Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

aerodrom

 

kinezi sa njihovim prevodima na druge jezike. stranac su preveli sa arhaicnim "иноземец" koje je u danasnje vreme blize znacenju "vanzemaljac" nego "stranac" . treba "иностранец". kao da su na engleskom napisali "alien" 

 

 

 

jNic5dg.jpg

 

i drugi slucaj prevoda -"jacuvampomoci" 

 

8UL8Mwo.jpg

 

zoo :blink:

 

yGfI0pw.jpg

 

FnvGSk1.jpg

 

 

mozda su wild ass prevodili preko urban dictonary

 

CqZAJdZ.jpg

 

 

 

 

 

Link to comment
15 minutes ago, namenski said:

Ako nemas, da zbog svih ovih krkanluka pod hitno trazis beneficirani radni staz, rudarski je ovo pos'o... :)

 

ovi slatkisi su suveniri, ne moram jesti, ja to zbog foruma :D

 

ono tokom puteva volem. kada sam van zemlje bas mi fali.

 

kinezima je klopa svetinja. ima to svoje korene iz vremena dok su gladovali. bas danas zovem partnera u sangaju da nagovestim dolazak za 4-5 dana, nije ni pitao koja je tema sastanka, ko iz puske saupstava da ce me cekati na zelznickoj i idemo na veceru. a taj bez dve flase zestine ne ceka. svake godine naruci  kontejner vina iz spanije i zestinu koju proizvode na nekoj fabricici za njega. koliko god da sam popio nikad nisam imao glavobolju. on to zove chinese cognac from grape, white alco, cca 50 stepeni, nije ukusno, pije se shotovima jer kitajci drugacije ne znaju.

Edited by banecare1
Link to comment
2 hours ago, banecare1 said:

 

ovi slatkisi su suveniri, ne moram jesti, ja to zbog foruma :D

 

ono tokom puteva volem. kada sam van zemlje bas mi fali.

 

kinezima je klopa svetinja. ima to svoje korene iz vremena dok su gladovali. bas danas zovem partnera u sangaju da nagovestim dolazak za 4-5 dana, nije ni pitao koja je tema sastanka, ko iz puske saupstava da ce me cekati na zelznickoj i idemo na veceru. a taj bez dve flase zestine ne ceka. svake godine naruci  kontejner vina iz spanije i zestinu koju proizvode na nekoj fabricici za njega. koliko god da sam popio nikad nisam imao glavobolju. on to zove chinese cognac from grape, white alco, cca 50 stepeni, nije ukusno, pije se shotovima jer kitajci drugacije ne znaju.

Ja bi uteko kako znam i umem, glavom bez obzira.

Zato bolje da se drzim mesnog nareska i pucvala.:D

 

Pisi dalje, svaka cast :thumbsup:

Link to comment
8 hours ago, banecare1 said:

on topic: danas se vratila koleginica sa odmora na tajvanu i donela slatkise. nisam bio lenj pa sam fotografisao asortiman sa sve pakovanjem. sve je nako, samo nugat dobar, ali to nije lokalno. 

 

 

Sta je lokalno, a sta nije je potpuno izgubilo smisao u danasnjem svetu. Recimo jedan od najboljih, ako ne i najbolji, indijski obrok koji sam ikada pojeo je bio u Kambodzi. Italijanski svakako ne u Italiji. Prosle godine u Italiji se totalno razocarao sa picama, u Australiji su mnogo bolje u tim restoranima koje preferiram. I tako dalje...

Link to comment

Ima tome preko deset godina i nije bila u pitanju Kina već kineski restoran u Džakarti, ali nadam se da @banecare1 odobrava :)

 

Elem, specijalizovani restoran sa zmijama, slepim miševima i tako to, a u njemu specijalitet kuće - napitak od sveže zmijske krvi i iznutrica. Rekli su da je odličan za... u stvari više se ne sećam za šta.

 

201905001.jpg.8e3a189a2df9aa8b6b257943e3e1c3f0.jpg

Majstore, može ona gore desno?

 

201905002.jpg.b4f0efe8c8c58fb2ba4f31c3a9ff5313.jpg

Ova?

 

201905003.jpg.63fa66759a0e003ba397a466073a0561.jpg

Cap.

 

201905004.jpg.c5c11236f7d18fb8a18a681e434cc0b1.jpg

Šljis.

 

201905005.jpg.e59d60de250d8aad7d4ba874c6adcffa.jpg

Dodaju se sitno seckane iznutrice.

 

201905006.jpg.b827d530352e363dd65e48298d4d22de.jpg

Živeli! (najbolje naiskap bez mnogo razmišljanja :))

 

 

 

 

Link to comment
15 hours ago, noskich said:

Prosle godine u Italiji se totalno razocarao sa picama, u Australiji su mnogo bolje u tim restoranima koje preferiram. I tako dalje...

Kada bih spao na to da mi pica u nekoj Australiji ili Ameriki bude bolja od pice u Italiji, popeo bih se na vrh Himalaja i nikada ne bih sisao :fantom:

 

Obaska sto ce biti da u Italiji imas sijaset malih mesta u kojima jos uvek mozes da petkom/subotom uvece vidis cele porodice kako su izasle da zderutm i koje - bice - bice znaju sta je pica, sto ce reci da ne moze niti sme da im se uvali to sto si ti jeo u toj tvojoj Italiji.

Dovoljno je za pocetak da se malo maknes sa autoputeva i takozvanih tpopularnih turistickih destinacija, прошњувараш malim mestima poput, na primer, Lodija, Kreme, itd, itd..., da pomenem samo neka, onako random...

Link to comment

Sta se desava kada italijanski pica majstor emigrira u recimo Australiju? Da li on/a naprechac zaboravi sve? Pa ne. Moze i italijanski emigrant da svoju decu i unuke poduci, pa da bude picerija trece, cetvrte generacije.

Ne mora cak ni da bude italijanski. Moze Indijac da ode u Italiju, prodje trening ili radi u nekom restoranu, ispece zanat, pa ga onda primenjuje bilo gde na svetu.

A ja cak i dopustam da moze neko ko ama bas nikada nije bio u Italiji, potpuno samouk, da nauci na drugom kraju sveta kako da napravi odlicnu picu. 

Sastojci odavno nisu problem, sve se to izvozi po celom svetu. 

Verovatno to moze malo teze da se primeti iz Srbije, ali danas u svakom globalno znacajnom gradu imas zastupljene sve poznate kuhinje, kinesku, meksicku, indijsku, italijansku, tajlandsku... 

 

 

Link to comment

Nema u Italiji pice dobre kao sto se moze naci u Kambodzi, happy pizza, evo covek zapalio radnju ne bi li dosao do nje:

https://www.khmertimeskh.com/300171/serbian-man-jailed-for-assaulting-bar-owner/

 

Preah Sihanouk Provincial Court on Wednesday jailed a Serbian national on assault and attempted arson charges over the beating of a pizza shop owner, whose store was nearly burned down by the accused in Sihanoukville.

 

 

Edited by noskich
Link to comment

evo najboljeg gruzinskog rostilja kao podrska noskichu :D

 

I9ayqv2.jpg

 

bili juce u podnozju kineskog zida. kucica sa malom farmom riba iz koje klinci mogu da pecaju i daju kuvaru da je pripremi. ne znam koja je riba, ali je super na gradele. gruzin isto zna znanje, raznjici su socni i veoma ukusni. zena je pripremila domacu Ajika za potpuni dozivljaj

 

CfPtfze.jpg

 

evo i pecarosa 

 

JuSJC8T.jpg

 

 

Link to comment

posle rostilja, vina-votke-piva kineski zid je bio blize i nize nego sto jeste. kad nisam dusu ispustio. klincadija skakucu ko koze po liticama, a mi starci jedva se zivi izvukosmo.

 

3Sa1nrc.jpg

 

2CQh6Mn.jpg

 

gpKx8to.jpg

 

 

bilo je krvi i prasine po dupetima, ali vredelo je 

 

m06fETg.jpg

 

WiYOyhx.jpg

 

Mj5SkVm.jpg

 

SNu3VKf.jpg

 

mVY0sTh.jpg

 

 

 

spustanje je teze od dizanja

 

c5EKqWl.jpg

 

 

cg2tHmP.jpg

Link to comment

nedaleko od naseg izletista je turisticki deo zida, tako da su putevi super sredjeni cak i za kineske standarde. po obocinama kilometri ukraseni saksijama sa cvecem, ali bilo je tamno tokom povratka da slikam. vidi se samo osvetljenje drveca koje menja boje. 

 

2oACovu.jpg

 

 

 

Link to comment
14 hours ago, peralozac said:

Ima tome preko deset godina i nije bila u pitanju Kina već kineski restoran u Džakarti, ali nadam se da @banecare1 odobrava :)

 

Elem, specijalizovani restoran sa zmijama, slepim miševima i tako to, a u njemu specijalitet kuće - napitak od sveže zmijske krvi i iznutrica. Rekli su da je odličan za... u stvari više se ne sećam za šta.

 

 

po jugu kine su mnogo radikalniji sto se tice menija. ja sam ne eksperimentisem sa izborom jela, kada putujem jedem isto sto i domacini, na pitanje sta jedem uvek odgovorim - sve, ali nisam probao ni blizu ovih tvojih specijeliteta. 

 

Link to comment
9 hours ago, noskich said:

Sta se desava kada italijanski pica majstor emigrira u recimo Australiju? Da li on/a naprechac zaboravi sve? Pa ne. Moze i italijanski emigrant da svoju decu i unuke poduci, pa da bude picerija trece, cetvrte generacije.

Ne mora cak ni da bude italijanski. Moze Indijac da ode u Italiju, prodje trening ili radi u nekom restoranu, ispece zanat, pa ga onda primenjuje bilo gde na svetu.

A ja cak i dopustam da moze neko ko ama bas nikada nije bio u Italiji, potpuno samouk, da nauci na drugom kraju sveta kako da napravi odlicnu picu. 

Sastojci odavno nisu problem, sve se to izvozi po celom svetu. 

A jel za picu na primer, ovo daju kao prilog ili se doplacuje :D:

Rome-Canned-Air.jpg

 

9 hours ago, noskich said:

Verovatno to moze malo teze da se primeti iz Srbije, ali danas u svakom globalno znacajnom gradu imas zastupljene sve poznate kuhinje, kinesku, meksicku, indijsku, italijansku, tajlandsku... 

Aj ne seri 'leba ti sto se primecivanja iz Srbije tice, sa sve tim globtroterisanjem. :)

Obaska sto mi se jebe za globalno znacajnije gradove kao merom za bilo sta ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...