Jump to content
IGNORED

Šta vam duša ište


Indy

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    18

  • morgana

    13

  • bus

    13

  • ObiW

    7

Top Posters In This Topic

Ne cudi me, savrseno se uklapate u stereotipe o dosadnim profanima. Dao bih ja vama da bistrite alamanah konjskih trka sa sve postignutim vremenima, pa za mesec dana naizust <_<
Naizust? To rade slabi djaci i bubalice. Dobri djaci (kao mi!) urade grafikone (inzinjeri) ili pie charts (MBA) i, naravno, statistichke analize. Pa kad buduca pokolenja bace pogled na nash rad, sve im je jasno iz taka i ne moraju ni da chitaju almanasi.
Link to comment

Izgleda da si navukao odijum zbog tog ponaslova pod avatarom, boze & batino. :lol: Pusti ti gospodu sa faktografskim pristupom citanju (da li samo?)- on je tako primeren dnevnoj stampi i naucnim radovima. Beletristika je vec nesto za sta "treba imat' dusu", a kako ce prosvecen covek da prizna sebi tu bruku? P.S. Telegram podrske za minijaturu!

Link to comment
Izgleda da si navukao odijum zbog tog ponaslova pod avatarom, boze & batino. :lol: Pusti ti gospodu sa faktografskim pristupom citanju (da li samo?)- on je tako primeren dnevnoj stampi i naucnim radovima. Beletristika je vec nesto za sta "treba imat' dusu", a kako ce prosvecen covek da prizna sebi tu bruku? P.S. Telegram podrske za minijaturu!
E pazi sad kako tju da gi utrolujem klizecim startom, juhuhu...Pre par godina chitah tekst of imigrantima nulte i prve generacije u USA. Obradili razne etnichke grupe, i Jevreji ispadoshe najbolji u ekonomskom (a bogami i prosvecenom) smislu, bez obzira odakle su doshli u Ameriku. Jedna od bitnih razlika izmedju njih vs. ostatka sveta je da Jeshe ne vole da chitaju beletristriku (osim religiozne, naravno :lol: ) i da i svoju decu uche da ne dangube nad knjigama o zmajevima, madjionicharima i vanzemaljcima, nego da zagreju stolicu literaturom koja zahteva analitichko razmishljanje (grafikoni & statistichka analiza, et al). Zato imaju pare i prosveceni su, al' nemaju dushu i mashtu :P
Link to comment
Uostalom, znas kako znam da sam na pravom putu? Kad cujem sta zene imaju da kazu:Zene znaju najbolje!edit: gadan mi se split sprema ako Larko uzme makaze :lol:
Chekaj da ja postujem slichku na persepiku gde se lepo vidi da lichim na Breda Pita iz Thelma & Louise pa da vidish kako ce zhenke da skachu da me brane. :lol:
Link to comment
Pre par godina chitah tekst of imigrantima nulte i prve generacije u USA. Obradili razne etnichke grupe, i Jevreji ispadoshe najbolji u ekonomskom (a bogami i prosvecenom) smislu, bez obzira odakle su doshli u Ameriku. Jedna od bitnih razlika izmedju njih vs. ostatka sveta je da Jeshe ne vole da chitaju beletristriku (osim religiozne, naravno ) i da i svoju decu uche da ne dangube nad knjigama o zmajevima, madjionicharima i vanzemaljcima, nego da zagreju stolicu literaturom koja zahteva analitichko razmishljanje (grafikoni & statistichka analiza, et al). Zato imaju pare i prosveceni su, al' nemaju dushu i mashtu
Jevreji imaju i onu predivnu legendu o Golemu - coveku od gline, telu bez duse, koje je stvoreno da sluzi svom kreatoru. (U beletristiku pretocili Mejrink i vec pomenuti Singer... verovatno jos neko neznatnijeg kalibra.)P.S... Bilo istrazivanje koje je pokazalo da su Jevreji mahom judaisticke religije. Naravoucenije: AnTisEmitIZAM. :lol: E, taaako se uz jednaDZbu: grandmothers + frogs = 1 , dobijaju naucni rezultati! @ ObiW, ako si sladak k'o Pita-Bred, I'll pass. Kladim se da si slaDZi (moras biti!).
Link to comment
Samo da kazem da, jes' da ne marim beletristiku, volem pojeziju. Daklem, imam dusu. ^_^
Ybt, opet moram da se potpišem na tvoj post.EDIT: Jedino što nemam dušu (priznajem), već široko distribuirane mreže aktivacije.EDIT 2: Do sledećeg pisanja na Deponiji (gde će nas ovaj Kulturfaschist* svakako lansirati <_< ).EDIT 3: *Royalties duly paid to Uroš. Edited by crveni autobus
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...