Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Kakve su mogucnosti zaposlenja u bankarskom sektoru, da li mora da se krene od nizih pozicija ili se moze ici i na menadzerske pozicije na bazi prethodnog iskustva?

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment
Evo jedne anegdote™: vozim danas jednim uglavno crnacko-latino predgradjem Chicaga i naletim na bilboard na kom je sprejem preko reklame nasvrljano "No Trump Zone" i dobijem flashback na 1990. kad su sprejevima poceli zapishavati teritoriju u Bosni i Hrvatskoj (nemusti HDZ, SDA, SDS grafiti, 4C, itd).

 

Za svojih 20-ako godina u ovoj zemlji nisam naisao na nekakav tako neaurtikulisan (u smislu da ne izgleda na neku organizovanu akciju, tipa veliki murali za portorikansku nezavisnost, legalizaciju imigranata, LGBT i slicno).

 

Ovo mi se bas ucinio kao nekakav primalni krik na grass root nivou, bas kao i oni koji su 1990. sarali "nacionalno osvijescene" grafite, a bez nekavih posebnih instrukcija ili organizacije. Ljudi su vec idoktrinirani, zauzeli su pozicije, ceka se samo Spegelj da dovuce sleper iz Madjarske.

 

Shit is about the hit the fan.

Link to comment

koje je to crnacko-portorikansko predgradje cikaga? nesto se ne secam da postoji. postoje krajevi tipa (nekad doduse mozda se demographics u medjuvremenu izmenio)...logan square ali to nije predgradje.

Link to comment
Hawaiians call Mark Zuckerberg 'the face of neocolonialism' over land lawsuits

 

Attorneys for Facebook’s CEO have filed suits against hundreds of Hawaiians centered around his 700-acre Kauai estate, alarming neighbors

 


 

Romeo mora da umre, ili čari liberalnog kapitalizma u slici i reči.  -_-

Link to comment

predgradje == suburb

 

Waukegan, IL 

 

 

ma znam ja sta je predgradje :) ...ali se ne secam te kombinacije predgradja crnci i portorikanci together...to ko da si stavio hasidicsi LGBT na isto mesto. ima portorikanaca crne puti .. a waukegan je bio belacki nekada...

Link to comment

 

Evo jedne anegdote™: vozim danas jednim uglavno crnacko-latino predgradjem Chicaga i naletim na bilboard na kom je sprejem preko reklame nasvrljano "No Trump Zone" i dobijem flashback na 1990. kad su sprejevima poceli zapishavati teritoriju u Bosni i Hrvatskoj (nemusti HDZ, SDA, SDS grafiti, 4C, itd).
 
Za svojih 20-ako godina u ovoj zemlji nisam naisao na nekakav tako neaurtikulisan (u smislu da ne izgleda na neku organizovanu akciju, tipa veliki murali za portorikansku nezavisnost, legalizaciju imigranata, LGBT i slicno).
 
Ovo mi se bas ucinio kao nekakav primalni krik na grass root nivou, bas kao i oni koji su 1990. sarali "nacionalno osvijescene" grafite, a bez nekavih posebnih instrukcija ili organizacije. Ljudi su vec idoktrinirani, zauzeli su pozicije, ceka se samo Spegelj da dovuce sleper iz Madjarske.
 
Shit is about the hit the fan.

 

 

Ti si video 1 (i slovima, jedan) cudan grafit u zajebanom delu grada i odma ti je udario fleshback naBosnu? Da ne preterujes malo?

Link to comment

Ti si video 1 (i slovima, jedan) cudan grafit u zajebanom delu grada i odma ti je udario fleshback naBosnu? Da ne preterujes malo?

 

Nadam se da preterujem. Kazem, bio je to flashback.

 

Ali, sam takodjer i prozivio slican scenario: pad zivotnog standarda --> politicki gridlock --> deus ex machina u vidu jakog™ nacionalistickog lidera sa zapaljivom retorikom i olako obecanom brzinom ™ --> drasticne politicke oluke  --> dogadjanja naroda(visesmjerna) --> pojedinacni i spontani izlivi politickog stajalista  (takodje visesmjerna) --> nasilje nad  pojedicima u lokalu koji se percipiraju kao simboli/glasnogovornici protivnika ---> gradjanski rat.

 

Jedan grafit kao potvrda broken windows  i butterfly effect teorija. :-)

Link to comment

Nadam se da preterujem. Kazem, bio je to flashback.

 

Ali, sam takodjer i prozivio slican scenario: pad zivotnog standarda --> politicki gridlock --> deus ex machina u vidu jakog™ nacionalistickog lidera sa zapaljivom retorikom i olako obecanom brzinom ™ --> drasticne politicke oluke  --> dogadjanja naroda(visesmjerna) --> pojedinacni i spontani izlivi politickog stajalista  (takodje visesmjerna) --> nasilje nad  pojedicima u lokalu koji se percipiraju kao simboli/glasnogovornici protivnika ---> gradjanski rat.

 

Jedan grafit kao potvrda broken windows  i butterfly effect teorija. :-)

Fali ti nekoliko kljucnih sastojaka.

 

Prvi je zelja jednog naroda/nacionalne manjine da ne zeli da zivi u ovoj zemlji, i da je spreman na masovne strajkove, demonstracije i oruzanu pobunu sa sve prolivanjem krvi (vise puta, daleko pre nego je rat zvanicno poceo)  to prove their point, kao sto je bio slucaj sa Albancima. Ovde takvog zarista na granici nema. 

 

Drugi sastojak je vodja koji koristi skup od milion ljudi da bi obnarodovao da "bitke u budunosti nisu iskljucene". Ovaj vodja je na inaguraciji rekao da "smo, na kraju krajeva, svi mi Amerikanci". 

 

Treci sastojak je jaka vojska kao garant bratstva i jedinstva, a slaba teritorijalna odbrana. Ovde je situacija obrnuta; vojska po zakonu ne sme da zavodi bratstvo i jedinstvo na teritoriji amerike, a teritorijalna odbrana je dobro naoruzana i zapovednici su guverneri ne savezna vlada. U slucaju vece pizdarije guverneri jedne drzave salju svoje teritorijalce u drugu, na poziv lokalnog guvernera. 

Link to comment

Pa nisam rekao da je situacija ista.
 

Ali, nije ni svaki gradjanski rat isti. Ko je vecina u AZ, CA i TX i ko ima kljuceve od skladista TO? I kako ce se toj vecini svidjeti zid™?

Link to comment

Pa nisam rekao da je situacija ista.

 

Ali, nije ni svaki gradjanski rat isti. Ko je vecina u AZ, CA i TX i ko ima kljuceve od skladista TO? I kako ce se toj vecini svidjeti zid™?

 

Hajde, ako ti nije tesko, objasni mi kakva je situacija u Teksasu, ko je vecina, ko ima kljuceve, ko kosi a ko vodu donosi. Uvek volim da cujem kako srednji zapad™ zamislja Teksas. Posle cu da ti ja ispricam kako ja zamisljam Bosnu, i dok dlanom o dlan prodje ovaj cetvrtak u sali i zabavi. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...