Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

moja sestra imala neku boschovu(liči na tu) i jedva je čekala da je se reši. na kraju je poklonila svekrvi, a oni uzeli neku candy il tako nešto

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Što više gledam i obilazim te salone tehnike, sve me više boli glava. Osim dizajna i cene, realno nemam pojma koje kriterijume da uzimam u obzir prilikom izbora.

 

Ono što znam je da neću ploču sa indukcionim ringlama, jer to podrazumeva i nešto drugačije posuđe, rerne su mi manje-više sve iste, i uglavnom razlika u dizajnu utiče na razliku u ceni. Tu sam u dilemi između Gorenja, koji rerne i ploče proizvodi u Sloveniji, i Eurolux-a, tj. Fabera, i nemam pojma gde ih proizvode, ali mi se više sviđa njihov dizajn. Izdvojila se jedna sudo mašina Bosch, proizvedena u Nemačkoj, za 10 kompleta, ona uža varijanta ali i sa cenom od 60k, i sve od Boscha što je proizvedeno u Nemačkoj ima značajno višu cenu. Za frižider tek ne znam šta da radim, treba da bude onaj kombinovani sa frizom u donjem delu. Tu ima raznih, što onih koji se proizvode kod nas, što drugih i to sa značajnim razlikama u ceni.

 

Mašina za veš će verovatno biti Candy zato što sad imam jednu takvu i odlično iskustvo sa njom, i tu zapravo i nemam problem.

 

Da imam para, otišao bih lepo u Miele i ne bih imao ovu glavobolju :)

Link to comment

A jebo Miele više. Kod mene imala u CG jedna Miele koja je prvo u BG ostarila u kući, a onda kao prenešena dole i tu doživela još nekih svojih 6-7 godina. Pretprošle godine mi se smučila jer je brate ružna kad je tako matora. Ona je radila besprekorno, ali kad udješ i kad je vidiš osećaj ti kao da je na snazi spoljni zid sankcija. Onda sam je zamenila za neku Beko od nepunih 300 evra samo zato što je nova i lepo izgleda. :D Baš me briga, ionako dole bude 20-30 uključivanja godišnje. Ne vidim više poentu kupovine Miele mašine i razloga da traje 30 godina, kada proizvođači prave stalno neke nove features i sigurno nećeš za 20 godina da budeš srećan što imaš mašinu koja i dalje radi, a drugi oko tebe već imaju mašine koje levitiraju u vazduhu ili nam vršljaju dronovi koji kupe zavežljaje veša po kućama i peru i vraćaju ispeglano. :D

 

U BG sam kupila po renneovom naputku LG DD onu neku u zadnjem momentu i nemam na šta da se žalim. 

Link to comment

par stvari....

 

treba za koji mesec da kupim frizider (stajaci sa zamrzivacem, gore ili dole) i masinu za ves. u crnoj gori

 

jos mi majka kaze masinu za pranje i susenje i stvarno pogledam da takva masina postoji, kod nas su to odvojene masine

 

 

ima li neko da preporuci radnju gde bih mogla po povoljnim cenama da nabavim to i da mi isporuce na kucu?

da li u crnoj gori moze da se kupi online sa karticom ? (nisam razumela neke sajtove...deluje kao da moras prvo da uplatis novac preko necega pa tek onda da kupis online?!) ...

 

kakva je to marka beko, nikad cula, vredi li cemu?

 

ja sam na nivou gorenja i candy, toga se secam da je bilo dobar kvalitet a okej cena

 

i znam da je u pitanju crna gora, ali mozda neko od vas zna

Link to comment

beko su turci, u ozbiljnom naletu od svih kompanija sa tom robom najviše ulažu u razvoj, doduše ne znam nikog ko ih ima

 

mašina za veš candy ili gorenje su sasvim ok. ne znam koliko im je dole neophodna mašina za sušenje. dobra stvar je kvalitet vode, kad je ima :fantom: pa ti divajsovi na vodu mnogo duže traju i sa manje kvarova

 

ima ok radnja u igalo kod solitera na onom kružnom toku, vidi tamo. a što se love tiče najjednostavnije je mislim da ako si ti finansijer da to obaviš kada dodješ, ako je to ovog leta

Link to comment

joj vec me boli glava od svega. prvo sam u vidokrugu dve ovnice a drugo kad starija ovnica nesto kaze...to se tako podrazumeva. majka zna najbolje. ja bih sve to da dodje na kucu a ja da narucim odavde online i da me ceka prikaceno.

Edited by mustang
Link to comment

pa tim lakše uzmi im šta hoće ionako ti nećeš hladiti piće ni prati veš sa tim uređajima

 

 

 

apropo kvalitete raznoraznih uređaja. postoji neka češka firma morava(il tako nešto) za koju verujem da većina nije čula. elem šporet te marke rabe dva ozbiljna kuvara i oba se kunu da niti jedan, pa ni izvikani miele nemože da mu stane na crtu. a šporet je glibo glibavi kad ga čovek vidi

Link to comment

Dugo bi trajalo a treba mi sledece nedelje. Znaci niko nema misljenje za Bosh sem kumsa?

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Zadnje vreme doslo kad za svabu treba preporuka.

Imao je Bosh celu seriju sudomasina koja se samozapaljivala pre par godina.

Link to comment

Zadnje vreme doslo kad za svabu treba preporuka.

Imao je Bosh celu seriju sudomasina koja se samozapaljivala pre par godina.

Da ponovim drugar koji radi u Bošovom kol centru za ovaj region mi kaže da izbegavam njihovu belu tehniku. Imaju baš pad kvaliteta u zadnjih 5-6 godina...
Link to comment
  • Redoran changed the title to Bela Tehnika i mali kućni aparati

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...