Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

18 hours ago, Eraserhead said:

Nesto nije ok s ovom zemljom

 

 

 A i ja sam kreten što gledam ovo, tačno mi je muka sad.

Inače, što je ovo, ne čini mi se da sam čuo za ovaj slučaj ranije? I da postavim i ono najočiglednije pitanje, pa nek se politička korektnost nosi u 3 pm: zar nije ovaj ubijeni nesrećnik bijel?

Link to comment
3 hours ago, Pantelija jr said:

 A i ja sam kreten što gledam ovo, tačno mi je muka sad.

Inače, što je ovo, ne čini mi se da sam čuo za ovaj slučaj ranije? I da postavim i ono najočiglednije pitanje, pa nek se politička korektnost nosi u 3 pm: zar nije ovaj ubijeni nesrećnik bijel?

Da. Covek je belac. Porota je oslobodila ubicu. Taj ko je odgledao ovaj snimak i pomislio da je ubistvo opravdano nije mnogo normalniji od ovog ubice. 

 

Ono sto je zanimljivo je da se BLM oglasio ali all lives matter se naravno ne oglasava jer to i nije nikakav pokret vec nesto sto sluzi da rasisti u vrhu pljunu po BLMu.

Naravno ni sve alt-right i konzervativne vedete javnog zivota koje su pre par dana histerisale kada je oslobodjen ubica one devojke u SFu se nisu oglasavali. Valjda im se ne uklapa u agendu... Nije meksikanac a i neko moze da pomisli da policijaka brutalnost postoji i da je oruzje lose.

 

Edited by Eraserhead
Link to comment
3 hours ago, Pantelija jr said:

Inače, što je ovo, ne čini mi se da sam čuo za ovaj slučaj ranije? I da postavim i ono najočiglednije pitanje, pa nek se politička korektnost nosi u 3 pm: zar nije ovaj ubijeni nesrećnik bijel?

Nisam ni ja čuo ranije, nije bilo interesantno za medije dok nije (posle suđenja) isplivao snimak.

Ukratko, žrtva (Daniel Shaver) radi u pest control i nosi vazdušnu pušku sa sobom, ubija golubove, pacove, i slično. Kao gost u hotelu, pozvao je neke dve ribe u sobu i pokazao im pušku, ali neko ga je video na prozoru i prijavio policiji. Ovi uleteli željni obračuna misleći da je neki terorista u pitanju, iako niko nije bio ugrožen, no shots fired, ništa osim potencijalno primećenog oružja negde na tom spratu hotela. A onda su krenuli da sadistički iživljavaju: lezi, ustani, klekni, slušaj da te ne ubijem, ajmo svi ruke gore, ruke dole, a sad prekrsti noge i tako puzi napred na kolenima... aha, spadaju ti pantalone pa si posegnuo da ih podigneš? Greška, sad si mrtav.

Izvukao se zato što je tehnički bilo by the book. Osetili pretnju, neutralisali pretnju, sve kao pod konac. Nema veze što je čovek bio nenaoružan, nema veze što očigledno nije bio sposoban da ispoštuje debilno konfuzna uputstva, ništa nema veze: kad god se policajcu učini da mu loše misliš, ima pravo da te ustreli na licu mesta. 

Link to comment
Da, tezimo vec 17 godina Americi. Svejetoisto.
Tuzno je sto svaki dan vidimo kakva je to demokratija i ljudska prava o kojim nam pripovedaju

Послато са F3311 уз помоћ Тапатока

Link to comment
31 minutes ago, kurjak92 said:

Tuzno je sto svaki dan vidimo kakva je to demokratija i ljudska prava o kojim nam pripovedaju

Послато са F3311 уз помоћ Тапатока
 

Zapadje vrlo sirok pojam, a kao takav je svakako bolji od svih alternativa koje nam se nude.

Link to comment
15 hours ago, Eraserhead said:

Da. Covek je belac. Porota je oslobodila ubicu. Taj ko je odgledao ovaj snimak i pomislio da je ubistvo opravdano nije mnogo normalniji od ovog ubice.

pa nije porota videla snimak. nisu dala gospoda sudije, dvojica njih. ima da lose utice nesto nesto

sta reći osim daleko nam bili americko pravosudje i jurisprudencija, jebo ih ja nenormalne...

Link to comment

Ni ja ne bih osudio lika koji je pucao. Neuporedivo više je kriv debil od oficira koji urla naređenja i nepotrebno diže tenziju u sasvim rutinskoj situaciji. Naravno da pod takvim uslovima žrtva ne zna tačno šta očekuju od nje, i naravno da se egzekutoru steže prst na obaraču.

Link to comment

ovo je fetisisticko ubistvo, jedna uzajamna nastranost barem njih dvojice i unapred isprogramiran ritual sadisticke egzekucije. nema tu ni tracka spontane debilnosti...

Link to comment

giphy.gif

30 minutes ago, Eraserhead said:

Zapadje vrlo sirok pojam, a kao takav je svakako bolji od svih alternativa koje nam se nude.

 

Edited by kurjak92
Link to comment
30 minutes ago, Krošek said:

pa nije porota videla snimak. nisu dala gospoda sudije, dvojica njih. ima da lose utice nesto nesto

sta reći osim daleko nam bili americko pravosudje i jurisprudencija, jebo ih ja nenormalne...

Videla je porota snimak. NBC to pominje.

https://www.google.com/amp/s/www.nbcnews.com/news/us-news/amp/daniel-shaver-shooting-ex-arizona-police-officer-not-guilty-murder-n827641

 

Link to comment
×
×
  • Create New...