. bice za 10 godina epidemija ludaka kao sto je sada homeless people. 

isto i za lekove, sve se tu slazem sa tobom. mislim, kalifornija koliko je god liberalnija zemlja u odnosu na ostale americke drzave, sa druge strane je idealan primer necega sto ne funkcionise. na zalost, toliko ima nepostenih ljudi da je verovatnoca da se nesto pozitivno desi mala. 

 

uzrok treba gledati u founding fathers od pre 300 godina i kapitalizmu. ako mene pitas. zeludac mi proradi kada pomislim kako najvece americke IT companije ne placaju porez u usa nego se leskare po poreskim rajevima...i posle microsoft, fb, google, kurac palac najbogatiji! vrati pare tamo gde si crpeo radnu snagu motherfucker...oh ...smiri se....zile...smiri.

 

Edited by mustang
Link to comment
9 minutes ago, Eraserhead said:

Ovo je "Danas je u Srbiji najteze biti Srbin" prica samo na Americki nacin. Sta ovo uopste znaci? Blue lives nisu posebno ugrozeni. Svi se slazu da oni "matter". Cemu isticanje toga kad to nije problem osim u neke propagandne svrhe.

za tebe imam samo ovo 

 

 

tramp is the president 

 

:)

Link to comment
×
×
  • Create New...